Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Remediacja stawu Kalina - zaproszenie do dialogu technicznego

 • Dodano: 2019-01-22 06:30, aktualizacja: 2019-01-22 08:29

Tylko do dziś, do godziny 10:00 mogą zgłaszać się podmioty zainteresowane przystąpieniem do dialogu technicznego w celu przygotowania postępowania o udzielenie zadania pn. „Realizacja, w formule zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych, Projektu nr POIS.02.05.00-00-0105/16 pn.: „Poprawa, jakość środowiska miejskiego Gminy Świętochłowice – remediacja terenów zdegradowanych i zanieczyszczonych w rejonie stawu Kalina wraz z przywróceniem jego biologicznej aktywności”.

Jaki jest cel dialogu?

 • pozyskanie przez Miasto wiedzy i informacji, które będą wykorzystane do przygotowania kolejnego planowanego postępowania o udzielnie zamówienia publicznego,
 • doradztwo z podmiotami zdolnymi do realizacji przedmiotu planowanego zamówienia,
 • oszacowanie czasu, który jest potrzebny na realizację przedmiotu zamówienia.

Jest to kolejny etap, którego efektem ma być dobrze przygotowany przetarg na zadanie związane z tzw. rekultywacją stawu Kalina. Szczegóły dialogu technicznego można uzyskać w Biuletynie Informacji Publicznej.

Zobacz także

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • :-P

  :-D

 • Ze Świon

  Mi sie coś wydaje że z tego nic niy bydzie, bo to jest taki syf że nikt tego nie zrobi.....Podobno mają pieniądze i co???? Czyli nie chodzi akurat w tym przypadku o kasa. Chyba jeszcze nikt na świecie nie rozbroił takiej bomby jak nie ma chętnych do przetargu. Niestety w tym wypadku pieniądze szczęścia nie dają, nikt nie wie co z tym syfem zrobić :(

 • Realista

  Jezeli ja swojemu dziecku OBIECUJĘ ,ze kupię rowerek,tzn że WIEM ,czy to będzie bezpieczne dla niego ,czy mnie stać na to i jaki to ma być rowerek,czyli jestem przygotowany do zlożenia obietnicy,a tu padła obietnica i teraz dopiero zaczyna się myslenie ....Skoro do przetargu za poprzedniej ekipy nikt się nie zglosił a wielu przedtem "poległo" na tym polu,to może warto się najpierw warto zastanowić zanim się coś obieca.PIS chociaż miał gotowy plan dzialania i po nocach uchwalali ustawy,a tu wszedzie konsultacje,żeby znalazł się ktoś ,kto powie co robić...Jedynie do umowy z politechniką gliwicką dziwnym trafem zadnych konsultacji nie trzeba było(a może nie dziwnym?!)

 • Realista

  Obecni włodarze szli do wyborów z konkretnymi hasłami,więc moim zdaniem powinni być merytorycznie przygotowani do realizacji swoich obietnic.A tu się okazuje ,że jest inaczej w każdym temacie zaczynają się konsultacje i zasłanianie brakiem pieniędzy.Ci ludzie nie pojawili się w urzędzie miasta wczoraj .Wszyscy są związani z urzędem o dłuższego czasu przez radę miasta badz komisje.Czyli wnioski nasuwają się same,jak już dorwiemy sie do stołka to rządzić się nauczymy...Tyle ,że to nie politechnika,tylko żywy miejski organizm,tysiące ludzi.

 • wiśnowa

  zaś gra na czas...………...

 • jo

  Czytaj ze zrozumieniem to firmy są zaproszone bo w poprzednim układzie nikt nie przystąpił do przetargu ze względu na idiotyczny projekt. Firmy maja same pokazać co im w projekcie nie odpowiada że nie przystąpili do przetargu.

 • Pola

  Poprzednia władza miała plan i co? Zostawili nas z rozoranym syfem w Kalinie. Smród jaki teraz wydaje dorównuje temu z czasów, kiedy na hałdzie wylewali fenol.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.