Wiadomości z Świętochłowic

Premier poprosił, by wesprzeć sprzedawców, którzy sprzedają towary w galeriach handlowych

  • Dodano: 2021-04-09 07:45, aktualizacja: 2021-04-09 08:06

Poprosiłem, aby wesprzeć sprzedawców i producentów, którzy sprzedają swoje towary w galeriach handlowych. To jedna z podstawowych okoliczności, które mają poprawić rachunek wyników sklepów, które nie mogą prowadzić działalności gospodarczej w galeriach - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

W czwartek podczas konferencji szef rządu był pytany o sprzedających, którzy przenoszą się z galerii handlowych na parkingi, gdzie odbywa się handel "pod chmurką", a sami sprzedający tłumaczą to niewystarczającą pomocą rządu z tarcz antykryzysowych.

Morawiecki przyznał, że dla najemców w galeriach handlowych głównym problemem jest czynsz.

Poprosiłem nasze najlepsze zespoły zajmujące się negocjacjami, żeby wesprzeć polskich - zwykle to są polscy - sprzedawców, producentów, którzy poprzez swoje marki prezentują swoje towary, sprzedają swoje towary w galeriach" - powiedział. "To jest jedna z podstawowych przede wszystkim okoliczności, które mają zmienić czy poprawić rachunek wyników tych sklepów, które nie mogą prowadzić działalności gospodarczej w galeriach - mówił szef rządu.

Podkreślił, że pomocą dla przedsiębiorców jest także tarcza antykryzysowa.

Po pierwsze: to wsparcie w postaci postojowego, czyli zapłata za część wynagrodzenia pracowników. Po drugie: zwolnienia ze składek ZUS-owskich, bardzo ważne, postulowane przez organizację przedsiębiorców, pracodawców, także przez organizację pracowników, przez związki zawodowe - wyliczał premier.

Kolejne wsparcie, o których mówił Morawiecki, to bezzwrotne dotacje dla mikrofirm.

W wielu przypadkach - tych, gdzie straty będą najbardziej istotne, najbardziej zauważalne - będziemy umarzać większą część lub całość pierwszej tarczy - mówił Morawiecki i dodał, że będzie to dodatkowa pomoc dla przedsiębiorców.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Miska ryżu

    Taaa, teraz to was pinokio tak wesprze, że nawet majtki na tyłkach wam nie zostaną. A tera do roboty, bo my tu nowy ład robimy i zaraz was zarżniemy nowymi podatkami. Jeszcze zostało nam do zrobienia sporo milionerów z pisiego bydła.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.