Wiadomości z Świętochłowic

Prezydenci śląskich miast apelują do świętochłowiczan, aby nie odwoływali Daniela Begera

 • Dodano: 2020-02-10 08:30, aktualizacja: 2020-02-10 00:27

Wiele wskazuje na to, że w mieście wkrótce odbędzie się referendum w sprawie odwołania Daniela Begera ze stanowiska prezydenta miasta. Organizatorzy akcji dwoją się i troją, aby zebrać potrzebną liczbę podpisów, tymczasem w sukurs prezydentowi przyszli włodarze innych, śląskich miast, którzy zaapelowali do mieszkańców Świętochłowic, aby ci nie odwoływali swojego gospodarza.

W Świętochłowicach intensywnie trwa zbiórka podpisów potrzebnych do zorganizowania referendum w sprawie odwołania Daniela Begera ze stanowiska prezydenta miasta. Organizatorki akcji zebrały już ponad 1,5 tysiąca podpisów, a muszą ich zebrać łącznie 3,7 tysiąca, aby przedsięwzięcie doszło do skutku. Akcja wciąż trwa, a świętochłowiczanie są podzieleni - jedni wciąż wzdychają do czasów, kiedy prezydentem miasta był Dawid Kostempski, inni deklarują poparcie dla Daniela Begera i wdrażanych przez niego zmian.

List poparcia dla prezydenta Świętochłowic podpisało 9 prezydentów śląskich miast

Tymczasem w miniony piątek prezydenci dziewięciu śląskich miast oraz Przewodniczący Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii wystosowali list poparcia dla Daniela Begera, w którym opisują go jako człowieka bardzo zaangażowanego i otwartego na dialog, który potrzebuje więcej czasu, aby chociaż po części wyprostować trudną sytuację, w jakiej znajduje się miasto. Oprócz prezesa ZGZM Kazimierza Karolczaka list podpisali: Grażyna Dziedzic – prezydent Rudy Śląskiej, Andrzej Dziuba – prezydent Tychów, Andrzej Kotala – prezydent Chorzowa, Marcin Krupa – prezydent Katowic, Małgorzata Mańka-Szulik – prezydent Zabrza, Adam Neumann – prezydent Gliwic, Rafał Piech – prezydent Siemianowic Śląskich, Mariusz Wołosz – prezydent Bytomia oraz Dariusz Wójtowicz – prezydent Mysłowic.

Treść listu poparcia dla Prezydenta Miasta Świętochłowice Daniela Begera:

My, niżej podpisani, prezydenci śląskich miast oraz przedstawiciele Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii wyrażamy poparcie dla działań daniela Begera, Prezydenta Miasta Świętochłowice.

W naszej ocenie, trudna sytuacja, w której znalazły się Świętochłowice wymaga odważnych i konsekwentnych działań. Miasto szczególnie potrzebuje skutecznego gospodarza, który zmierzy się z narastającymi przez lata trudnościami natury społecznej i gospodarczej oraz zmniejszy skalę zaniedbań w obszarach kluczowych dla mieszkańców.

Choć działa w niezwykle trudnych okolicznościach – Daniela Begera cechuje determinacja w walce o dobro świętochłowiczan. Dał się też poznać jako człowiek dialogu, co doceniamy w sposób szczególny, mając świadomość, że współpraca jest warunkiem rozwoju całej Metropolii.

Jednocześnie zwracamy się z apelem do mieszkańców Świętochłowic, aby w ślad za zaufaniem, którym obdarzyli Daniela Begera podczas wyborów samorządowych w 2018 r., dali nowemu prezydentowi czas na uporanie się z problemami miasta.

Jako doświadczeni samorządowcy wiemy, że rok to za mało, aby podołać wyzwaniom, które muszą podjąć Świętochłowice. W naszej ocenie niezbędna jest dłuższa perspektywa, by w pełni uczciwie i sprawiedliwie ocenić działania prezydenta.

Daniel Beger dziękuje samorządowcom za wsparcie i komentuje list poparcia - "nasze miasto to już nie wyizolowany folwark"

Za wsparcie samorządowców prezydent Daniel Beger podziękował między innymi na swoim profilu facebookowym:

Jak ważne jest partnerstwo i jak ważne są pragmatyczne działania rozwojowe wiedzą prezydenci innych miast. Wielu z nich przez lata borykało się z podobnymi problemami jak Świętochłowice, lecz dzięki pragmatycznemu działaniu i rozsądnym decyzjom, potrafili te problemy rozwiązać. Nie uczynili tego w rok. Jednak dzięki wyrozumiałości i cierpliwości mieszkańców wznieśli miasta nad wyżyny i obecnie są wzorem dla nas. Dziś wspierają mnie i wspierają Świętochłowice, potwierdzając, że obrana przeze mnie droga jest słuszna, a nasze miasto jest przez nich postrzegane jako partner, a nie jak to było wcześniej - wyizolowany folwark - pisze prezydent.

 

Wojciech KocjanWojciech Kocjan
Źródło: Foto: Facebook Daniel Beger - prezydent Świętochłowic

Komentarze (165)    dodaj »

 • Mieszkaniec

  Panie Danielu Ile dla Pana wartę jest 122 podpisów? Możemy ponegocjować.692 122 122

 • mieszkaniec

  Debilne wpisy nie da się tego czytać,nie popieram tej inicjatywy,moim zdaniem jest szkodliwa trzeba dac panu Begerowi czas kadencji żeby się mógł wykazać,pozdrawiam wszystkich naszych mieszkańców.

 • Olek

  Na początku byłem sceptyczny co do referendum ale jak popytałem ludzi z UM. Zwykłych urzędników jaki DB jest w relacjach z nimi. To to co usłyszałem to to jest jeden wielki skandal. Trzeba go odwolać

 • Bęc z rowerka

  Z bankructwem miasta wykrakał, tylko że sam głupimi decyzjami do tego stanu rzeczy doprowadził, może się dwoić i troić z tego już niewybrnie, jeszcze na dno ciągnie tych co go popierają.

 • Banan

  Beatka szykuj kasa na proces

 • Paragraf

  Hahahaha wy tylko straszyć potraficie oszuści i nic więcej,proces cwaniaczki to dopiero możecie mieć i to taki że wszystkie krajowe media będą trąbić. Radzę nie fikać bo cierpliwość się skończy.A tą panią możecie cmoknąć tam gdzie słońce nie dochodzi.Pozdrawiam serdecznie oszołomy jedne.

 • Robertt

  Słońce to może tam nie dochodzi ale zapewne był już tam nie jeden członek za pieniądze.

 • Robert

  Ja jestem Robert,nigdy bym się tak po chamsku nie odezwał.Ktoś się podszywa.

 • trollolol

  Robertt tak jak w twoich i przyjaznych ustach.

 • Robertt

  Lepiej pracuj nad referendum bo statystyki poparcia lecą na łeb i szyję. Przyzwyczajaj się.

 • Robert

  Robertt nie podszywaj się

 • Taka prawda

  Statystyki proszę cię, tym bardziej, że kilka dni jedna osoba mogła nabijać wyniki, zresztą dalej się sypie system głosowania, dla mnie ważniejsze, że drukują rozmowy na portalu i mieszkańcy Świętochłowic i mieszkańcy popierających miast mogą zapoznać się z tymi treściami. Kolejny raz nie uda się wam mieszkańców oszukać.

 • Robertt

  Danielek nawet tyle nie zarabia ile będzie miał odszkodowań do wypłaty, znowu ma urojenia, że się za funkcją schowa, że z budżetu miasta pójdzie na odszkodowania, coś jestem przekonany, że po tej kadencji wróci do Sztumu.

 • Robert

  Robert to nie Robert.Ja jestem Robert.

 • Robertt

  Hehehe. Miło poczytać wypociny obrońców referendum. Widać że posty piszą 2 może 3 te same osoby. Możecie się napinać . Guzik z tego referendum będzie. Sen o korycie przeminie, kurz opadnie, Kwik i darmowe gazetki pchane do skrzynek pocztowych pozostaną. Wystarczy posłuchać jak ludzie bluzgaja na oszołomów zbierających podpisy. Ludzie pokroju tych Pań.

 • Karmawraca

  Robert ale przyznasz padł blady strach chociażby przez te poparcie innych prezydentów kolejne dno a ten strach i to przez kogo przez "małpę w futrze" a co dopiero jakby tym referendum zajął ktoś bardzo kompeteny i organiety chociaż kto wie kto i ilu za tym stoi dobrze że myślicie że tylko "małpa w futrze" i tylko trzy osoby w każdym razie kto i co ma coś do stracenia?

 • akcja reakcja

  Najlepszy będzie wasz kwik, jak Państwo będzie wam odrywać ryje od koryta za efekt Bergera.

 • ha ha ha

  Dobrze znasz ten stan po oderwaniu od korytka. Tyle czsu minęło a ty nadal kwczysz.

 • Takiego wała ........

  ha ha ha z kimś mnie znowu mylisz, nigdy nie partycypowałem w urzędowych wałach.

 • Robertt

  Karmienie trola bywa zabawne. Jak czytam twoje riposty i ludzisk tobie podobnych, zastanawiam się dlaczego ewolucja nie postępuje równolegle dla wszystkich. Ryj, koryto itp. Napinaj się dalej i sprowadzaj sie dalej do poziomu świń, delfinów i członków kałolicji ubywatelskiej.

12345

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również