Wiadomości z Świętochłowic

"Rej" podjął wyzwanie #hot16school!

  • Dodano: 2020-06-29 08:15, aktualizacja: 2020-06-29 07:08

II Liceum Ogólnokształcące im. M. Reja w Świętochłowicach zostało nominowane przez III LO im Orła Białego w Jaworznie do bardzo ciekawej i szlachetnej akcji młodzieży z Białegostoku #hot16school dotyczącej zbiórki w akcji "siepomaga", wspierającej medyków w walce z COVID-19 przy jednoczesnej promocji danej placówki oświatowej.

Uczniowie wspierani przez nauczycieli szybko się zorganizowali i z ogromnym zaangażowaniem podjęli wyzwanie, które polegało na stworzeniu piosenki związanej z obecną sytuacją oraz ukazującej szkołę, nagraniu teledysku i zamieszczenie całości w Internecie.

Na wykonanie zadania było 7 dni od dnia nominowania

Pierwszy krok to napisanie tekstu piosenki - opowiada ona o zmianach, jakie pandemia spowodowała w życiu młodych ludzi, dla których wsparciem są teraz przyjaciele z „Reja”. Mowa także o tym, co w II LO ważne: hart ducha, życzliwość, kreatywność, chęć pomagania. Po zdobyciu odpowiednich licencji przyszedł czas na poszukiwanie profesjonalnego studia nagraniowego, co ze względu na epidemię okazało się niemożliwe. Ale młodzież z „Reja” nigdy się nie poddaje, więc przygotowała studio w szkole, korzystając z wszelkich dostępnych materiałów, aby odpowiednio wyciszyć pomieszczenie. Gdy udało się nagrać piosenkę, przygotowano teledysk, w którym młodzież przemierza korytarze szkolne i pokazuje zalety budynku. Po dokonaniu montażu i pokonaniu wielu trudności udało się w wyznaczonym czasie zamieścić w Internecie piosenkę, która cieszy się dużą popularnością i została pozytywnie oceniona przez internautów.

II LO nominowało do akcji trzy szkoły, które łączy patron: Mikołaj Rej, tzn. IV Liceum Ogólnokształcące w Zabrzu, XI Liceum Ogólnokształcące w Warszawie oraz I Liceum Ogólnokształcące w Jędrzejowie.

Młodzież ze świętochłowickiego liceum świetnie się bawiła przy tworzeniu odpowiedzi na wyzwanie, a jednocześnie zaangażowała się w pomoc innym.


http://www.swietochlowice.pl/

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Mamcia

    Radość, że taka super szkoła, ładnie to zrobione, tylko pogratulować.

  • Ze Wzgorza

    Rewelacja. Mamy w mieście zdolną młodzież! Brawo!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.