Wiadomości z Świętochłowic

Rada Miasta bez podania uzasadnienia odwołała Gerdę Król z funkcji wiceprzewodniczącej

 • Dodano: 2019-08-29 11:00

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta została przegłosowana uchwała o odwołanie radnej Gerdy Król z funkcji wiceprzewodniczącej. Ze strony wnioskującej o jej odwołanie nie padły żadne uzasadnienia, a chociaż opozycyjni radni wielokrotnie prosili o jakiekolwiek argumenty, nie doczekali się żadnej odpowiedzi - wnioskodawcy nie zdecydowali się wziąć udziału w dyskusji.

Reprezentujący wnioskodawców wiceprzewodniczący Tomasz Grudniok przedstawił projekt uchwały, w którym nie padło nawet jedno słowo uzasadnienia, a jedynie powołanie na akty prawne, które formalnie takie odwołanie umożliwiają. Wniosek wzburzył emocje wśród opozycji,

Głos zabrał między innymi radny Bartosz Karcz:

To jest straszne świństwo, co się na tej sali tutaj dzieje. Jesteś ikoną samorządu, byłaś radną prawie wszystkich kadencji, mieszkańcy cię lubią, szanują, rozpoznają. Miałaś jeden z najlepszych wyników w wyborach do rady - ponad 500 głosów padło na nazwisko Gerdy Król z listy stowarzyszenia Razem dla Świętochłowic. Pewnie cię odwołają. Ktoś tu apelował, żebym ja sobie spojrzał w lustro - ja bym chciał, żeby tych jedenastu radnych, którzy dzisiaj zagłosują za odwołaniem Gerdy Król, potrafili sobie spojrzeć w oczy. Osoba z takim stażem, seniorka rady, prawdziwa ikona naszego samorządu. Klub Razem dla Świętochłowic nie weźmie udziału w tym głosowaniu, bo to głosowanie jest haniebne, a uzasadnienia po prostu nie ma - to są trzy zdania, gdzie nie ma żadnego merytorycznego zarzutu - nic! Po prostu zwykła, polityczna zagrywka, wyjątkowo podła - mówił wzburzony radny Bartosz Karcz.

Inni radni także zażądali wyjaśnień, głos zabrał miedzy innymi Dawid Kostempski, który podkreślał, że radna Gerda Król jak mało kto jest blisko mieszkańców, ma olbrzymie poparcie społeczne i jej odwołanie jest zagrywką czysto polityczną. Padły też kolejne apele o jakakolwiek argumentacje takiego odwołania:

Chciałbym, żeby pan radny Grudniok wyszedł na mównicę i powiedział, dlaczego chcecie odwołać radną Gerdę Król z funkcji wiceprzewodniczącej. Dajcie argumenty, z którymi moglibyśmy polemizować - mówił radny Łukasz Respondek, jednak nie doczekał się żadnej odpowiedzi.

Została zwołana komisja skrutacyjna, przeprowadzono głosowanie, a radna Gerda Król została skutecznie odwołana ze swojego stanowiska.

Po odwołaniu głos zabrała również sama zainteresowana, która zadeklarowała, że będzie tak samo intensywnie pomagać mieszkańcom w ich sprawach bez względu na to jakie stanowisko w Radzie Miasta pełni, a w imieniu klubu Razem dla Świętochłowic za jej dotychczasową pracę podziękował Bartosz Karcz.

Komentarze (92)    dodaj »

 • Bracik

  KOSTEMPSKI WON ...

 • Stały czytelnik

  Pani Król powinna iść na zasłużoną emeryturę,a na jej miejsce powinien przyjść młody,prężny .Co młoda głowa to młoda.

 • Anka O tak !!!

  Pan Rafał Świerk dobrze powiedział panu Wiceprezydentowi BRAWO !!! Rada Miasta jest najważniejsza !! tylko dalej nie rozumiem dlaczego Słyszę cały czas Bo Kostempski i Karcz ? przecież Rada Miasta jest odpowiedzialna za STAN MIASTA !! Panowie Prezydenci tylko są po co? Właśnie po co ? niech każdy sobie teraz odpowie i skończy pisać głupoty !!

 • Remigiusz

  A ten cyrk Arena dalej gra w Świętochłowicach i bilety za darmoszkę

 • wiola

  jakie społeczeństwo tacy radni

 • leopold

  O ile dobrze pamiętam za prezydenta Dawida w prezydium rady nie zasiadał nikt z opozycji. A Pani zasłużona chyba jest w klubie Dawida upadłego.

 • Szalony Jack

  Pani Gerda zna wszystkie ustawy na pamięć jako jedyna ! zapytajcie Grudnioka chociaż o jedną to powie eeeeeee.... szkoda tej Pani ale cóż Niewygodnych ludzi się pozbywamy i kolesiom robotę dawamy ...tak chcieli nasze Hanysy ze Gorola mają ... szkoda Tych normalnych Radnych...a Pani Prezydentowa jakby kręcili Milczenie Owiec powraca to ma główną rolę Cisza od 8 miesiecy na każdej sesji tak jak Bawej !! Wstyd kto ich wybrał ? nic nie robią :( szkoda głosów !!

 • z wiejskiej

  Wow, wszystkie ustawy na pamięć, no to zapytajmy panią Gerdę na najbliższej sesji , ale czy w takim razie ona też nie powinna iść od razu do sejmu za zasługi? Jestem pewien że żaden poseł nie zna wszystkich ustaw na pamięć, a nawet posunę się do tezy, że żaden poseł nie na żadnej ustawy na pamięć. A Pani Gerda zna wszystkie. Brać ją na marszałka sejmu od razu!

 • D.D.

  Ponoć ten z aparatem dostał pracę w urzędzie tylko dlatego że potrafi dobrze ciągnąć...

 • życzliwy

  Ponoć za tydzień cię wezwą na plac piastowski 17.

 • Gorszy sort :)

  Nie strasz, nie strasz, bo się zesr...... :P

 • [O_o]

  Domowe przedszkole, a na stole dwa jabole. Oglądając sesję wiadomo, gdzie źródło ma patologia, która spływa na mieszkańców i miasto.

 • Kalina

  Oglądam sesję szczerze mówiąc pierwszy raz. kto to jest ten pan...Pośpiech, tak? Przecież to jakaś groteskowa postać. Sposób wypowiadania się np. ,,kłamczuszkujesz pan" do radnego, co to ma być? Nie zna słowa schizofrenia mówi o jakiejś schizofremii! Bardzo dobrze go pan Świerk potraktował i usadził. A ten co koło niego siedzi, taki wysoki, rudy. No, dosłownie sfinks, Buster Keaton. To jest ten Beger? Jezu. Dlaczego oni ciągle mówią o przeszłości a nic o przyszłości? A za tym stołem prezydialnym jeden w środku, chyba przewodniczący, nawet bez krawata a ten obok haha no jak na piknik albo grilla najśmieszniejszy z nich wszystkich. Ale towarzystwo, nie ma co. Czekam z niecierpliwością na następny odcinek.

 • Reta

  Groteskowa to mało powiedziane...

 • Jacek

  Jak beger.ma takiego zastepce to ja juz wiem dlaczego jest taki syf

 • Mmm

  Akurat do tego zastępcy nic nie mam. Po bliższym poznaniu moge powiedziec ze facet ma łeb na karku. A najlepsze jest to ze wszyscy go obrażaja ze to gornik ryl i bez wyksztalcenia z reszta sama w to uwierzylam. A ten facet okazuje sie ze skonczyl Politechnike i to na studiach dziennych. W tamtych czasch jednostki konczyły polibudę.

 • zgadzam sie!

  Dokładnie potwierdzam, kilkanaście lat na stanowiskach dyrektorskich w korpo i to styknie. Nauczony roboty i osiągania celów, nie tak jak ci poprzednicy wstrętne lenie czego się dotkneli to od razu długi w mieście !!!

 • Fokus

  Kalinko a ty z kubiny piszesz ?

 • leopold

  Szkoda ,że rzadko oglądasz bo w zeszłej kadencji na jednej z sesji ówczesny prezydent w niewybrednych słowach wdeptał w ziemię tego pana Świerka kwestionując jego zdolności poznawcze, aż mi go było żal, ale on chyba lubi takie klimaty. a tak na poważnie - nie rżnij głupa trollu,że nie oglądasz , nie wiesz i nie znasz!!!W tajemnicy powiem ci,że jedna z pań miała na sesji brudne majtki ale Ty tego to już nie zauważyłaś Kalinko???

 • Kalina

  Z tego co słyszałam to właśnie niejaki ,,leopold" jest największym trollem na tym portalu wyhodowanym na farmie Begera (jedynie niejaki Henryk go przebija ale to w innym miejscu). Wszyscy macie obsesję Kostempskiego, to jakaś dysfunkcja, może pan Świerk jako lekarz mógłby coś na ten temat powiedzieć, pewnie da się to leczyć. I co mnie obchodzi jakiś ,,ówczesny" prezydent. Znowu o przeszłości. Nie oglądaj się za siebie bo Ci z przodu ktoś p....e. O której to pani jest mowa? ciekawe jak leopold to zauważył?

12345

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również