Wiadomości z Świętochłowic

Pomoc dla branży gastronomicznej. Przedsiębiorcy będą zwolnieni z opłaty koncesyjnej

  • Dodano: 2021-02-03 06:30, aktualizacja: 2021-02-03 06:39

Pomoc dla branży gastronomicznej w obliczu przedłużających się obostrzeń związanych z koronawirusem. Przedsiębiorcy będą zwolnieni z opłaty koncesyjnej za sprzedaż alkoholu.

Po konsultacji z radnymi, członkami komisji alkoholowej oraz restauratorami, Prezydent Świętochłowic Daniel Beger zadeklarował pomoc gminy dla branży HORECA (hotele, restauracje, catering), która wciąż zmaga się z konsekwencjami pandemii.

Zaproponowane rozwiązanie pozwoli na zwolnienie przedsiębiorców z całorocznej opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży. W tym prezydent Daniel Beger zwrócił się do przewodniczącego Rady Miejskiej o zwołanie sesji w trybie nadzwyczajnym na piątek, 5 lutego br., która rozpatrzy projekt uchwały.

To było bardzo owocne spotkanie, za które bardzo dziękuję wszystkim przedstawicielom branży oraz radnym. Cieszy fakt, że po obu stronach jest szeroka wola i gotowość do współpracy – mówił Daniel Beger, prezydent Świętochłowic.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Przedsiębiorca

    Prowadzę działalność od prawie 30 lat i do tej pory nie dostałem możliwości wykupu wynajmowanego lokalu. Proszę o wyjaśniania tematu.

  • Grzegorz

    Czy to prawda a jeśli tak to na jakich zasadach sprzedano lokal ( sklep ) przy ulicy Dmowskiego ? Właściciele prowadzą lokal około roku więc jak to możliwe ?

  • Irek

    Ciekawe ?Może redakcja wyjaśni.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.