Wiadomości z Świętochłowic

Praktyczna nauka przechodzenia przez jezdnię ze stróżami prawa

 • Dodano: 2020-11-20 06:30, aktualizacja: 2020-11-20 06:46

Policjanci ze świętochłowickiej drogówki w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” spotkali się z przedszkolakami.

Prelekcja odbyła się w przestrzeni publicznej na jednym z miejskich skrzyżowań. Mali mieszkańcy miasta pod okiem stróżów prawa prezentowali bezpieczny sposób przechodzenia przez jednię. Na zakończenie, na najmłodszych czekała niespodzianka w postaci kolorowej książeczki bezpieczeństwa.

Świętochłowicka drogówka spotkała się dzisiaj z najmłodszymi mieszkańcami miasta. Na skrzyżowaniu ulicy Chorzowskiej z Bieszczadzką przedszkolaki poznawały zasady bezpiecznego zachowania na i przy drodze. Stróże prawa wychodzą z założenia, że wczesna edukacja dzieci jest najważniejsza, już od najmłodszych lat bowiem powinno zaszczepiać się w nich wiedzę na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz zagrożeń, które mogą na nich czyhać. Zgodnie z zasadami kampanii edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo” policjanci z drogówki przekazali dzieciom podstawowe informacje o bezpiecznym poruszaniu się w przestrzeni miejskiej oraz cenne rady na temat ich bezpieczeństwa w trakcie drogi "do" i "z" przedszkola. Omówili również kwestię zwiększenia przez dzieci ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię, wykorzystując przy tym zmysł wzroku i słuchu, a także najważniejszą zasadą: „popatrz w lewo, popatrz w prawo i ponownie w lewo”. Dzieciaki pod czujnym okiem stróżów prawa ćwiczyły bezpieczne przechodzenie przez jezdnię. Pomimo młodego wieku „popisywały się” swoją wiedzą, chętnie odpowiadając na pytania mundurowych. Okazało się, że doskonale wiedzą co to „zebra” i jak po niej przechodzić. Na zakończenie na najmłodszych czekała niespodzianka w postaci kolorowej książeczki bezpieczeństwa.

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Kuba

  O, to jeszcze niech rodziców dzieci tego przedszkola nauczą parkować w miejscach do tego wyznaczonych!

 • Andrzej

  Przejścia dla pieszych powinny być oświetlone.Zastanawiam się kiedy dojdzie do kolizji z pieszym na przejściu w okolicy przystanku na Wzgórzu. Ciemno jak w d___e!

 • Ze Świon

  Dobrze że uczą patrz w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo bo potem barany przekonane o swojej nieśmiertelności w kapturach i słuchawkach pakują sie prosto pod auta bo oni niby maja pierwszeństwo

 • Andrzej

  Pieszy będący na przejściu, powinien mieć również zakaz używania telefonu. Uczestniczy w ruchu drogowym.

 • ehhh

  Pół biedy jak się nie rozgląda - najgorszy jest taki, który idzie po chodniku wzdłuż krawężnika i nagle skręci na pasy bez zatrzymania się. Właściwie za każdym razem jak coś takiego widzę to hamuję do 30, lepiej żeby kierowcy za mną trąbili niż potem mieć problem w sądzie.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.