Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Rajd Szkolny BŁATNIA 2017

  • Dodano: 2017-06-22 09:00

W poniedziałek 19 czerwca 2017 kilkudziesięcioosobowa grupa uczniów Gimnazjum nr 5 ze Świętochłowic wzięła udział w corocznym Rajdzie organizowanym przez nauczyciela geografii pana Damiana Dąbrowskiego oraz nauczycielkę WF panią Katarzynę Flicińską. Tym razem za cel organizatorzy wyznaczyli zdobycie Błotnego, czyli popularnej Błatniej w Beskidzie Śląskim.

Po dotarciu autokarem do Brennej uczestnicy Rajdu rozpoczęli wędrówkę górskimi szlakami: czarnym, zielonym i na końcu czerwonym. Po prawie dwóch godzinach marszu dotarli na szczyt, na którym odbyła się krótka sesja zdjęciowa. Następnie udali się do schroniska, gdzie czekały na nich lody dla ochłody

Po odpoczynku reprezentanci poszczególnych klas wzięli udział w kilku konkursach: wiedzy o górach, geograficznym i. logicznym z przymrużeniem oka. Pierwsze miejsce zajęła klasa 3b, drugie klasa 1a, zaś trzecie klasa 3c. Najlepsi uczniowie zostali oczywiście nagrodzeni, ale i na pozostałych uczestników konkursów czekały dyplomy i drobne pamiątki.

Późnym popołudniem gimnazjaliści wraz z opiekunami udali się w drogę powrotną szlakiem czerwonym i zielonym do Brennej, gdzie czekał już na nich autokar. Do Świętochłowic wszyscy dotarli w doskonałych humorach o godz. 18-ej.

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.