Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Radni Rady Miejskiej uchwalili Program Postępowania Naprawczego

 • Dodano: 2019-05-02 12:00

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Świętochłowicach, radni uchwalili Program Postępowania Naprawczego, do którego przygotowania wezwała Regionalna Izba Obrachunkowa.

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej została zwołana na 3 dni przed ostatecznym terminem, który Gmina Świętochłowice miała na przygotowanie i uchwalenie Programu Postępowania Naprawczego.

Mimo trwającego długiego majowego weekendu, w sesji uczestniczyło 11 radnych – minimalna liczba radnych niezbędna do przeprowadzenia obrad i podejmowania wiążących decyzji.  Za przyjęciem programu głosowali wszyscy obecni na sali radni: Marcin Bawej, Agnieszka Beger, Jadwiga Garbaciok, Tomasz Grudniok, Adam Jankowiak, Jacek Kamiński, Rafał Łataś, Dawid Malcherek, Zbigniew Nowak, Artur Pawłowski, Bożena Wojciechowska-Zbylut.

Swoją obecnością radni udowodnili, że zależy im na rozwoju naszego miasta – mówi Daniel Beger, Prezydent Miasta.

Przyjęcie Programu Postępowania Naprawczego to decyzja drużyny osób odpowiedzialnych, która nie boi się odważnych decyzji. To ważne, bo jesteśmy przedstawicielami mieszkańców - osób, które swoimi głosami wybrały nas do pełnienia funkcji prezydenta i radnych. Dzięki uchwaleniu programu naprawczego będziemy mieć realny wpływ na to, co wydarzy się w Świętochłowicach w najbliższym czasie – dodaje prezydent Beger.

Przyjęty przez radnych program obejmuje wyważony zakres oszczędności, przede wszystkim daje możliwość pozyskania środków z Ministerstwa Finansów. Dzięki temu wsparciu nie tylko ustabilizowana zostanie sytuacja finansowa miasta, ale także możliwy będzie jego dalszy rozwój dzięki dobrej strategii obejmującej inwestycje infrastrukturalne.

W Programie Postępowania Naprawczego, który przyjęli w czwartek radni zaszło kilka zmian względem projektu przedstawionego radnym podczas sesji w poniedziałek 29 kwietnia.

Nowy program zakłada likwidację jednego stanowiska wiceprezydenta, zmniejszenie diet radnych o 10% oraz zmniejszenie budżetu celowego o 150 tys. zł.

Ponadto z wykazu przedsięwzięć oszczędnościowych (załącznik nr 3 do Programu Postępowania Naprawczego) wycofane zostały działania:

 • Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach - likwidacja dwóch stanowisk pracy w Ośrodku Wsparcia Rodzin "Tęcza"
 • Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach - zlecenie zakupu posiłków w ramach programu "Posiłek w szkole i w domu" i w związku z tym zlikwidowanie 2 etatów pracy.

Teraz Program Postępowania Naprawczego musi zostać zaopiniowany przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Katowicach. 

Zobacz także

Komentarze (138)    dodaj komentarz »

 • Niedoszły Radny

  Powiem tak nie rozumiem dlaczego wiecznie atakuje się byłych Prezydentów? Przecież Pan Nowak sam był w radzie tyle LAT i też się przyczynił do tego jak wygląda Miasto! Ludzie Rada Miasta jest od podejmowania decyzji więc jak możecie używać słów BO Żeście d tego doprowadzili panie Karcz i Panie Kostempski!! takie są wypowiedzi. To jest żenujące . Pan DK mówił jakie miasto zastał ale nie użył nigdy słów że były Prezydent coś zepsuł. Natomiast słowa innych osób świadczą o tym, że Pan Moś za DARMO Siedzi skoro było dobrze. Czegoś tu nie rozumiem... Czepianie się i nie mieć racji wobec zamieszkania byłych Prezydentów Panie Nowak a pan czasem ma dobry kontakt z sąsiadami? a może ich Pan MAŁPUJE ? może zaczniemy zadawać pytania znacznie niewygodne i zobaczymy jakie Pan ma buty? jak można takie coś mówić kto ile przeszedł ? Żenada . Pan Jako Przewodniczący powinien godzić Spory a nie kłócić wszystkich. ... Dajcie spokój i zacznijcie Działać !! Pan Prezydent zamiast się głupio uśmiechać powinien przyjąć POMOC RADNYCH i Ratować Miasto a nie sprzedawać innym Miasto. Ps. Dobrze,że Hitler nie żyje bo pewnie jemu by NAS sprzedał !!

 • nie-voytek81

  No i masz. ZN jako "rodowity świętochłowiczanin" urodził się (tak jest napisane w jego oświadczeniu majątkowym) w Siemianowicach. A te pańskie "buty" którymi chciał pan obdarować na sesji DK to z górnej półki nie są, oj nie są !

 • 1946

  ...czy zgodne z prawem było nakręcanie filmu z momentu przekazywania zwolnienia pani Danucie? Po co to kazał robić? Dla mnie to coś śmierdzi...

 • Gość

  To było nagrywane? Przecież ten Beger i jego świta zachowują się jak inwigilatorzy policyjni

 • ???

  ... tłumaczenie że nagrywanie było tylko po to aby udokumentować skuteczne doręczenie dokumentu o zwolnieniu według mnie jest niedorzeczne. Ponoć było później skasowane...Czy to prawda?

 • BOŻKA B-P

  Z najnowszych infoPan Beger dyscyplinarnie zwolnił dyrektor OPS.Argumentacja: wyginięciem błędów w projekcie naprawczy...Żenada

 • Xyz

  Jestem za tym ażeby każdy radny robił to w czynie społecznym, dla.miasta , dla siebie , dla mieszkańców .Powinno mu być zwrócone tylko za dojazdy na sesję czy komisję . Jedna wielka banda , liczy się tylko dla nich kasa i układy .

 • John

  Ale jakby nie mieli płacone to juz wogole by kombinowali. Ja uwazam że powinni więcej dostawać ale też być dokładniej rozliczani ze swojej pracy!

 • Gość

  Ale jaką oni pracę wykonują?

 • Dawid

  Podoba mi się ten Beger. Nie pi****li się w tańcu. Po OPS czas na urząd pracy i dom seniora! Miasto budzi się!

 • To ja

  A później przyjdzie czas na ciebie

 • Dawid

  Tak, mój czas dopiero nadejdzie :)

 • kres

  Proponuje zmniejszenie diety dla radnych nieuczestniczących w obradach rady i komisjach. Obniżenie procentowe diet, powinno wyglądać w następujący sposób; w danym miesiącu 100% obecności = 100% diet. Jeżeli radny opuści w danym miesiącu 50% sesji RM i komisji, jego dietę pomniejsza się o 50%. Takie rozwiązania zdyscyplinują radnych i miasto nie będzie płaciło leniom.

 • Ewelina Kurek

  Witam

 • Dawid

  Kto to jest Adam Jankowiak?

 • Halo

  To taki Adaś z Krainy Deszczowców.

 • Trzask

  Zapytaj Łatasia lub Grudnioka.

 • Obserwator

  Ci którzy tak pochwalają działania obecnego prezydenta - co jest takiego chwalebnego w tym programie powiedzmy naprawczym? To, że zwolnią kilka osób? To was najbardziej cieszy jak widać po komentarzach. Czy pochwalacie również sposób zatrudnienia p. Trzebinczyka i p. Glombika? Wam się wydaje, że nadeszła dobra zmiana? Z nienawiści do byłego prezydenta jesteście w stanie pochwalić wszystko?

 • śmieszek

  Hanysy lubiom goroli to majom hahahahaha

 • Wieczorek

  Jacy Hanysy? Przecież to swoi( czyt. gorole) wygrali swojego. Łotwórz sztand na placu po naszymu to lobejzysz jak gibko skończysz.

12345

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.