Wiadomości z Świętochłowic

Przedszkole Miejskie nr 1 zamknięte z powodu koronawirusa

  • Dodano: 2020-09-02 14:30

1 września większość przedszkolaków i uczniów powróciła w mury szkół i przedszkoli. Niestety, Przedszkole Miejskie nr 1 w Świętochłowicach pozostaje zamknięte. Zawinił koronawirus, którym zakaziło się jedno z dzieci.Jak poinformowała Izabela Wiśniewska, p.o dyrektor placówki, dwa dni temu dowiedziała się, że jeden przedszkolak wraz z rodziną przebywa na kwarantannie, bowiem zaistniało podejrzenie, że zakazili się koronawirusem. Kiedy poinformowała o tym Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, poinstruowano ją, że pomimo zaistniałej sytuacji przedszkole może zostać otwarte 1 września. Dalsze kroki zostaną podjęte w przypadku, gdy wyniki testów będą pozytywne.
 

Z kolei w środę, 2 września, magistrat poinformował, że decyzją dyrektor Przedszkole Miejskie nr 1 w Świętochłowicach zostało zamknięte ze względu na obecność na zajęciach dziecka zakażonego koronawirusem. Przebywało ono w placówce zlokalizowanej przy ul. Miarki 1 podczas dyżuru wakacyjnego do piątku 28 sierpnia.

Niestety, po przebadaniu dziecka i jego rodziny okazało się, że zakazili się koronawirusem. Wyniki przesądziły i konieczna była decyzja o zamknięciu przedszkola. Dodatkowo, kwarantanną objęto także 18 dzieci oraz 7 pracowników wraz z rodzinami. Będą przebywać w domach do 7 września. Zgodnie z podpisanym wczoraj rozporządzeniem, w przypadku niewykazania objawów kwarantanna, zostanie ona zakończona bez wykonywania testów.

Komentarze (1)    dodaj »

  • kres

    " Dodatkowo, kwarantanną objęto także 18 dzieci oraz 7 pracowników wraz z rodzinami. " Jak ta informacja się ma do statystyk, 3 września doszło 19 osób na kwarantannie a z artykułu wynika 25 osób plus rodziny pracowników?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również