Wiadomości z Świętochłowic

Pomoc dla branży gastronomicznej. Przedsiębiorcy będą zwolnieni z opłaty koncesyjnej

  • Dodano: 2021-02-03 06:30, aktualizacja: 2021-02-03 06:39

Pomoc dla branży gastronomicznej w obliczu przedłużających się obostrzeń związanych z koronawirusem. Przedsiębiorcy będą zwolnieni z opłaty koncesyjnej za sprzedaż alkoholu.

Po konsultacji z radnymi, członkami komisji alkoholowej oraz restauratorami, Prezydent Świętochłowic Daniel Beger zadeklarował pomoc gminy dla branży HORECA (hotele, restauracje, catering), która wciąż zmaga się z konsekwencjami pandemii.

Zaproponowane rozwiązanie pozwoli na zwolnienie przedsiębiorców z całorocznej opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży. W tym prezydent Daniel Beger zwrócił się do przewodniczącego Rady Miejskiej o zwołanie sesji w trybie nadzwyczajnym na piątek, 5 lutego br., która rozpatrzy projekt uchwały.

To było bardzo owocne spotkanie, za które bardzo dziękuję wszystkim przedstawicielom branży oraz radnym. Cieszy fakt, że po obu stronach jest szeroka wola i gotowość do współpracy – mówił Daniel Beger, prezydent Świętochłowic.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Przedsiębiorca

    Prowadzę działalność od prawie 30 lat i do tej pory nie dostałem możliwości wykupu wynajmowanego lokalu. Proszę o wyjaśniania tematu.

  • Grzegorz

    Czy to prawda a jeśli tak to na jakich zasadach sprzedano lokal ( sklep ) przy ulicy Dmowskiego ? Właściciele prowadzą lokal około roku więc jak to możliwe ?

  • Irek

    Ciekawe ?Może redakcja wyjaśni.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również