Wiadomości z Świętochłowic

Radny Tomasz Grudniok wyzywał od ciu**. fju*** i frajerów - sprawa wyląduje w sądzie

 • Dodano: 2019-11-15 16:15

Tomasz Grudniok, wiceprzewodniczący Rady Miasta Świętochłowice, wdał się wczoraj w internetowe pyskówki w serwisie Facebook. W kolejnych komentarzach, coraz mniej przebierając w słowach, nazwał byłego prezydenta miasta Dawida Kostempskiego ciu*** i frajerem - sprawa prawdopodobnie będzie miała swój finał w sądzie.

Nawet bardzo napiętą sytuacją polityczną w Świętochłowicach trudno wytłumaczyć wulgarne zachowanie radnego, który różnymi epitetami określał nie tylko byłego prezydenta, ale również innych internautów. Ci co prawda też często nie pozostawali dłużni, mimo to wyzwiska i wulgarne epitety ze strony wiceprzewodniczącego szokują.

Były prezydent Świętochłowic Dawid Kostepmski zapowiada, że sprawę odda do sądu

Jeszcze tego samego wieczora do sprawy odniósł się zaatakowany przez Tomasza Grudnioka były prezydent miasta Dawid Kostempski:

To przykra i smutna sytuacja, ale nie mogę pozostawać obojętny na to, co wydarzyło się wczoraj. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Świętochłowicach Tomasz Grudniok, kiedy brakło argumentów w dyskusji o stanie miasta postanowił włączyć do niej inwektywy, obelgi i cały katalog słów, których używanie nie przystoi osobie publicznej. Martwi mnie, że standard dyskusji o mieście zszedł do poziomu, który obraża nie tylko mnie osobiście ale wszystkich mieszkańców Świętochłowic, bo to mieszkańcy są pracodawcami Pana Grudnioka - napisał na swoim profilu facebookowym Dawid Kostempski - Dlatego wystąpię na drogę prawną wobec tego Pana, by w przyszłości rozmowy o mieście toczyć tylko na gruncie merytorycznym, bez ordynarnych wypowiedzi i niegodnych impertynencji - dodaje były prezydent Świętochłowic.

 

Gromy posypały się również ze strony mieszkańców, którzy potępili wulgarne zachowanie Tomasza Grudnioka

W komentarzach nie zabrakło słów krytyki pod adresem radnego Tomasza Grudnioka:

- Czasami milczenie jest złotem. Ten czas właśnie nastał. Oczernia Pan Radę Miejska w Świętochłowicach swoja postawą na portalu społecznościowym. Myślałem, że w RM zasiadają ludzie na pewnym poziomie, natomiast Pan jest tego zaprzeczeniem! - napisał w jednym z komentarzy pan Tomasz.

- Wstyd Panie Grudniok! Jak osoba publiczna w mieście może obrażać tak drugiego człowieka? - pisze pani Iwona.

Radny Tomasz Grudniok nie odniósł się jeszcze publicznie do tej sprawy, nie wydał też żadnego oświadczenia.

Komentarze (162)    dodaj »

 • Pani z UM

  Brawo Tomek - dodałabym bym tylko pseudoprawnik , pozer , fajtułapa , nieudacznik , maminsynek , kłamczuch , półinteligent generalnie mały synuś tatusia z PZPR

 • pamiętacie ?

  Przecież to budka i spółka z PO atakując słowem ci.... pana Kałuże ogłosili ,ze jest to SŁOWO PRZYZWOITE .

 • pytam

  Na wizji w TVN oficjalnie mówili ,ze to takie miłe słowa więc o co chodzi ?

 • Zych

  Patologia w prezydium rady

 • xxl

  Patologia w UM,RM,MPGL i czort wie gdzie jeszcze.Uczciwie i transparentnie jeszcze na dodatek hahahaha.

 • sąsiadka z Polnej

  Kostempski to [...] ? Skąd taki pogląd ? To uczciwy i prawdomówny człowiek. Frajer na pewno nie...

 • krist

  brawo Tomek dobrze powiedziane i tak każdy o tym wie tylko są ludzie którzy boją się o tym głośno powiedzieć

 • horst

  Jacuś czekamy na twoją kolej.

 • kibic

  Zobaczymy, jak zachowają się pastuszki Begera na najbliższej sesji. Obstawiam jednak, że prędzej połkną własny język albo zaśpiewają w szeregu stadionówkę - Polacy, nic się nie stało !Zazwyczaj dukający na mównicy, czy wręcz uporczywie milczący okażą się raptem ukrytymi znawcami językoznawstwa i będą nam tłumaczyć znaczenie i kontekst słów użytych przez Grudnioka, byle tylko kolesia obronić.Może wyjdzie z tego nowy odcinek Monty Pythona.Bo godności i wizerunku miasta, rady, mieszkańców czy nawet własnej, osobistej bronić najpewniej nie bedą.

 • KKKK

  kuźwa ,o jakimś pożal się boże radnym sie rozpisujecie a o rzeczach istotnych dla mieszkańców nie , dziś rano mnie można przejechać normalnie ze Swiętochłowic do ul. Tunkla w Rudzie , bardzo ważna trasa dla wielu - "0" informacji !!! a o [...]ach pełno....

 • Rozczarowana

  To RYNSZTOK - DYMISJA¡!!!!!!! To wstyd że taka osoba reprezentuje taki urząd. Ludzie w zakładzie pracy za tak wulgarne zachowanie byłyby wyciągnięte konsekwencje!!!!!!!!!!!!!

 • Zdegustowany

  Czytam te komentarze i myślę że większość piszących to elektorat Kostępskiego. A tym się brzydzę. Poniżanie wyszydzanie pisanie o wymyślnych faktach. Wstydźcie się

 • Anka z zaścianka

  Fakty nie mogą być wymyślone, fakt to coś, co wydarzyło się naprawdę

 • voytek81

  to nie tylko elektora kostempskiego, ale i karcza z stowarzyszeniem "razem ...", powiem więcej to te same osoby w większości tylko zmieniające nicki - wystarczy spojrzec na IP ...

 • zefel

  Przecież Grudnioka wybrał dokładnie ten sam elektorat i zadam to samo pytanie co "na marginesie": gdzie widać to IP???

 • na marginesie

  A gdzie widać to IP?

 • vovtek81

  Ludzie, wybaczcie temu 'voytek81' Geolodzy tak mają !

 • łowca trolli

  A twoje IP ile razy się pojawia pod rożnymi ksywkami trollu jeden!

 • Chrop

  Mieszkańcy Świętochłowic proszę wymienić 1go prezydenta i 5 radnych godnych zaufania w swoim życiu bo ja żyje 50 lat i jakoś sobie nie przypominam , same farbowane lisy zmieniające poglądy żeby tylko bliżej koryta ,najlepsi są przed wyborami jak rozdają jabłka, cukierki i obiecują cuda na kiju wchodzą w [...]ę największym lumpom z naszego miasta a po wyborach tylko kasa i układy się liczą załatwienie pracy w spółkach miejskich tym nieudacznikom którym się do koryta dostać nie dało. Pogonić was się powinno wy piepszone pasożyty.

 • Mariola

  Żyjesz 50 lat i nie wiesz, że radny był delegowany z zakładu pracy, a za posiedzenie dostawał bułkę z kiełbasą w urzędowym bufecie. O diecie bez podatku nawet nie pomyślał. Ale wtedy to się nazywało Miejska Rada Narodowa i było krzywdzące dla radnego i trzeba było to "przewrócić" by mógł dostać kasę.

12345

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również