Wiadomości z Świętochłowic

Przechwycone przez policjantów narkotyki nie trafią na ulice Świętochłowic

 • Dodano: 2021-12-08 06:15, aktualizacja: 2021-12-08 07:28

Walka z przestępczością narkotykową to priorytet dla miejscowych policjantów. O ich skuteczności świadczą kolejne zatrzymania 2 osób z substancjami niedozwolonymi.

Pierwszy w ręce kryminalnych wpadł 22-latek, który ukrywał w mieszkaniu blisko 60 gramów marihuany. Wczoraj policjanci z patrolówki zatrzymali 18-latkę z amfetaminą. Dziewczyna na widok policyjnego radiowozu schowa się pomiędzy budynkami, licząc na to, że pozostała niezauważona.

Oboje usłyszeli już zarzut. Grozi im do 3 lat więzienia

Pomimo wielu dodatkowych zadaniach, które codziennie realizują mundurowi w związku z epidemią koronawirusa, walka z przestępczością narkotykową nie poszła na drugi plan. Stróże prawa nie odpuszczają i sukcesywnie zwalczają ten proceder. Wyeliminowanie substancji niedozwolonych z ulic miasta to priorytet dla policjantów z wydziału kryminalnego tutejszej jednostki, lecz stróże prawa z prewencji w tej walce nie są od nich gorsi. O efektywności świętochłowickich policjantów świadczą kolejne zatrzymania dwóch osób z narkotykami.

Kryminalni ze świętochłowickiej komendy pojechali do jednego z mieszkań na terenie miasta w związku z prowadzonymi wcześniej czynnościami. Wewnątrz zastali 22-letniego mieszkańca Świętochłowic. W trakcie rozmowy z mężczyzną policjanci zauważyli na stole w salonie plastikowy pojemnik oraz woreczek foliowy z suszem. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że zabezpieczona substancja o łącznej wadze blisko 60 gramów to marihuana. Młody mieszkaniec miasta został zatrzymany. Po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszał zarzut.

Do zatrzymania drugiej osoby doszło w poniedziałek. Mundurowi podczas patrolowania ulicy Imieli zauważyli młodą dziewczynę, która na widok policyjnego radiowozu schowała się pomiędzy budynkami. To wzbudziło zainteresowanie policjantów, którzy postanowili ją wylegitymować. 18-letnia świętochłowiczanka nie potrafiła racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. W trakcie czynności mundurowych była wyraźnie pobudzona i zdenerwowana. Po chwili na jaw wyszedł powód jej zachowania. Dziewczyna ukrywała w kieszeni bluzy zwitek foli aluminiowej z amfetaminą. Stróże prawa zatrzymali świętochłowiczankę, która jeszcze tego samego dnia usłyszała zarzut.

Kwestię odpowiedzialności karnej za posiadanie narkotyków porusza artykuł 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Kara przewidziana za posiadanie amfetaminy oraz marihuany to 3 lata pozbawienia wolności. Jednocześnie ustawa przewiduje zaostrzenie kary – w sytuacji, gdy podejrzany posiada przy sobie znaczną ilość substancji psychoaktywnych – do 10 lat więzienia.

Policja apeluje do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia.

ZOBACZ FILMIK

Komentarze (7)    dodaj »

 • brawo policja

  Rwać te zaćpane agresywne chwasty

 • ogrodnik

  Brawo, rwać te wszystkie chwasty.

 • Anonimus

  A alkohol to nie jest trucizna? Patrząc na ulice śląskich miast mam nieodparte wrażenie, że jednak alkohol najbardziej niszczy społeczeństwo. A odnośnie do innych narkotyków niż alkohol - najlepsze jest legalizacja. Niestety mam wrażenie, że większość "przestępców" złapanych za przestępstwa narkotykowe, zostało złapanych za posiadanie śmiesznych ilości. A grube ryby pływają...

 • Rada

  Masz zryty beret zmień dilera

 • Ogrodnik

  To swoją drogą i przyznam rację, że alkohol rowniez degraduje społeczeństwo. Ale to zależy od konkretnych osobników. Jeden wypije i jest spokojny, inny zaś udaje bohatera , kopiac wszystko i wszystkich kogo spotka na drodze. Co do narkotyków, trzeba łapać, zarówno płotki jak i grube ryby.

 • Anonimus

  Ja też się z Toba zgadzam, że trzeba łapać płotki i grube ryby. Ale nieporozumieniem jest to, że 20 letni człowiek złapany z ilością na jeden sobotni wieczór beka za to jak za o wiele większe przestępstwo.Niestety często zamiast go wstawić na poprawny tor, to często się go karze nieadekwatnie co do przewinienia. Zamiast karać aresztami, karami itp. to najlepiej takich drobnych typków wysyłać do ośrodków uzależnien aby odpracowali przewinienie jako wolontariusze. Będzię to połączenie kary (musisz przeznaczyć wolny czas na pracę) oraz edukacji.

 • Życzliwa rada

  jako wolontariusze bedą dilerować w tych ośrodkach hahahha Ty jesteś tak naiwny czy zainteresowany DAWKĄ na weekend ? Usprawiedliwianie zła jest przyczynianiem się do jego powstawania .Młodzież należy edukować przestrzegać przed taka dawką na sobotni wieczór bo tak się zaczyna a później już równia pochyła i staczasz się na dno .Ogranij się człowieku nim bedzie za późno

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.