Wiadomości z Świętochłowic

Prezydenckie podsumowanie tygodnia - Daniel Beger rozpoczął nowy cykl informacyjny

 • Dodano: 2020-09-14 14:45

Prezydent Świętochłowic Daniel Beger zainicjował dziś nowy cykl informacyjny, w którym w formie nagrań wideo będzie podsumowywał mijający tydzień oraz przedstawiał plany na najbliższe dni. 

W pierwszym tego typu nagraniu prezydent wspomniał o minionej sesji Rady Miasta, podczas której między innymi zainicjowano funkcjonowanie rady seniorów, podsumował także swoją wizytę na Forum Ekonomicznym w Karpaczu. Daniel Beger wspomniał także o podjętych działaniach w sprawie podniesienia poziomu oświaty w Świętochłowicach - w ubiegły piątek spotkał się w tej sprawie z przedstawicielami Politechniki Śląskiej. 

Prezydent zapowiedział też spotkanie z lokalnymi przedsiębiorcami oraz wiceministrem spraw zagranicznych Pawłem Jabłońskim, podczas którego omawiane będą możliwości podniesienia konkurencyjności działających w mieście firm i uruchomienia dla nich możliwości współpracy z firmami amerykańskimi.

W najbliższą sobotę odbędzie się piknik organizacji pozarządowych w byłym parku linowym na terenie OSiR Skałka.  Z kolei w niedzielę, pomimo trwającej epidemii, odbędzie się dzień działkowca. 

Nagranie można obejrzeć poniżej. 

 

Zobacz także

Komentarze (34)    dodaj komentarz »

 • Że świon

  Tak dobrego prezydenta i radnych i przewodniczącego rady i jego zastępcy nigdy nie było. Wszyscy są czyści i wyprasowani. Walczą o godność Świętochłowic. O miejsca pracy zabytki slamsy i t d. Brak mi słów z uwielbienia do tego godnego grona. Niczym Danuta Holecka do Jarosława Kaczyńskiego całego PiSu i prezydenta Andrzeja Dudy.

 • samo zło

  Brak miejsc pracy ludzie nie mają co do gara włożyć a politycy w [...]ie to mają

 • olga

  wysłuchałam z trudem tego ,,przemówienia", ten pan jest wyjątkowo antypatyczny, podobno to wina pewnego schorzenia zwanego aspergerem, nie wiem, sympatii nie wzbudza na pewno

 • Licznik długu

  Ile długu mają mieszkańcy Świętochłowic, na ile jest zadłużone miasto?

 • Licznik długu II

  Gdyby postawić licznik długu na mijance, eksplodowałby po dwóch dniach, mieszkańcy są zadłużani w takim tępie, że nawet licznik cyfrowy by tego nie wytrzymał.

 • WER

  Wygląda jak syn Mosia :)

 • bolek i lolek

  Najpierw chciał likwidacji miasta, że miasto sięgnęło dna itd - czyli zrobił ,,niezły'' pijar, a teraz idiota mówi o inwestorach strategicznych hahah. Ciekawe który normalny przedsiębiorca mający kasę chciałby tu zainwestować. Pajaca wybrały Świony.

 • Mieszkaniec A nie bywalec

  Jak się polepsza oświatę w Świętochłowicach??? Otóż łączy się klasy i z całkiem fajnych grup robi się klasy jak w latach 90-tych (po 25-30 dzieci w klasie). Na czas pandemi jak znalazł... Przynajmniej na kwarantannę będziemy chodzić hurtowo. 3 lata nauki i trzecia nauczycielka z polskiego czy z matematyki. No po prostu super. A maluszki zamiast do przedszkola to zaczęły chodzić do szkoły razem z 18-latkami. Może pozwolą im pisać maturę próbną. Salki małe nie wiadomo jak przygotowane bo rodziców nie wpuszczają bo covid A dzieci 20 w grupie. A wszystko to dla dobra naszych maluchów. Nieudolność tego człowieka przebija wszystko co dobrej pory się widziało. Partactwo i kłamstwo tak rządzi pan B. I jego poplecznicy. Kłamią w żywe oczy i nawet im brewka nie pyknie. Azakłamani są tak że już sami się w tych kłamstwach gubią. Byle do kolejnych wyborów wtedy podziękujemy temu panu niech wraca skąd przyjechał i zostawi nas w spokoju.

  • Mieszkaniec A nie bywalec
   2020-09-15 09:39
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Jorg

  Można uczyć dzieci osobiście w domu i zapewnić im komfortowe warunki.Najlepiej trzymać je pod kloszem.

 • AM

  W mojej klasie s.p. było nas 42. Technikum 35. Jakoś nie wyrośli my na idiotów.

 • Takie zmiany

  A w klasie Twoich dziadków było pewnie po 50..ale coś chyba jednak jest nie tak skoro nie widzisz ze czasy się zmieniły i inne jest już nauczanie niż zbiorowe siedzenie w klasie po 50 osób

 • ewa

  Wtedy nie było pandemii

 • dno dna

  A kiedy ktoś wreszcie ruszy swe cztery litery i na Nowej doprowadzi chodnik do stanu aby dało się nim dojść do garaży? I nie mam tu na myśli prac związanych z wymianą rur gazowych! Wszystko zarośnięte a tego jakoś nasi wspaniali radni z okolicy nie widzą o zarządcy terenu nie wspominając! Straż Miejska też tam zagląda i też nic nie widzi. Wszechobecny tumiwisizm ze strony miasta jest powalający,pewnie przed kolejnymi wyborami zabiorą się do roboty bo jakoś mieszkańców trzeba będzie zbałamucić.

 • leopold

  Dla pełnej informacji powinien Pan prezydent podawać ile wypił kawy, herbaty, ile razy zaliczył wizytę w WC - z rozdziałem na siku i grubszą robotę ile przedrzemał za biurkiem. Kogo te opowie#ci mogą interesować? Co się może wydarzyć strategicznego dla miasta w ciągu pięciu dni pracy? NIC!!!!!!

 • krist

  leopold zmień lekarza ten cię okłamuje

 • AM

  Leopold na prezydenta. Zna się na wszystkim. Ma mój głos.

 • dżoana

  no tak, mija drugi rok tej beznadziejnej kadencji i trzeba zacząć wciskać kity, ocieplać wizerunek i inne PRowe sztuczki, skoro konkretów brak, pewnie wielu się nabierze i znowu psim swędem się wygra

 • PAMIĘTAMY!

  1) co się stało z służbowym vw passatem? 2) dlaczego nie działa fontanna? 3)kiedy powróci wypożyczalnia rowerów

 • tak ino pytom

  Z passatem jak passatem, ale jak tam kwestia drona i iphone o których była mowa na początku? I gdzie się podziały wszystkie pozwy jakie DK i DB mieli przeciwko sobie wytaczać? Jak sprawa prognoz budżetowych, co z RIO?

 • PAMIĘTAMY!

  Tak ino pytam. Ja pytam na poważnie serio. Co się stało z słuzbowym passatem który bez skrupułów miał być sprzedany w czasie największej utraty. Po drugie Beger po objęciu posady prawie od razu zaczął jeździć służbowo swoim prywatnym samochodem kia sportage pytam na jakich warunkach i czy Beger ma zamiar przez całą kadencję jeździć służbowo swoim prywatnym samochodem bo jeśli tak można się tylko domyśleć na jakich niebotycznych warunkach tzw kilometrówka a później okaże się że po kadencji dom postawil. Także tego i owego wymagam faktów a nie owijanie w bawełnę i robić nas za Ciu... a

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.