Wiadomości z Świętochłowic

Przedszkole nr 4 bierze udział w projekcie UNICEF. Oddaj swój głos na "Bambo"!

  • Dodano: 2022-03-16 06:45, aktualizacja: 2022-03-15 07:10

Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 4 biorą udział w kolejnej edycji projektu UNICEF -  Wszystkie Kolory Świata. W jego ramach dzieci stworzyły szmacianą lalkę, która rywalizuje w ogólnopolskim plebiscycie. Głosowanie na najbardziej oryginalną laleczkę trwa do piątku!

Lalka z Mozambiku

Podopieczni Przedszkola Miejskiego nr 4, pod okiem swoich wychowawców stworzyli szmacianą lalkę, która bierze udział w ogólnopolskim plebiscycie. Konkurs zorganizowano w ramach projektu edukacyjno-pomocowego UNICEF pod tytułem „Wszystkie Kolory Świata”. Podopieczni Przedszkola nr 4 stworzyli laleczkę o imieniu Bambo, który „urodził się” 28 stycznia w Mozambiku. Lalka bierze udział w plebiscycie -  główną nagrodą  jest prywatny koncert Majki Jeżowskiej. Głosowanie trwa tylko do piątku, 18 marca!

ODDAJ GŁOS

Wszystkie Kolory Świata

Projekt „Wszystkie Kolory Świata” organizowany przez UNICEF ma na celu pokazanie najmłodszym różnorodności – pod kątem koloru skóry, pochodzenia czy religii. Dzieci szyją szmaciane lalki, nadają im imiona i wskazują kraj, z którego pochodzą. Samo tworzenie lalek jest dla dzieci wspaniałą zabawą, ale nie jest to jedyny plus całego projektu – jego uczestnicy przyczyniają się do poprawy losu setek tysięcy dzieci na świecie. Dzięki dużemu zaangażowaniu lokalnych społeczności, w ramach poprzednich edycji projektu udało się pozyskać blisko 3,4 miliona złotych na ratowanie życia dzieci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również