Wiadomości z Świętochłowic

Pomaganie przez bieganie. Za nami Bieg Wiosenny dla Oli!

  • Dodano: 2022-05-11 07:00, aktualizacja: 2022-05-10 08:03

W minioną sobotę na terenie OSiRSkałka” miłośnicy biegów i pomagania spotkali się, aby wspólnie zrobić coś dobrego. Celem tego charytatywnego wydarzenia było zebranie pieniędzy na zakup windy dla małej Oli ze Świętochłowic.

Spotkali się w jednym celu

Wiosna sprzyja organizacji wydarzeń plenerowych, których z tygodnia na tydzień przybywa. W sobotę, 7 maja, ludzie o dobrych sercach spotkali się przy stawie na „Skałce”, aby wspólnie pomóc małej mieszkance Świętochłowic, Oli Kretschmer. Przez swoją chorobę dziewczynka potrzebuje windy, aby móc normalnie funkcjonować, dlatego, aby zebrać potrzebną kwotę, zorganizowano charytatywny Bieg Wiosenny. Biegacze mogli ukończyć bieg sprintem, truchtem, marszem, a nawet na hulajnodze czy rowerze – liczyła się sama chęć udziału. Na szczęście tym razem pogoda dopisała – pierwotnie bieg miał się odbyć 9 kwietnia, jednak przez niesprzyjające warunki atmosferyczne musiał zostać przełożony.

Imprezie towarzyszyła zbiórka pieniędzy – na terenie OSiR można było nabyć rękodzieła, wypieki, a także zrobić sobie zmywalny tatuaż czy warkoczyki.

Droga ku samodzielności

9-letnia Ola urodziła się z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem. Jej schorzenia sprawiły, że dziewczynka musi poruszać się na wózku inwalidzkim. Ola stara się być samodzielna, jak tylko potrafi, jednak na przeszkodzie stoją schody prowadzące do mieszkania państwa Kretschmerów. Dziewczynka nie może samodzielnie opuścić mieszkania. Rodzice Oli założyli zbiórkę, której celem jest zebranie pieniędzy na zakup windy prowadzącej z pokoju dziewczynki na zewnątrz. Koszt zakupu i montażu windy jest ogromny, dlatego rodzina prosi o pomoc w uzbieraniu potrzebnej kwoty.

Zbiórkę można wesprzeć, klikając w poniższy baner!


 

Komentarze (1)    dodaj »

  • ???

    Rodzina mieszka w dużym własnym domu a nie w mieszkaniu. Dlaczego nie zrobią dziecku pokoju na parterze ?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również