Wiadomości z Świętochłowic

Poszukiwani wpadli w ręce mundurowych

  • Dodano: 2021-12-14 06:15, aktualizacja: 2021-12-14 06:23

Policjanci z miejscowej komendy zatrzymali 47-letniego chorzowianina oraz 24-letniego świętochłowiczanina. Obaj ukrywali się przed organami ścigania. Chorzowski sąd wydał wobec nich nakaz doprowadzenia do jednego ze śląskich aresztów śledczych celem odbycia kary pozbawienia wolności. Pierwszy wpadł podczas kontroli drogowej. Ponadto jak się okazało, wsiadł za kierownicę volkswagena, łamiąc sądowy zakaz. Drugi został zatrzymany podczas interwencji domowej.

Obaj mężczyźni trafili już za kraty, gdzie spędzą najbliższe miesiące

W minioną sobotę policjanci ze świętochłowickiej komendy zatrzymali dwóch poszukiwanych mężczyzn. Pierwszy wpadł w ręce stróżów prawa z drogówki. Około 3.00 przy ulicy Bytomskiej zatrzymali do kontroli drogowej osobowego volkswagena. Kierującym okazał się 47-letni chorzowianin. Mężczyzna nie miał prawa jazdy. W trakcie czynności legitymowania okazało się, że je stracił, a za kierownice wsiadł lekceważąc aż 5 czynnych zakazów prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Jednak to nie koniec jego kłopotów. Podczas sprawdzenia mężczyzny w policyjnych bazach danych na jaw wyszło również, że ukrywa się przed organami ścigania. Sąd Rejonowy w Chorzowie wydał wobec chorzowianina nakaz doprowadzenia do aresztu, celem odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany. Po nocy spędzonej w policyjnej celi trafił do jednego ze śląskich aresztów, gdzie spędzi najbliższy rok. Wkrótce odpowie za niestosowania się do wyroku sądu dotyczącego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, za co grozi do 5 lat więzienia. Postępowanie w sprawie prowadzi świętochłowicka komenda.

Do drugiego zatrzymania doszło po południu. Dyżurny ze świętochłowickiej policji odebrał zgłoszenie dotyczące awantury domowej w jednym z mieszkań na terenie miasta. Na miejsce pojechali policjanci z ogniwa interwencyjnego. W trakcie czynności legitymowania lokatorów okazało się, że jeden z nich jest poszukiwany przez chorzowski sąd do odbycia kary blisko 7 miesięcy pozbawienia wolności. Policjanci zatrzymali 24-latka, który trafił już do przydzielonego mu do odbycia kary aresztu.

Komentarze (1)    dodaj »

  • tak

    Rwać te chwasty .Zauważcie ,że przestępstwa popełniają ciągle ci sami .Gość miał 5 zakazów prowadzenia pojazdów i olał to .Sąd powinien do...ć mu maksymalny wyrok bo to słabość sądów powoduje to ,że chwastów przybywa mimo ,że policja je rwie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.