Wiadomości z Świętochłowic

Praca wre! Na jakim etapie jest budowa obiektów na „Skałce”?

 • Dodano: 2022-05-18 07:00, aktualizacja: 2022-05-17 07:55

Świętochłowicka „ Skałka” to miejsce, które wciąż się rozwija. Miejski OSiR nie zwalnia tempa – obiekty na terenie ośrodka stale przechodzą transformacje, a także powstają zupełnie nowe. Od jakiegoś czasu trwa remont budynku dyrekcji OSiR-u, a także budowa nowego, pełnowymiarowego boiska piłkarskiego. Z wizytą na oba place budowy udał się prezydent miasta, Daniel Beger.

Wiele nieprzyjemnych niespodzianek

Prezydent miasta Daniel Beger udał się na teren budowy budynku dyrekcji ośrodka OSiRSkałka”, którego remont rozpoczął się już jakiś czas temu. Towarzyszył mu wiceprezydent Sławomir Pośpiech, dyrektor OSiR oraz Naczelnik Wydziału Inwestycji. Mimo półrocznego opóźnienia prace posuwają się do przodu i – jak donosi prezydent - efekty wykonanych już robót robią wrażenie! Opóźnienie wynika z wielu nieprzyjemnych niespodzianek, które pojawiły się podczas wykonywania, wydawałoby się, rutynowych prac. Największym wyzwaniem dla ekipy remontującej okazał się dach. Jak twierdzi prezydent, elementem, który wywoła zaskoczenie w osobach odwiedzających odnowiony budynek, będzie nowoczesna winda.

- Zapewniam, że już wkrótce oglądanie wydarzeń będzie nie lada atrakcją dla nas, mieszkańców i dla gości.  – mówi prezydent.

Daniel Beger podzielił się garścią zdjęć z placu budowy!

 

Dzieje się również na boisku

Kolejnym placem budowy odwiedzonym przez prezydenta był ten, na którym powstaje kompleks treningowy, który będzie się składał m.in. z pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią. Przed ekipą budowlaną jeszcze kilka etapów oraz wyczekiwane już zakończenie budowy inwestycji. Z nowego boiska będą mogły korzystać świętochłowickie drużyny futbolowe, na przykład Tygryski Świętochłowice, ŚKS Naprzód Lipiny oraz MKS Śląsk DEMARKO Świętochłowice. 

Inwestycja ma taki rozmach, że powstało wokół niej wiele plotek. Jedną z nich jest to, że obok boiska powstanie stok narciarski! Prezydent szybko zdementował to pomówienie.

 - To nieprawda. Wybrana hałda wkrótce zmieni lokalizację, a na jej miejscu zostały zaplanowane w przyszłości miejsca parkingowe.

 

Jak widać, prace na terenie Świętochłowic, posuwają się do przodu. Kiedy zostaną zakończone? Tego jeszcze nie wiadomo, ale z pewnością jest na co czekać!

Komentarze (9)    dodaj »

 • Świętochłowiczanka

  Skandalem jest ten Plac Zabaw zeby w Centrum miasta nie było ani jednego miejsca do zabawy dla małych dzieci. Miasto umiera każdego dnia. Wstyd i hańba. Niech Prezydent uda się na wizytacje na Amelung i do innych miast i zobaczy jak dbają tam o dzieci.

 • Karlus ze Hugobergu

  burmistrzu świon beger takie wizytacje, fotki i inne [...] nas już nie zaskoczą,do wyborów niedaleko dlatego trzeba punktować.beger a jakby tak z "innej beczki"weź twoją klikę z magistratu weźcie po rylu i idzcie na Hugoberg posadzić kilka(set) drzewek na wykarczowanym bez zgody społeczeństwa terenie.Zróbcie coś dla ochrony środowiska i natury.A ta mafia dewoloperow trza gonić w pierony!!!

 • Robertt

  Beger niczym Kim Ir Sen, udał się na budowę i "osobiście udzielił wskazówek na miejscu"

 • Matka

  Panie Prezydencie proszę sobie pójść na Plac Zabaw na Skałkę, powyrywane huśtawki, w weekendy tam mnóstwo dzieciaków a Plac woła o pomstę do nieba, czy nie można w Centrum Świętochłowic choć jednego Placu zrobić dla najmłodszych? Wstyd. Tam obok jest niewykorzystany teren w dodatku.

 • marian55

  ...w jednym miejscu zniszczony plac zabaw i nie ma pieniędzy na naprawę a w drugim nowy " plac zabaw Nivea" stoi pusty i czeka na dzieci , bo został tak zlokalizowany że ciągle zadaję sobie pytanie ( a przejeżdżam tamtędy codziennie ) jak małą trzeba mieć wyobraźnię by zbudować plac zabaw na terenie szkoły ? Panie Beger ma pan dzieci ?

 • Podatnik

  a to Beger powyrywał ławki i zniszczył plac zabaw ? Czy może [...] która terroryzuje Świony nie pracuje ,żyje z zasiłków ale wieczorami z piwem dewastuje parki Pytać należy gdzie monitoring i policja bo pracy służb nie widać

 • Danka

  A kto mówi o powyrywanych ławkach, Plac zabaw wyglada tak nie przez dewastacje wandali tylko przez zużycie materiału, Tyle lat bardzo dużo dzieciaków na Skałce z niego korzystało. Pora na zupełnie nowy.

 • PAMIĘTAMY2023!!!

  Nie mozna ponieważ jego dzieci już wyrosły. Tak samo zlikwidował wypożyczalnie rowerów ponieważ na komunię zamiast roweru dostał młotek.

 • Robertt

  Ech, czy Ty się z żołądziem na łby pozamieniał? Rower miejski załatwił Kostempski opłacając program na pół roku. Taki chwyt wyborczy jak rozgrzebanie stadionu. Obie te inwestycje nie miały zabezpieczenia finansowego w dłuższej perspektywie.Beger po porostu nie przedłużył umowy z firmą obsługują o miejski rower. Zauważ, że taki Chorzów też w tym roku odstąpił od tego programu.Interesuj się trochę szczegółami a nie pisz głupot. Uważam prezydenturę Begera za porażkę ale staram się być obiektywny. Tobie i "matce" skarżącą się na zniszczone place zabaw też to proponuję.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również