Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Referendum w sprawie odwołania prezydenta Świętochłowic - Daniela Begera się nie odbędzie?

 • Dodano: 2020-02-17 15:15

Referendum w sprawie odwołania prezydenta Świętochłowic - Daniela Begera nie odbędzie się? Pełnomocnik akcji referendalnej Beata Łukasiak wycofała się z organizacji referendum.


AKTUALIZACJA: Przed chwilą na oficjalne stronie referendum pojawiła się informacja, że w zmienionym składzie komitetu referendalnego, nadal będą zbierane podpisy w sprawie zorganizowanie referendum. 


Przypomnijmy, że w ubiegłym miesiącu 6 mieszkanek Świętochłowic złożyło w Urzędzie Miasta Świętochłowice powiadomienie o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania prezydenta Daniela Begera. Kobiety zarzucają prezydentowi m.in. "kolesiostwo", odstraszanie inwestorów i brak płynności finansowej miasta. Pod wnioskiem podpisały się: Beata Łukasiak, Katarzyna Posmik, Aneta Solich, Dorota Chojnacka, Teresa Stondzik oraz Wioletta Czernecka. Inicjatorki referendum zarzucały prezydentowi także m.in. brak płynności finansowej miasta, złą sytuację finansową szpitala powiatowego, bak dialogu z nauczycielami i odstraszanie potencjalnych inwestorów.

Beata Łukasiak wycofała się z organizacji referendum

Dzisiaj na profilu Facebook'owym Beaty Łukasiak pojawiła się informacja, że pełnomocniczka grupy referendalnej rezygnuje ze swojej funkcji.

- Dzisiaj, tj.17 lutego 2020 r. ja, Beata Łukasiak rezygnuję z funkcji pełnomocnika grupy referendalnej w sprawie odwołania Prezydenta Miasta Świętochłowice Daniela Begera przed upływem kadencji oraz z udziału w akcji referendalnej. Ponadto informuję, że kolejna osoba również zrezygnowała z uczestnictwa w komitecie referendalnym. W związku z powyższym złożyłam odpowiednie pisma w biurze Komisarza Wyborczego w Katowicach oraz listy z podpisami , które były w moim posiadaniu i które zostały opieczętowane - czytamy w oświadczeniu.

Jak informuje inicjatorka referendum, w związku z rezygnacją dwóch uczestniczek komitetu referendalnego - z mocy prawa komitet został rozwiązany. Oznacza to, że referendum w sprawie odwołania prezydenta Świętochłowic Daniela Begera się nie odbędzie.

- Otrzymałam również dzisiaj rano informację w biurze Komisarza Wyborczego, że w tej sytuacji skład komitetu referendalnego w liczbie 4 osób powoduje natychmiastowe rozwiązanie komitetu z mocy prawa. Natomiast wytyczne odnośnie list, które nie są w moim posiadaniu, zostaną przekazane drogą oficjalną na piśmie - czytamy w oświadczeniu.

"Inicjatywa społeczna zaczęła przybierać charakter polityczny"

Beata Łukasiak swoją decyzję argumentuje tym, że według nie referendum straciło swój społeczny charakter oraz pojawienie się szeregu politycznych nacisków i wpływów.

- Informacje, które otrzymałam łącznie z paniami z komitetu, już na początku akcji referendalnej (tj. źródła finansowania referendum) okazały się nierzetelne, a sytuacja z profilem Świętochłowice referendum, który został nam udostępniony na fb również niewyjaśniona. Inicjatywa społeczna zaczęła przybierać charakter polityczny, a ja mam na względzie dobro miasta i mieszkańców i widząc, jak ta akcja dodatkowo dzieli nasze lokalne społeczeństwo, nie mogłam pozostać obojętna, stąd moja rezygnacja - napisała Beata Łukasiak.

Na koniec swojego oświadczenia Beata Łukasiak przeprosiła wszystkich zwolenników organizacji referendum w Świętochłowicach oraz przeprosiła prezydenta Daniela Begera.

- Chciałam przeprosić wszystkich, których w jakiś sposób zawiodłam lub rozczarowałam. Oficjalnie chcę również przeprosić Prezydenta Miasta Świętochłowice Daniela Begera za wszelkie nieprawdziwe informacje, jeśli zostały przeze mnie nieświadomie wypowiedziane - podsumowała Beata Łukasiak.

Jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie? Jesteście zaskoczeni nagłą decyzją inicjatorki referendum?


Źródło: Redakcja

Zobacz także

Komentarze (49)    dodaj komentarz »

 • STYLISTKA

  TE PANIE UBIERAJĄ SIE W MOPSIE CZY DELFIN JE UBRAŁ W CUCHY OD BARBII ... HMMM CIEKAWY STYL TAKI KENNEDYCH

 • Rzemieslnik

  Ona nadal jest niebezpieczna !!!!

 • pytek

  WYkarczowany Karcz jak jego POkemony ?

 • hahahah

  Delfin zostanie namaszczony na PREZYDENTA

 • Tom

  Karcz i Kostempski doprowadzili miasto na skraj bankructwa 100 milionów zadłużenia miasta po 8 latach. Wasze miejsce jest za kratkami , a nie na mieście gdzie pod wpływem alkoholu mamicie ludzi. Alkohol dodaje wam odwagi bo wstyd przed ludźmi co ???

 • Świętochłowiczanka od urodzeni

  Już to sto razy pokazujecie.Nie ma nowych wiadomości.Nawet jeszcze Trzech Króli pokazujecie.Te wsze wiadomości są stare jak świat.

  • Świętochłowiczanka od urodzeni
   2020-02-19 10:35
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Rodzic

  Kobieta zmądrzała, zgłębiła wiedzę i dowiedziała się co i kto za tym wszystkim stoi, ile było kłamstw, nacisków a kto wie czy łamania prawa. Pewnie dowiemy się sporo więcej co się działo w kuluarach i jakie osobistości są w to zamieszane. Dalej nie wyjaśniono informacji że w jednej ze szkół były zbierane podpisy i czy udział w tym miała/ma dyrektor tej placówki ?

 • jorg

  to co sobie zaplanowała ta baba to dostała tzn zaistniała medialnie

 • Takatam

  A delfiniasty nie jest w stanie odczepić się od naszego miasta? Ja wiem, że on teraz licho z kasą ma i liczy, że zostanie jakim dyrektorem albo prezesem czegoś w Świonach, ale ciągle jeszcze bruździ i manipuluje, bo nie wierzę, że te panie same wpadły na pomysł, że trza zrobić referendum, a one będą rządzić...

 • Mis

  Przecież Dawid Kostempski jest na zdjęciu po prawej stronie schowany między dwoma paniami o tam widzisz.

 • Krytyk

  Powinno się zmienić tytuł artykułu na Referendum miało się już nie odbyć, a tu taka niespodzianka dla prezydenta Begera!!!!!!!!!!.

 • Ja

  Kiedy portal sprostuje tą informację że wprowadza czytelników w błąd?

 • Piotr

  Ciekawe ile dostała kasy do łapy żeby wszystko odwolac

 • serek

  Bierze tylko delfin

 • leopold

  Czyli według najnowszych danych(że też komisarz wyborczy nie wyrzucił oknem tych śmieci razem z tymi komitetami) wychodzi, ż teraz Chojnacka na prezydenta. Ale mi ulżyło. Przywództwo tej Pani podnosło poziom intelektualny grupy inicjatywnej o jakieś 500%.. Brawo Wy!!!!

 • Kasia

  Coś mi się wydaje że na jej temat ludzie zaczęli szperać w internecie.

 • Piaśniczanin

  Tosz to cyrk...

 • Starszy robotnik

  Opcje są dwie - dostały co chciały , albo działa uklad i ktoś je postraszył .

 • Fiona

  Sonia poczuła konkurencję i zaraz z placzem do Dawidka aby pozbyl się Beatki.

 • puzel

  albo do pewnego pana w Bytomiu

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.