Wiadomości z Świętochłowic

Premier poprosił, by wesprzeć sprzedawców, którzy sprzedają towary w galeriach handlowych

  • Dodano: 2021-04-09 07:45, aktualizacja: 2021-04-09 08:06

Poprosiłem, aby wesprzeć sprzedawców i producentów, którzy sprzedają swoje towary w galeriach handlowych. To jedna z podstawowych okoliczności, które mają poprawić rachunek wyników sklepów, które nie mogą prowadzić działalności gospodarczej w galeriach - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

W czwartek podczas konferencji szef rządu był pytany o sprzedających, którzy przenoszą się z galerii handlowych na parkingi, gdzie odbywa się handel "pod chmurką", a sami sprzedający tłumaczą to niewystarczającą pomocą rządu z tarcz antykryzysowych.

Morawiecki przyznał, że dla najemców w galeriach handlowych głównym problemem jest czynsz.

Poprosiłem nasze najlepsze zespoły zajmujące się negocjacjami, żeby wesprzeć polskich - zwykle to są polscy - sprzedawców, producentów, którzy poprzez swoje marki prezentują swoje towary, sprzedają swoje towary w galeriach" - powiedział. "To jest jedna z podstawowych przede wszystkim okoliczności, które mają zmienić czy poprawić rachunek wyników tych sklepów, które nie mogą prowadzić działalności gospodarczej w galeriach - mówił szef rządu.

Podkreślił, że pomocą dla przedsiębiorców jest także tarcza antykryzysowa.

Po pierwsze: to wsparcie w postaci postojowego, czyli zapłata za część wynagrodzenia pracowników. Po drugie: zwolnienia ze składek ZUS-owskich, bardzo ważne, postulowane przez organizację przedsiębiorców, pracodawców, także przez organizację pracowników, przez związki zawodowe - wyliczał premier.

Kolejne wsparcie, o których mówił Morawiecki, to bezzwrotne dotacje dla mikrofirm.

W wielu przypadkach - tych, gdzie straty będą najbardziej istotne, najbardziej zauważalne - będziemy umarzać większą część lub całość pierwszej tarczy - mówił Morawiecki i dodał, że będzie to dodatkowa pomoc dla przedsiębiorców.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Miska ryżu

    Taaa, teraz to was pinokio tak wesprze, że nawet majtki na tyłkach wam nie zostaną. A tera do roboty, bo my tu nowy ład robimy i zaraz was zarżniemy nowymi podatkami. Jeszcze zostało nam do zrobienia sporo milionerów z pisiego bydła.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również