Wiadomości z Świętochłowic

Prezydent Beger zaprezentował projekt nowej hali sportowej, która powstanie na Skałce

 • Dodano: 2021-10-25 14:00

W Świętochłowicach powstanie hala sportowo-widowiskowa. O tej inwestycji mówiło się od dawna, ale dopiero teraz inwestycja zostanie zrealizowana. Hala ma powstać na terenie OSiR Skałka do 2025 roku. 

O budowie hali widowiskowo-sportowej mówi się od lat

W Świętochłowicach o budowie hali widowiskowo-sportowej mówi się od lat. Pierwszy pomysł budowy hali pojawił się w 2008 roku. W styczniu br. władze miasta poinformowały, że w ramach rządowego dofinansowania Świętochłowice otrzymały 2 mln złotych na budowę hali. 

Umowa w sprawie wykonania projektu nowej hali oraz przygotowania odpowiedniej dokumentacji, pod koniec lipca br. została podpisana w Urzędzie Miejskim z wykonawcą, firmą Paweł Tiepłow.

- Najważniejsze: dotrzymywać obietnic! Podpisałem z Paweł Tiepłow Pracownia Projektowa umowę na wykonanie projektu budowlanego wielofunkcyjnej hali widowiskowo-sportowej na terenie OSIR Skałka. To pierwszy z trzech etapów realizacji tej inwestycji - mówił wówczas Daniel Beger.

Projekt nowej hali sportowej na Skałce

Wczoraj, 24 października, prezydent Świętochłowic poinformował, że hala sportowa na Skałce ma stanąć do 2025 roku. Szacowany koszt tej inwestycji, to 25 - 30 mln złotych. Prezydent Beger zaprezentował także projekt nowej hali. 

- Moi drodzy, gdy w lipcu podpisywałem umowę na wykonanie projektu budowlanego wielofunkcyjnej hali widowiskowo-sportowej na terenie OSIR Skałka, miałem świadomość, że na więcej, niż tylko obietnice, mieszkańcy Świętochłowic czekają od 2008 roku! Nareszcie możemy zadbać o to, aby wszystkie pokolenia świętochłowiczan miały gdzie rozwijać sportowe pasje, dbać o dobrą kondycję niezależnie od wieku lub... kibicować tym, którzy będą podejmować małe i wielkie sportowe wyzwania na każdą skalę! - napisał prezydent Daniel Beger. - Cieszę się, że dziś mogę pokazać Wam, jak w ciągu najbliższych trzech lat dzięki wsparciu ze środków zewnętrznych zmieni się część "Skałki", która dziś straszy pozostałościami po dawnych zabudowaniach basenu! Mam nadzieję, że propozycja wykonawcy sprawi, że zupełnie inaczej spojrzycie na "Skałkę" podczas jesiennych spacerów - dodał.

Gdzie powstanie nowa hala sportowa?

Wielu mieszkańców Świętochłowic zastanawia się, gdzie ta hala powstanie. Dziś już wiemy, że budowa nowego obiektu będzie znajdować się tuż przy basenie ekologicznym, na terenie m.in. obecnego brodzika dla dzieci. Zakres obejmuje m.in. budowę hali energooszczędnej wraz z pozyskaniem dokumentacji technicznej, wykonaniem robót budowlanych oraz nadzorem inwestorskim.


Źródło: Redakcja / UM Świętochłowice / fot. FB Daniel Beger

Zobacz także

Komentarze (56)    dodaj »

 • dobioszheniek@gmail.

  Wymień okna w familokach a nie hala mniej smrodu

  • dobioszheniek@gmail.
   2021-11-19 17:52
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Mar

  Nic się nie robi tylko dyskutuje przez miasto nie można przejechać szlag mnie trafia stoję w korku codziennie 20 ,30 minut TO CHORY kolejny pomysł . Doradcy powinni być zwolnieni a Jeszcze zimy nie ma

 • GERARD LUCYK

  DELFIN ODDAJ DRONA , KSEROKOPIARKE , IPHONY DWA I 100 MILIONOW ZLODZIEJU Z SZACHRAJSKIEJ FAMILI

 • Obiektywny.

  Nie jestem wyborcą Delfina ale takie obrażanie człowieka i w dodatku jego rodziny jest niegodziwe.

 • Mieszkaniec

  Cóż się dziwić w oczy mu tego nie powie A ma nie jedną okazję

 • mieszkaniec

  Można tak "przyjazne" stowarzyszenie reklamować za środki mieszkańców ? Miasto przyjazne aktywności, teraz będzie przyjazne środowisku ? Przyjazne bankom, bo takich długów jak obecnie mieszkańcy mają w bankach poprzez zastawione nieruchomości to nigdy niemieli, tylu windykacji na kontach miasta i na kontach przyjaznych miastu firm jeszcze nigdy nie było, za pieniądze mieszkańców baluj. Na ZUS-y dla pracowników nie ma, za to na przelewy dla upadających firm kolesi, środki zawsze się znajdą.

 • Wyborca

  NARESZCIE MOMY GOSPODORZA W MIESCIE...........

 • obserwator

  A prezydent wie ile kosztuje utrzymanie takiej hali? Nawet tak małej jak ta? Ciągle zrzyna z Mosia, ale niech weźmie pod uwagę że z tych projektów nic nie wyszło. O następnej kadencji, to może tylko pomarzyć.

 • Mieszkaniec

  W mieście jest jakaś firma sprzątająca (zapomniałem nazwy) będzie dbać

 • Wanda ze Zgody

  Albo to wszystko pisze jeden człowiek albo jesteśmy na skraju przepaści w związku z tą pogardą i atakami na wszystko. Miasto ewidentnie się rozwija, to co poprzednicy tylko przez wiele lat bez końca obiecywali i mamili przed każdymi wyborami to obecny Prezydent krok po kroku realizuje. Widzę problem też w tym że niestety kilku tzw. radnych ma objaw wody sodowej i jedyne co im przyświeca to swoje wlasne interesy i z tym ma problem obecny Prezydent , stał się częściowo ich zakładnikiem i ich ciągłych nowych żądań. Polityka niestety na każdym szczeblu ma czarne owce a co gorsze im owca czarniejsza tym bardziej zadziera nosa i chcę więcej i więcej. Panie Beger proszę zagrać Vabank i pogonić tych cwaniaków z rad nadzorczych, fuch na skałce itp. Starcicie większość i będą blokować to my ich rozliczymy za dwa lata

 • Parafianin

  Wanda ze Zgody to Ty to piszesz wreszcie wiemy

 • Antoni

  Rozwija? A niby co zostało zrobione przez 3 lata? Nic, nic, nic, nawet na kwiatki nie ma. Swiony idą na dno.

 • FAELIX42

  to delfin pisze i jego matka szachrajka na 4 rece ....

 • Mieszkaniec

  Matkę to Ty zostaw w spokoju

 • dobrze poinformowany

  Panie prezydencie Beger! Już wystarczy tych obietnic bez pokrycia. Proszę przemyśleć poważnie odejście ze stanowiska przed upływem kadencji. Nie radzi Pan sobie! Pana sojusznicy powoli odchodzą. śmiejąc się za plecami.

  • dobrze poinformowany
   2021-10-26 13:27
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Obiektywny.

  My to od wieków jesteśmy zawsze dobrze poinformowani i na wszystkim się znamy.Jesteśmy alfą i omegą w każdej dziedzinie.Wielu z nas lubi drugich krytykować i śmiać się za tzw.plecami nie dając od siebie nic.Warto zaufać Prezydentowi a po czasie rozliczymy go przy urnie wyborczej.

 • Fińskie domki

  Tak panie beger. Robienie ludzi w konia to też zajęcie, na którym trzeba się znać. Hala powstanie jak już nikt o tobie nie będzie pamiętał, czyli nigdy. Wraz z twoim upadkiem, upadnie twoja utopia. Fińskie domki, ulica przemysłowa, remont bytomskiej. Spotkania, konsultacje, wizje. Pie****nie o szopenie.Tak tkwi się przy korycie sprzedając tępym ludziom iluzję. Delfin był cynicznym cwaniakiem ale miał jakieś dojścia. Ty jesteś cynicznym cwaniakiem bez układów. No chyba że Pinokio coś tam splunie na Ciebie.

 • Obiektywny

  Ile jadu w tym komentarzu.

 • mieszkaniec

  nie obrażaj pana prezydenta Begera bo jesteś zwykłym śmieciem bo tyle długu co zostawił poprzednik jeszcze nigdy w historii naszego miasta nie było

 • Mieszkaniec

  Przygadał kocioł garnkowi he he he

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.