Wiadomości z Świętochłowic

Przedszkolaki tańczą dla Agatki! Trwa dramatyczna walka o zdrowie dziewczynki

  • Dodano: 2022-02-23 07:30, aktualizacja: 2022-02-22 13:47

Podopieczni świętochłowickiego Przedszkola nr 2 postanowili włączyć się w akcję #challenge4agatka. Jej celem jest nagłośnienie zbiórki na leczenie 7-letniej Agatki, walczącej ze złośliwym nowotworem mózgu. Dzieciaki wykonały układ taneczny aby pomóc swojej rówieśniczce.

#challenge4agatka

Dzieciaki z Miejskiego Przedszkola nr 2 aż garną się do pomocy. Po nominacji ze strony Miejskiego Przedszkola nr 4, wychowankowie placówki wraz z opiekunami zatańczyli dla 7-letniej Agatki w ramach akcji #challenge4agatka. Akcja ma na celu nagłośnienie zbiórki na leczenie dziewczynki walczącej z nowotworem mózgu. Nominowani muszą nagrać film, wspomnieć w poście o zbiórce dla Agatki a także nominować kolejne osoby do zabawy i wspólnego pomagania.

Układ taneczny przebojowych przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 2 możecie obejrzeć TUTAJ!

Cała Polska zbiera na leczenie Agatki

Agata Kuberska to przebojowa 7-latka z Częstochowy, która wręcz nie mogła się doczekać rozpoczęcia nauki w szkole. Niestety, nie było jej dane nawet pojawić się na rozpoczęciu roku szkolnego – zamiast tego trafiła na oddział onkologii. Dziewczynkę od dłuższego czasu męczyły bóle brzucha i głowy. Badania nic nie wykazywały, a lekarze byli bezradni. Dopiero pod koniec września udało się postawić diagnozę, która zmieniła życie rodziny Kuberskich całkowicie – guz mózgu o IV stopniu złośliwości. Guz udało się usunąć, dziewczynka przeszła kosztowną protonoterapię, jednak to nie koniec walki o jej zdrowie.

-Wszystko to spowodowało, że ma duże trudności z poruszaniem się, równowagą, chodzeniem, motoryką, problemy ze wzrokiem i mową. Jest także bardzo osłabiona. Aby stopniowo wracała do sprawności, niezbędna jest codzienna, kosztowna rehabilitacja. Bez niej powrót do prawidłowego funkcjonowania nie będzie możliwy. W opinii lekarzy, szanse na całkowite wyleczenie są bardzo duże. Ale wymaga to czasu, pracy, wielu wyrzeczeń, siły i niestety, dużych nakładów finansowych. – mówią rodzice dziewczynki, Kasia i Mariusz Kuberscy.

Aby wesprzeć Agatkę w walce o zdrowie, powstała zbiórka internetowa, z której cały dochód zostanie przeznaczony na dalsze leczenie dziewczynki. Aby wesprzeć zbiórkę datkiem o dowolnej wysokości, wystarczy kliknąć poniższy baner.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również