Wiadomości z Świętochłowic

Przemoc i amfetamina. 33-latek zatrzymany przez świętochłowickich policjantów!

  • Dodano: 2025-03-10 10:30

Przez osiem miesięcy znęcał się nad swoją partnerką – bił, dusił, groził jej śmiercią. W dniu interwencji dobijał się do jej mieszkania, ale zanim zdążył zrobić coś więcej, zatrzymali go policjanci. Okazało się, że miał przy sobie amfetaminę. Teraz 33-latek usłyszał zarzuty i został objęty policyjnym dozorem.

Zatrzymanie domowego agresora

Dzielnicowi ze świętochłowickiej komendy pojechali do jednego z mieszkań w związku ze zgłoszeniem dotyczącym przemocy domowej. Na miejscu zastali roztrzęsioną 40-letnią kobietę. Okazało się, że jej 33-letni partner od 8 miesięcy znęcał się nad nią psychicznie oraz fizycznie. Gryzienie, uderzenie, popychanie, duszenie, kontrolowanie, a nawet grożenie pozbawieniem życia - to tylko kilka z metod których dopuszczał się oprawca. W dniu interwencji mężczyzna dobijał się do mieszkania 40-latki. Mundurowi posiadając rysopis sprawcy, zatrzymali go chwilę później na przystanku tramwajowym. To nie był koniec jego kłopotów. Podczas sprawdzenia, w kieszeni jego kurtki dzielnicowi znaleźli zwitek foli aluminiowej z podejrzanym białym proszkiem. Badanie narkotesterem wykazało, że jest to amfetamina.

33-letni oprawca po spędzeniu nocy w policyjnej celi usłyszał zarzuty posiadania narkotyków i znęcania się nad partnerką. Decyzją prokuratora, został objęty policyjnym dozorem oraz otrzymał nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej.

Przemoc domowa to poważne przestępstwo

Przemoc wobec osób najbliższych jest przestępstwem ściganym z urzędu, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policja czy pracownik socjalny mają obowiązek interweniować i udzielić pomocy osobie, która jej potrzebuje. Osoby doświadczające przemocy domowej nie pozostają z tym problemem same. Przepisy prawne zabraniają stosowania przemocy wobec swoich bliskich. Jeżeli sami lub ktoś z rodziny jest krzywdzony przez osoby najbliższe, nie wstydźmy się prosić o pomoc i zwróćmy się do policjantów lub też innych instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.

Gdzie szukać pomocy?

Na przemoc domową nie można pozostawać obojętnym. Szybka reakcja może ograniczyć poczucie bezkarności agresora i dalszy rozwój konfliktu. Jeśli jesteś osobą doznającą przemocy domowej lub jej świadkiem, nie wahaj się powiadomić o tym policjantów lub inne pomocowe instytucje.
Wsparcie i porady można uzyskać poprzez specjalne infolinie:

  • Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” – 800 120 002
  • Linia Pomocy Pokrzywdzonym – 222 309 900

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również