Wiadomości z Świętochłowic

Procesowe podejście do wyzwań w systemie edukacji

 • Dodano: 2020-09-17 08:00, aktualizacja: 2020-09-17 06:38

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, władze Świętochłowic rozpoczęły prace nad poprawą jakości systemu edukacji.

Za nami spotkanie konsultacyjne władz miasta z członkami Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, przedstawicielami Kuratorium Oświaty oraz dyrektorami świętochłowickich szkół podstawowych. Celem spotkania było zaproszenie szkół do udziału w projekcie kompleksowego wsparcia w rozwoju kluczowych kompetencji uczniów.

Projekt przeprowadzi Ośrodek Rozwoju Edukacji, placówka działająca z ramienia Ministra Edukacji Narodowej

Świętochłowice są jednym z dziewięciu samorządów w Polsce, które do tej pory zdecydowały się na tak kompleksową formę wsparcia. Udział w projekcie zaproponowano wszystkim świętochłowickim szkołom podstawowym, ale to dyrektorzy szkół sami zdecydują, czy prowadzone przez nich placówki do niego przystąpią, a jeżeli tak - w jakim zakresie i w jakiej formie. Dyrektorzy mają tydzień czasu na podjęcie decyzji.

Udział w projekcie obejmuje przeprowadzenie gruntownej diagnozy i analizy placówki pod kątem realnych potrzeb, wsparcie zewnętrznego eksperta, który poprowadzi szkołę przez cały proces wsparcia, a także wdrożenie konkretnych działań ukierunkowanych na rzeczywiste potrzeby poszczególnych placówek.

Komentarze (26)    dodaj »

 • Wzburzony

  Zlikwidować w szkołach lekcje religii ponoć religia ogłupia. Religia powstała gdy pierwszy człowiek poznał pierwszego głupca.

 • Zatroskany

  Religia? Wszystkiego za wiele, a poziom gorszy! Może mniej a dobrze, jak za dawnych czasów? Jedno trzeba zrobić - by dziecko ok 15 już było po lekcjach! Te nasze dzieci mają więcej niż dorośli. A gdzie kółka w mdku, jakieś swoje sprawy? Cóż z tego, że zda dobrze, ma 5, a nerwica i niechęć? Coś nie tak w systemie, nie w mieście.

 • Mieszkaniec

  Zgadzam się że lekcji religii nie powinno być w szkołach

 • Że świon

  Za dużo patologi w naszym mieście po przyjeżdżali z całej Polski nawet i z ościennych miast. A nie stety patologia robi patologie. Pomoże tylko migracja tej maści w inne rejony polski np.do Warszawy - proponuje ul.Wiejską lub Żoliboż.

 • Jorg

  Patologia godo nie mówi i to napewno są tubylcy.

 • Jorg

  Patologia godo nie mówi i to napewno są tubylcy.

 • :))

  "niestety" pisze się razem, ale ja jestem przyjezdny to może się mylę :)

 • Że świon

  Za dużo patologi w naszym mieście po przyjeżdżali z całej Polski nawet i z ościennych miast. A nie stety patologia robi patologie. Pomoże tylko migracja tej maści w inne rejony polski np.do Warszawy - proponuje ul.Wiejską lub Żoliboż.

 • hahaha

  Szkryflosz na innych,a som niy poradzisz poprawnie naszkryflać trzech zdań. xD

 • Świadomy

  Religia narzędzie do ogłupiania...Mark TwainReligia powstała gdy pierwszy oszust spotkał na swej drodze pierwszego głupca! Religia to bezkrytyczna wiara w rzeczy niepoparte niczym w rzeczywistości, to urojenia nie mające nic wspólnego z rozumem, wiedzą, mądrością, moralnością.Fetysz, staje się bogiem kiedy człowiek i bóg zostają spłyceni do formy rzeczy, którą można nabyć lub sprzedać za pomocą innego fetyszu / mamony papierowej, który reguluje poziom anty wartości, tej czy innej rzeczy … Jeśli, fetysz neguje wartość człowieka i Boga w jego wnętrzu, dusza przestaje być potrzebna, a tym samym przestaje być człowiekowi potrzebny głos Boga zwany sumieniem!Religia, czy inne formy politycznej dyktatury, tworzą z ludzi stada i roje … Te wszystkie formy zbiorowej świadomości idącej za przywódcami i bogami … są formami idei społecznego podporządkowania – nazywanego ideą jedności społecznej (amoku, wynikający z obietnicy, działania uwalniającego egocentryzm-solipsyzm skory do kłamstwa, kradzieży, zbrodni, gwałtu …)

 • Jorg

  W Polsce jest wolność wyznania więc zamknij swoją jadaczkę.

 • Wzburzony

  Powiedz to Rydzykowi i tym z PiSu

 • Że świon

  Szkoda mi cię biedny jesteś a dlaczego boś głupi.

 • Mama

  Niech wrócą dodatkowe zajęcia dla słabych! Można też rozliczać tych rodziców, którzy nie pilnują swoich dzieci, tylko biorą 500+. Przez to szerzy się lenistwo i argumenty "a mama Jasia nie każe odrobić zadania itp".

 • gość

  oj mamo!!!! ja chodziłem na douczanie bo byłem mańkutem..... potem bęcki dostawał syn debilnej nauczycielki za to. w niczym nie pomogło mi to w studiach i doktoracie. ale w świonach nie problem w edukacji, a w uczniach, tak jest od pokoleń

 • nowy

  uno momento, czyli ci dyrektorzy, którzy ostatnio wypuścili rzesze matołów, a którzy swoim poziomem wiedzy na egzaminach pokazali, jak katastrofalny jest poziom nauczania w szkołach, czyniąc przy okazji miasto sławnym, maja decydować, czy łaskawie skorzystają z proponowanego programu wsparcia lub nie? To ich prywatne szkoły, utrzymywane za ich prywatne pieniądze? Krótki kaszel - jak nie przedstawisz własnego obiecującego poprawę wyników nauczania programu, to przystępujesz obligatoryjnie do tego, który jest lub przestajesz być “z zawodu dyrektorem“.

 • gość

  nawet najlepszy pedagog z idioty nie zrobi einsteina!!! tu leży problem świon.

 • Mieszkaniec

  Specyficzna twoja mentalność czyżbyś miał na oku kogoś na stołek dyrektora czy pijesz konkretnie do któregoś?

 • Proste

  Szkoła - to nie tylko dyrektor, choć za wiele odpowiada! Dobrze, że zaczną od badań, wyjdzie z jakimi uczniami i rodzicami pracują ci dyrektorzy. Zacznijmy od prostych 3 zadań z mat, polskiego i angielskiego! Jak będą mieć problem, to tylko z tą grupą intensywnie pracować na douczaniu. No i chęci tych dzieci muszą być.

 • Mieszkaniec

  Chęci checiami ale czasem muru nie przeskoczysz

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również