Wiadomości z Świętochłowic

"Powstańcze śpiewanie" – obchody rocznicowe III Powstania Śląskiego i Konstytucji Majowej

  • Dodano: 2022-05-09 14:45

W sobotę 7 maja odbyło się "Powstańcze śpiewanie" – obchody rocznicowe III Powstania Śląskiego i Konstytucji Majowej w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Wydarzenie zgromadziło wielu mieszkańców naszego miasta.

"Powstańcze śpiewanie" w Świętochłowicach

W programie wydarzenia były strefa dla dzieci i innych użytkowników dróg "Jedź z głową" (symulatory jazdy na jednośladach, symulatory dachowania i zderzeń) wraz z WORD Katowice. Ulicami miasta odbył się też przejazd zabytkowych pojazdów militarnych. O godzinie 17:00 rozpoczął się koncert Grzegorza Płonki z zespołem połączony ze wspólnym śpiewaniem.

Gwiazdą wieczoru był występ pełnego składu Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny. Na zakończenie imprezy przygotowano poczęstunek dla wszystkich w postaci powstańczej grochówki.

- To była prawdziwa uczta dla uszu... Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny wykonał w swoim fantastycznym stylu pieśni powstańcze. W ten sposób czcimy ostatnie z jubileuszowych wydarzeń 100. lecia, czyli przyłączenia Śląska do Polski. Miasto Świętochłowice wraca na należną ścieżkę kulturalną. Dbamy o historię, by wyznaczać kierunki na przyszłość. Dziękuję, że tak licznie pojawiliście się na koncercie - napisał prezydent Daniel Beger. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również