Wiadomości z Świętochłowic

Pożar w budynku przy ul. Kubiny: Dziś przeprowadzono wizję lokalną

 • Dodano: 2022-01-31 17:00

W niedzielę, 30 stycznia, o godzinie 16:51 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Świętochłowicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku przy ul. Kubiny. Palił się lokal znajdujący się na parterze dwupiętrowego budynku. Pożar został ugaszony, a w trwającej trzy godziny akcji brało udział 5 zastępów: 3 PSP i 2 OSP. Dziś w obiekcie przeprowadzono wizję lokalną. Jakie są jej efekty?

Wizja lokalna w budynku przy ul. Kubiny


Wizja lokalna została w spalonym mieszkaniu przy ul. Kubiny 19 miała miejsce w poniedziałek, 31 stycznia. Wziął w niej udział m.in. prezydent Daniel Beger oraz przedstawiciele MPGL Świętochłowice.

- Oczywiście poszkodowanym zostanie udzielona niezbędna pomoc - trwają ustalenia dotyczące jej zakresu. Jestem również w kontakcie z pozostałymi lokatorami kamienicy, którzy ucierpieli podczas akcji gaśniczej – zapowiedział prezydent Beger.

Przypomnijmy, że w wyniku pożaru poszkodowana została jedna osoba, którą jeszcze przed przybyciem straży pożarnej z palącego się mieszkania ewakuowali policjanci. Pozostali lokatorzy, w tym dwoje dzieci, musieli czasowo opuścić swoje mieszkania, a schronienie znaleźli w podstawionym przez miasto autokarze.

Jak podkreślił prezydent, sytuacja jest skomplikowana, ponieważ jest to budynek prywatny, będący jedynie w zarządzie spółki miejskiej. 

- Decyzje o dalszym działaniu muszą uwzględniać czynniki społeczne, ale też ekonomiczne. Gmina z jednej strony nie powinna wydatkować publicznych środków na prywatnych terenach, a z drugiej ma ograniczone zasoby, stąd cały proces może trwać kilka miesięcy – dodaje prezydent.

Wskazał też, że podobnie problem wygląda z przypadkiem rodziny mieszkającej w gmachu przy ul. Okrzei, w którym zapadła się podłoga.

- Tu jednak jesteśmy na dobrej drodze, by ostatecznie go rozwiązać i wkrótce rodzina przeprowadzi się do nowego mieszkania – podkreśla Daniel Beger.


Źródło: FB Daniel Beger, PSP w Świętochłowicach

Komentarze (5)    dodaj »

 • dziupla

  Co to za pitolynie dej im przydział na lokal w tych pięknie wyremontowanych domkach "Fińskich" w czym problem? Chyba już są wyremontowane co?

 • Izaa

  Jak czytam uwagi typu, że gmina nie powinna wydatkować publicznych środków na prywatnych terenach to że mnie trzepie. A na co przeznaczane są pieniądze z czynszów które spółka pobiera. Wiadomo że w czynszu którzy płaca mieszkańcy takich kamienic poza opłatami za mednia jest również czynsz więc się pytam na co są te pieniądze przeznaczane. ???????????????

 • gość

  może to zależy kto administruje prywatnym budynkiem ?

 • Mieszkaniec

  Pewnie idą na niewidoczne na pierwszy rzut oka remonty typu dach, klatka schodowa i pewnie media tych nierobow którzy nie płacą wcale. Zlikwidować mpgl. Niech ludzie sami kupują mieszkania, a nie tylko darmochę by chcieli od miasta.

 • gipsdeka

  Na astronomiczne pensje dla tych nierobów z zarządu i jednego cwaniaka.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również