Wiadomości z Świętochłowic

Prezydenckie podsumowanie tygodnia - Daniel Beger rozpoczął nowy cykl informacyjny

 • Dodano: 2020-09-14 14:45

Prezydent Świętochłowic Daniel Beger zainicjował dziś nowy cykl informacyjny, w którym w formie nagrań wideo będzie podsumowywał mijający tydzień oraz przedstawiał plany na najbliższe dni. 

W pierwszym tego typu nagraniu prezydent wspomniał o minionej sesji Rady Miasta, podczas której między innymi zainicjowano funkcjonowanie rady seniorów, podsumował także swoją wizytę na Forum Ekonomicznym w Karpaczu. Daniel Beger wspomniał także o podjętych działaniach w sprawie podniesienia poziomu oświaty w Świętochłowicach - w ubiegły piątek spotkał się w tej sprawie z przedstawicielami Politechniki Śląskiej. 

Prezydent zapowiedział też spotkanie z lokalnymi przedsiębiorcami oraz wiceministrem spraw zagranicznych Pawłem Jabłońskim, podczas którego omawiane będą możliwości podniesienia konkurencyjności działających w mieście firm i uruchomienia dla nich możliwości współpracy z firmami amerykańskimi.

W najbliższą sobotę odbędzie się piknik organizacji pozarządowych w byłym parku linowym na terenie OSiR Skałka.  Z kolei w niedzielę, pomimo trwającej epidemii, odbędzie się dzień działkowca. 

Nagranie można obejrzeć poniżej. 

 

Zobacz także

Komentarze (38)    dodaj komentarz »

 • Kobiety razem. !!!

  Dzień dobry, Panie Prezydencie kogo zatrzymano w sprawie " panowie na wlosciach " czy były prezydent i radny został zatrzymany ? Co w sprawie Bartosza Karcza i jego poniżania kobiet w UM ? Pozdrawiam i dziękuję.

 • Jessica

  Ja tam tesknie za sepleniacym DELFINem , bylo sie z kogo posmiac. A na wyjazdach jak pochlał to byl ubaw po pachy , wesolo chociaz było i policja czesto w UM cos sie dzialo az sie chcialo zyc. A teraz covid i covid

 • ludzik

  Czy pan prezydent podejmie jakąś decyzję i zwolni wreszcie tę dyrektor MZO z Sosnowca. Pracownicy ledwie żyją. Jak można tak pozwalać ludzi mobbingować.?!

 • Piotr S.

  Już wiadomo, że prezydent Beger to wyborcza porażka. Nic nie zrobił dla miasta i nie zrobi. Ważne,że siebie ustawił i swoich kolegów. Na niczym się nie zna. Podobno ma Zespół Aspergera i za siebie nie może ale czy musi być Prezydentem? Podobno w Szkole nr 2 bardzo skarżą się na jego żonę, że palemka je odbiła.

 • Że świon

  Tak dobrego prezydenta i radnych i przewodniczącego rady i jego zastępcy nigdy nie było. Wszyscy są czyści i wyprasowani. Walczą o godność Świętochłowic. O miejsca pracy zabytki slamsy i t d. Brak mi słów z uwielbienia do tego godnego grona. Niczym Danuta Holecka do Jarosława Kaczyńskiego całego PiSu i prezydenta Andrzeja Dudy.

 • samo zło

  Brak miejsc pracy ludzie nie mają co do gara włożyć a politycy w [...]ie to mają

 • olga

  wysłuchałam z trudem tego ,,przemówienia", ten pan jest wyjątkowo antypatyczny, podobno to wina pewnego schorzenia zwanego aspergerem, nie wiem, sympatii nie wzbudza na pewno

 • Licznik długu

  Ile długu mają mieszkańcy Świętochłowic, na ile jest zadłużone miasto?

 • Licznik długu II

  Gdyby postawić licznik długu na mijance, eksplodowałby po dwóch dniach, mieszkańcy są zadłużani w takim tępie, że nawet licznik cyfrowy by tego nie wytrzymał.

 • WER

  Wygląda jak syn Mosia :)

 • bolek i lolek

  Najpierw chciał likwidacji miasta, że miasto sięgnęło dna itd - czyli zrobił ,,niezły'' pijar, a teraz idiota mówi o inwestorach strategicznych hahah. Ciekawe który normalny przedsiębiorca mający kasę chciałby tu zainwestować. Pajaca wybrały Świony.

 • Mieszkaniec A nie bywalec

  Jak się polepsza oświatę w Świętochłowicach??? Otóż łączy się klasy i z całkiem fajnych grup robi się klasy jak w latach 90-tych (po 25-30 dzieci w klasie). Na czas pandemi jak znalazł... Przynajmniej na kwarantannę będziemy chodzić hurtowo. 3 lata nauki i trzecia nauczycielka z polskiego czy z matematyki. No po prostu super. A maluszki zamiast do przedszkola to zaczęły chodzić do szkoły razem z 18-latkami. Może pozwolą im pisać maturę próbną. Salki małe nie wiadomo jak przygotowane bo rodziców nie wpuszczają bo covid A dzieci 20 w grupie. A wszystko to dla dobra naszych maluchów. Nieudolność tego człowieka przebija wszystko co dobrej pory się widziało. Partactwo i kłamstwo tak rządzi pan B. I jego poplecznicy. Kłamią w żywe oczy i nawet im brewka nie pyknie. Azakłamani są tak że już sami się w tych kłamstwach gubią. Byle do kolejnych wyborów wtedy podziękujemy temu panu niech wraca skąd przyjechał i zostawi nas w spokoju.

  • Mieszkaniec A nie bywalec
   2020-09-15 09:39
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Jorg

  Można uczyć dzieci osobiście w domu i zapewnić im komfortowe warunki.Najlepiej trzymać je pod kloszem.

 • AM

  W mojej klasie s.p. było nas 42. Technikum 35. Jakoś nie wyrośli my na idiotów.

 • Takie zmiany

  A w klasie Twoich dziadków było pewnie po 50..ale coś chyba jednak jest nie tak skoro nie widzisz ze czasy się zmieniły i inne jest już nauczanie niż zbiorowe siedzenie w klasie po 50 osób

 • ewa

  Wtedy nie było pandemii

 • dno dna

  A kiedy ktoś wreszcie ruszy swe cztery litery i na Nowej doprowadzi chodnik do stanu aby dało się nim dojść do garaży? I nie mam tu na myśli prac związanych z wymianą rur gazowych! Wszystko zarośnięte a tego jakoś nasi wspaniali radni z okolicy nie widzą o zarządcy terenu nie wspominając! Straż Miejska też tam zagląda i też nic nie widzi. Wszechobecny tumiwisizm ze strony miasta jest powalający,pewnie przed kolejnymi wyborami zabiorą się do roboty bo jakoś mieszkańców trzeba będzie zbałamucić.

 • leopold

  Dla pełnej informacji powinien Pan prezydent podawać ile wypił kawy, herbaty, ile razy zaliczył wizytę w WC - z rozdziałem na siku i grubszą robotę ile przedrzemał za biurkiem. Kogo te opowie#ci mogą interesować? Co się może wydarzyć strategicznego dla miasta w ciągu pięciu dni pracy? NIC!!!!!!

 • krist

  leopold zmień lekarza ten cię okłamuje

 • AM

  Leopold na prezydenta. Zna się na wszystkim. Ma mój głos.

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.