Wiadomości z Świętochłowic

Recydywista znęcał się nad matką i groził jej nożem. W mieszkaniu znaleziono też marihuanę

 • Dodano: 2023-05-24 06:15, aktualizacja: 2023-05-24 06:24

Najbliższe trzy miesiące 28-latek zatrzymany przez policjantów ze Świętochłowic spędzi w tymczasowym areszcie. Według zeznań matki, syn od kilku miesięcy znęcał się nad nią psychicznie oraz groził jej śmiercią, a przestępstw tych dopuścił się w warunkach recydywy.

To jednak nie wszystko, co miał na sumieniu...

Oficer dyżurny świętochłowickiej jednostki Policji został w sobotę poinformowany przez jedną z mieszkanek miasta, że jej sąsiadka prosi o pomoc. Sama pokrzywdzona, po ucieczce z mieszkania była tak roztrzęsiona, że nie potrafiła wybrać numeru 112. 66-letnia kobieta twierdziła, że syn wszczął kolejną awanturę i zagroził jej nożem. Przerażona poprosiła znajomą o wezwanie Policji. Po przyjeździe na miejsce, dzielnicowi zatrzymali agresywnego 28-latka.

W  trakcie lustracji jego lokum mundurowi natrafili na doniczki z konopiami indyjskimi, lampy i inny sprzęt potrzebny do uprawy narkotycznych roślin.

Agresywne zachowanie 28-latka wobec matki trwało już od dłuższego czasu. Oprawca w zeszłym roku opuścił zakład karny i od razu powrócił do poprzednich zachowań. W więzieniu odbywał karę za znęcanie się nad matką oraz uprawę narkotyków.

Od momentu, kiedy wyszedł na wolność i zamieszkał u matki, zaczął wszczynać awantury, utrudniać zamieszkiwanie, zakłócać spoczynek nocny, wyzywać, poniżać, szarpać, bić pięściami, dusić i grozić pozbawieniem życia. Kobieta ze strachu nie zgłosiła tego.

Kryminalni zgromadzili obszerny materiał dowodowy, na podstawie którego mężczyzna usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa w warunkach recydywy. Sąd Rejonowy w Chorzowe, na wniosek śledczych i prokuratury, zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu. Za przestępstwa takie grozi do 5 lat więzienia, jednak jako recydywiście, tymczasowo aresztowanemu grozi o wiele surowsza kara.

Pamiętaj! Masz prawo złożyć na Policji lub w prokuraturze wniosek o wszczęcie postępowania karnego wobec osoby, która krzywdzi Ciebie i Twoją rodzinę!

Policjanci, poprzez prowadzoną kampanie społeczną, apelują "Nie reagujesz – akceptujesz. Przemoc w rodzinie jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem. Takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Zareaguj! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań - przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno.

Powiadom! Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda - nie czekaj! Powiadom Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

Zadzwoń! Zachęcamy do kontaktu z całodobową Linią Pomocy Pokrzywdzonym +48 222 309 900. Infolinia jest dostępna całodobowo. Możliwe są konsultacje w obcych językach oraz w języku migowym. Oprócz numeru telefonu, do błyskawicznego kontaktu służy również specjalny adres e-mail: info@numersos.pl.

Google NewsSubskrybuj Swiony.pl z Google News

Komentarze (4)    dodaj »

 • Becia

  Matka powinna mieć na stare lata spokój , a nie takiego pasożyta pod jednym dachem trzymać i się nerwować . Po wyjściu z więzienia powinni mu założyć bransoletkę , jak się zbliży do mieszkania matki to ma go prąd je..ć aż się wykończy

 • tylko

  rwać chwasty policjo

 • Onkel Franz

  Marycha jest dobra na "wszystko" jak Kuramin

 • Jo

  Cie choroba

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również