Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Remont torowiska na ul. Bytomskiej zakończony, ale prace porządkowe trwają

 • Dodano: 2019-07-20 07:00, aktualizacja: 2019-07-20 01:07

Remont torowiska na ulicy Bytomskiej w Świętochłowicach  dobiegł końca na początku lipca. Magistrat informował wówczas, że gotowe są już wszystkie tory, przejazdy oraz przystanki tramwajowe. Jednakże zaznaczono, że do wykonania zostały jeszcze drobne prace wykończeniowe i kosmetyczne. Kilkanaście dni później sprawie przyjrzał się radny Bartosz Karcz, który zaznaczył, że zniszczeniu bądź uszkodzeniu uległa infrastruktura miejska.


Radny Bartosz Karcz zwrócił uwagę na nieuporządkowany teren budowy oraz tereny przyległe. Dostrzegł, że pozostawiono tam resztki materiałów budowlanych, elementy z demontażu, gruz, śmieci itp. Podkreślił też, że uszkodzone zostały chodniki oraz ścieżki rowerowe w parku pomiędzy ulicą Krasickiego a Powstańców Śląskich, a także krawężniki nowo wyremontowanej ulicy Powstańców Śląskich. Kolejnym punktem na liście zniszczeń jest chodnik leżący wzdłuż torowiska. Uszkodzeniu uległy też elementy oznakowania pionowego drogi (znaki drogowe). 


- Przy okazji przebudowy torowiska zniszczeniu bądź uszkodzeniu uległa infrastruktura miejska. To tylko najważniejsze kwestie, które powinny zostać dopilnowane ze strony zarządcy drogi (jest nim prezydent miasta), a tak niestety nie jest, dlatego podpowiadam Panie Prezydencie, czego należy żądać od wykonawcy robót w zakresie odtworzenia zniszczonego mienia miasta – napisał Bartosz Karcz na swoim facebookowym profilu.


Miasto zareagowało błyskawicznie, wyjaśniając, że prace porządkowe przy wyremontowanym torowisku nadal trwają.


- Wykonawca został zobowiązany do uporządkowania terenu wokół inwestycji, a odbiór robót przez miasto Świętochłowice nastąpi po przywróceniu go do prawidłowego stanu, w tym wykonaniu częściowego remontu zdewastowanego chodnika położonego wzdłuż torowiska – wyjaśnia Katarzyna Tomczyk, rzecznik prasowy UM w Świętochłowicach.


W odpowiedzi na wyjaśnienia magistratu radny Karcz podkreśla:


To, że roboty się zakończyły widać na pierwszy rzut oka. Teren jest słabo, ale jednak uporządkowany. Nie toczą się żadne prace. Jest jednak strasznie zniszczony. Jeżeli, a taki był cel mojego postu, prezydent miasta podejmie skuteczne działania, do których jest zobowiązany jako zarządca drogi żeby wyegzekwować naprawę zniszczonej infrastruktury stanowiącej własność miasta, to będę zadowolony bo taki był wyłączny mój cel.

Prace porządkowe przy wyremontowanym torowisku nadal trwają. Kiedy zostaną zakończone? Tego jeszcze nie wiadomo.

Zobacz także

Komentarze (14)    dodaj komentarz »

 • Danka

  Nasze miasto umiera. Dworzec PKP o godz. 21.30 ciemny, ani jednej lampy, wracam z pracy i nie da się zejsć po schodach , trzeba wozic latarkę nie mówiąc o bezpieczenstwie. Co tu się dzieje?

 • Anej

  Przy torowiska, zamiast ładnego żywopłotu mamy klinkier

 • ten

  raczej nic nie mamy tylko bajzel

 • Baczny obserwator

  Swoją drogą to prezydent powinien pilnować tych spraw, czemu tego nie robi?

 • Jasiek

  Przynajmniej jeden kompetentny radny w tej całej zgrai

 • Jaś

  Pan Karcz ma oczywiście rację lecz problem, który sygnalizuje, to nie nowość i dotyczy czasów kiedy byli także poprzednicy obecnego prezydenta. Niemal wszędzie gdzie prowadzone są roboty szeroko rozumianych służb komunalnych (także wod-kan, elektryczne, gazowe itd.) pozostają niedoróbki i uszkodzenia. Świadczy to o braku elementarnej kultury technicznej wykonawców, o podejrzanej tolerancji inspektorów nadzoru i odbierających (i płacących).

 • Robertt

  Zgadza się. Przykład przejścia podziemnego w Chorzowie nad katowicką w stronę metalowców. U nas pod blokiem po wymianie rur z gazem zapomnieli o kilku krawężnikach ,a chodnik był robiony dwa lata temu

 • 1946

  ...perony fajnie i czysto wyglądają, ale wiele do życzenia pozostawia chodnik,który biegnie wzdłuż torowiska w stronę Skałki...Przydały by się jeszcze barierki zabezpieczające chodnik od torowiska od przejścia w stronę zakrętu Chorzowska - Bytomska...

 • Robertt

  Bytomska ma być remontowana w 2045 roku. Wtedy pojawi się nowy chodnik i barierki

 • Jacek

  2045? Berger w życiu nie zdąży....

 • Robertt

  Jak budowali sudecką dolinę to jakoś nikt nie zadbał o remont zniszczonej do teraz drogi po ciężkim sprzęcie. Wygląda to.mniej więcej tak ,że przy zawieraniu umowy na budowę nie chciano dewelopera zbytnio obarczać kosztami naprawczymi. Za takie przygotowanie przetargu prezydent powinien z mety polecieć.

 • Haha

  Kogo obchodzą najemcy baraków za pół banki w czarnej du,..

 • macher

  Co ty bredzisz smutny człeku???? - raz że to nie najemcy a właściciele ale co ty możesz wiedzieć przybyszu znad brynicy, a dwa - nie pół bańki tylko ćwierć, skończ bredzić smutasie!!!!!

 • Robertt

  Nie mam znajomych tam mieszkających, sam też nie mieszkam. Słyszałem różne zgryźliwe opinie na temat tych mieszkań. Może przepłacone, może brak przestrzeni, może to czy tamto. Ich sprawa. Sądzę że lepiej mieszkać w takim domu, który jest namiastką amerykańskiego snu, niż w bloku czy w kamienicy pełnej Januszy ziejących jadem na tych co mają choć odrobinę lepiej.Poza tym piszemy o drodze, z której to korzystają mieszkańcy Jodłowej oraz osiedla Na Wzgórzu a nie tylko mieszkańcy Doliny. Droga nie była może przed budową jakaś fest gładka, ale po budowie tego osiedla uległa po prostu zniszczeniu. I na to i inne nie dociągnięcia przy inwestycjach, jakichkolwiek, mieszkańcy powinni zwracać uwagę.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.