Wiadomości z Świętochłowic

Radni (prawie jednomyślni) za 1-groszową opłatą za ogródki gastronomiczne

 • Dodano: 2021-05-12 06:15, aktualizacja: 2021-05-12 06:21

Zwołana w trybie nadzwyczajnym na dzień 10 maja 2021 r. sesja Rady Miejskiej w Świętochłowicach poświęcona była głównie ustaleniu stawek opłat za ogródki gastronomiczne na drogach publicznych oraz zmianom w składzie Zgromadzenia Wspólników Chorzowsko-Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Za utrzymaniem symbolicznej, bo 1-groszowej opłaty za zajęcie 1 m2 pasa drogowego dróg publicznych w celu prowadzenia letnich ogródków gastronomicznych głosowało 20 radnych (od głosu wstrzymała się jedynie radna Gerda Król). Niska opłata za ogródki ma pomóc świętochłowickiej gastronomii w czasie pandemii koronawirusa.

Radni dokonali również zmian osobowych w Zgromadzeniu Wspólników Chorzowsko-Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Na nowych przedstawicieli Świętochłowic wybrano Tomasza Grudnioka i Jacka Kamińskiego.

Komentarze (24)    dodaj »

 • ktosia

  Z innej beczki. Sesja rady miejskie i wystąpienie młodego radnego Malcherek. Mody człowieku jesteś tam pięć minut i już zaliczasz pracę w spółce miejskiej. Mało ofert na rynku ? Mówienie o sobie jakie to masz poważanie u mieszkańców to śmiech na sali. Sie godo synek wyżej srosz niż d..a mosz.

 • ania

  Ile jest w Świętochłowicach osób, radnych, które dwukrotnie ( poza radną Gerda Król ) otrzymały godność Zasłużony dla CHŚPWiK ? Tytuł nadawany nie przez związek, gdzie zasiadają radni i prezydenci, ale przez władze samej spółki ?

 • EVE

  Sesje Rady Miejskiej łączą wszystkie gatunki filmowe , więc ogląda się to świetnie. Pan Prezydent obraża Radnych, którzy mają odmienne zdanie. Sugeruje, że powinni oddać swoje mandaty. Może zasugeruje to swojej żonie, która nigdy się nie odzywa. Potraktowanie Pani Gerdy Król było poniżej krytyki, a podziekowania Pana Prezydenta i Pana Nowaka szczytem obłudy.Pan Pośpìech i jego wieczne "cytaty, to jest tragikomedia. Częste przechwałki Prezydentów. Najpierw zróbcie wszystkie inwestycje. Docenić powinni to mieszkańcy, a nie Wy wiecznie się chwalicie czymś , co jest tylko na papierze.Argumenty Pana Nowaka co do kandydatury Pana Kamińskiego są gotowym materiałem na kabaret-hitem " Mieszkaniec od urodzenia" To jest argument ! Pan Grudniok jest choragiewką ( poprzednia kadencja), a tacy ludzie nigdy nie będę wiarygodni i godni zaufania. Pozdrawiam wszystkich mieszkańców Świetochłowic.

 • zefel

  W kwestii państwa Beger to jest takie stare powiedzenie, że jeśli ktoś dużo mówi w pracy to w domu nie ma nic do powiedzenia i vice versa, a co do radnego Grudnioka to wazeliniarstwo w końcu przynosi profity.

 • PAMIĘTAMY!

  Po prostu trza ich W... C!!! Wiadomo już ze mieszkańcy popełnili błąd w czasie wyborów, można im to wybaczyć ale czas najwyższy rozliczyć błazna tym bardziej rośnie kolejny skandal z Grota!

 • miss

  No tak, dla jednych maksymalna stawka podatku od nieruchomości, a dla wybranych 1 zł za 100 m kw. np. na deptaku za dzień, jak ktoś by chciał na takiej powierzchni pohandlować, to zapłaci już 100 zł. I ten, i ten jest przedsiębiorcą, poziom 1 gr nie ma żadnego racjonalnego uzasadnienia, a uszczupla jedynie przychody miasta. W uchwale z 2018 stawki są jednakowe i ten wspaniałomyślny gest radnych powinien - jeśli już - objąć wszystkich. Poza tym, w przypadku Katowickiej, za chwilę pojawią się bez jakiejkolwiek kontroli płoty, ogrodzenia, obok na styk zaparkują auta gości i personelu, no i plebs zostanie zepchnięty na torowisko.

 • Momo

  Pociesz się. W Chorzowie w zeszłym roku, "przedsiębiorcy" dostali obniżkę za wynajem do 1 zł przez pół roku, a w zamian mieszkańcom komunalnym podnieśli czynsze i inne opłaty. Tym sposobem miasto wyszło na swoje i tylko nie "przedsiębiorcy" zapłacili za pandemie. Przecież w Polsce wirus omija robola i ino taki człowiek musi za wszystko płacić. Sprawiedliwość rządzących nie zna granic...

 • Andrzej

  Przecież nikt nie zabrania nikomu wystąpić do prezydenta, rady miasta z inicjatywą postawienia ogródków handlowych innym przedsiębiorcom aniżeli restauratorzy. Wystawić swoje towary i handlować, jednakże restauratorzy mają ograniczenia w obsłudze wewnątrz lokalu natomiast inne branże tego niestety nie mają i dobrze.Widać w Twoim komentarzu jak zwykle nieuzasadnioną zawiść jeśli ja nie dostaję to innym się nie należy.pozdrawiam

 • Franek Kimono

  Ale przecież nikt nie zabraniał Ci handlować przez prawie cały rok, nie? Więc nie Januszuj, że ktoś komuś pomaga, a na katowickiej i tak jest zakaz wjazdu, więc nie martw się, że ktoś Cię wepchnie pod tramwaj. Zresztą ile lokali tam jest na całym deptaku? 4?

 • ecik

  A mialeś zakaz handlu tak jak branża restauratorów ?

 • zefel

  Nie mieli zakazu handlu, mogli przecież sprzedawać na wynos a do tego mieli abolicję czynszową. Z tego co wiem to w Świonach splajtował tylko jeden lokal "Pinola Cafe" ale to była akurat kawiarnia i oni na sprzedaż na wynos mieli małe szanse.

 • PAMIETAMY

  Ten krasnal karcz dalej tam siedzi ??? Kostempski juz ma zarzuty uwazaj on lubi strzelać z ucha i pociagnie cie za sobą .... bartek bedziesz siedział ale na mikolowskiej

 • czosnek

  Dwa krasnale się spotkały jeden mały drugi mały, jeden zeza ma i tu nie mieszka drugi zaś służącą ma dla pieska

 • kucharz

  Faktycznie czosnek z ciebie po zbóju. Czosnek i na ciebie przyjdzie pora,trafisz do więziennego żurku.

 • Łapa

  Czy ktoś kontroluje wielkość ogródków gastronomicznych? Ogródek przy barze Zodiak ul. Krasickiego zajmuje cały chodnik.

 • hanus

  Boli

 • gość

  nie znasz numeru na straż miejską i policję?

 • Zefel

  No właśnie jak radni szybko zmieniają zdanie i poglądy: Łataś, Grudniok, Wojciechowska -Zbylut, Garbaciok.......itd. kiedyś słodzili Kostempskiemu , teraz liżą..... Begerowi. Takich mamy radnych.

 • Mensa

  Jacy mieszkańcy tacy radni, jacy mieszkańcy taki prezydent a jacy to mieszkańcy? Wystarczy wejść do autobusu 201.MASAKRA :/

 • ansa

  Ty oczywiście mensa uważasz się za lepszego i mądrzejszego No i wszystko wiesz że też cię nie docenili i nie wybrali Jak pojedziesz 201 to nie trać czasu tylko zbieraj głosy może ktoś cię doceni

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.