Wiadomości z Świętochłowic

Przy Domu Pomocy Społecznej stanęła lodówka. Mieszkańcy miasta mogą dzielić się jedzeniem

 • Dodano: 2021-12-27 12:15

W wielu domach po świętach zostaje bardzo dużo jedzenia, które – niestety – często ląduje w śmietniku. Aby tego uniknąć, przy wejściu do Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” stanęła lodówka, w której można umieszczać produkty spożywcze i gotowe dania. Może z niej skorzystać każdy.

Nie marnuj jedzenia!

Przy wejściu do Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień”, na ulicy Imieli 12 stanęła lodówka, której celem jest ograniczenie wyrzucania jedzenia. Każdy może w niej umieścić gotowe dania oraz produkty spożywcze. Lodówka umożliwia dzielenie się jedzeniem – osoby potrzebujące mogą zabierać produkty, zaś te, które mają żywności pod dostatkiem – dzielić się nią. Lodówka będzie stała przy wejściu do DPS-u do 10 stycznia.

Jadłodzielnie coraz bardziej popularne!

W wielu miastach w naszym regionie pojawiły się Jadłodzielnie, czyli miejsca, w których można zostawiać nadmiar żywności. Dzięki jadłodzielniom, oddane tam jedzenie nie marnuje się, lecz trafia do osób potrzebujących. Może z nich korzystać każdy – ważne jest, aby oddawać żywność nadającą się do spożycia! Jadłodzielnie można znaleźć m.in. w Rudzie Śląskiej, Katowicach, Sosnowcu i Tychach.

Komentarze (6)    dodaj »

 • Mis

  Beger przeciął wstążka tejże lodówki jako sukces w 2021r?

 • Aras

  super pomysl

 • ...co dalej?

  ...a kto w razie czego będzie odpowiedzialny za potencjalne zniszczenie tej lodówki? Przecież w DZJ w nocy nie ma portiera...

 • ON

  Czyli kolejne miasto daje sie na to nabierac.Ciekawe kto wezmie odpowiedzialnosc jak ktos sie otruje.

 • Hanysek

  A u nos chasioszpyrek podjyżdżo autym pod chasioki i wybiyro z nich "maszkyty". I jo mom mu jeszcze zapełnić bamboch?! Nom zaś podwyżka bo robiymy na takich niby biydokow. Jo prawie dziyennie busym do roboty a nieroba stać na auto ? Pewno tyż willa mo , a jo ino rachunki do płacynia. Kożdy w tym kraju musiołby przestać robić i tyla , bo som tukej biydne i "biydne" a tym co na nich robi uczciwie ,to ino kopa w rzić mo !

 • Brawo

  Dobry pomysl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również