Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20

 • Dodano: 2019-09-03 08:45, aktualizacja: 2019-09-03 08:54

Początek września to tradycyjnie także początek szkoły.

Dzieci i młodzież pierwszy raz po wakacjach zawitali w szkolne mury. 4 329 uczniów rozpoczęło nowy rok szkolny w świętochłowickich placówkach oświatowych.

Miejskie uroczystości związane z rozpoczęciem roku szkolnego 2019/2020 miały miejsce w Szkole Podstawowej nr 17 w Chropaczowie. Prezydent Świętochłowic Daniel Beger życzył wszystkim uczniom, by czas spędzony w szkole był wypełniony szczęściem, radością i wieloma sukcesami. Natomiast nauczycielom i całej kadrze szkolnej, przekazał życzenia, aby ta wyjątkowa praca dawała dużo radości i satysfakcji.

Należy również zaznaczyć, że z dniem 2 września swoje funkcjonowanie rozpoczęła przywrócona Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jerzego Kukuczki. W jej strukturach znalazły się trzy klasy pierwsze oraz jedna piąta.

Również od 2 września aż 1351 przedszkolaków wróciło do swoich przedszkoli.

Komentarze (51)    dodaj komentarz »

 • [O_o]

  To jesteśmy w UE czy NIE, kto zarabia 5 tyś. miesięcznie? Najniższa krajowa jest za samo przychodzenie do pracy. Śmiało pisać, komentować.

 • Hokus

  Wystarczy nie być tanim a polacy tacy są.Dam przykład idę ma rozmowę o pracę na której pada pytanie Ile chcę zarabiać to odpowiadam 5000zl.A pomnie kolejni kandydaci powiedzą 4000,3000 czy nawet to jak myślisz kogo zatrudnią?

 • [O_o]

  Zatrudniłbym tego co powie 5 bo tyle widoczne jest w stanie zarobić, ten co powie 4 lub 3 przynosi straty w przedsiębiorstwie, względem tego co potrafi zarobić 5.

 • ZUS

  Płynność finansowa ogłoszona, a ZUS nie zapłacony.

 • wyborca sprawiedliwy

  i to od 8 lat, zasługa Pana Kostempskiego

  • wyborca sprawiedliwy
   2019-09-04 19:08
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Jacek Sz.

  Jesteś chory!

 • [O_o]

  Przecież nowy prezydent ogłosił, że wszystko już naprawił, że płynność jest, to dlaczego składki nie opłacone.

 • Baczny obserwator

  Hohoho jak dawniej, tylko na zdjeciu zamiast DK stoi DB, a za rok bedzie stal BK albo SK jako komisarz z po lub pis

 • katon

  Oby tak się faktycznie stało i to szybciej niż za rok, każdy dzień stracony.

 • autochton

  Zapomnij chopie ani lokato ani brodaty nie bydzie komisarzem. To są cieniasy świata.

 • [O_o]

  Zaproszą Pana N. Posprząta raz na zawsze to bagno, zresztą już dawno to zrobił.

 • Robo

  Jak cienias najwiekszy zostal prezydentem to wszystko sie moze zdarzyc

 • henryk pyta

  Kto jest dyrektorem tej szkoły nr 5 ?

 • voytek81

  Poprzednie władze dbały i inwestowały w „piękne" fontanny, limuzyny drony i wakacje za pieniądze z kasy miejskiej (wakacje byłego prezydenta z karty kredytowej należącej do Miasta spłaconej po przegranych wyborach - źródło RIO) wiec niech obecne władze zainteresują się stanem Świętochłowickich szkół i przedszkoli - Jako rodzic przedszkolaka i ucznia zwróciłbym uwagę na zaniedbania / zaniechania i brak inwestycji w placówkach oświaty, jako przykład podam przedszkole nr 2 na ul. Wodnej - rozlatujące się schody do przedszkola, obecnie brak przejścia (remont – jakby tego nie można było zrobić w wakacje – wiem czepiam się) i wejście bocznym wejściem gdzie schody są w podobnym stanie, plac zabaw - hmmm chodziłem do tego przedszkola 30 lat temu, a plac zabaw tzn barierki, drabinki itp urządzenia się nie zmieniły :/, Szkoła Podstawowa nr 2 - świetlica - odpadające tynki, stare brudne dywany na podłodze, brak miejsca dla dzieci, szkoła podstawowa nr 8 - basen - kiedyś dyrektor wspomniał ze długo jest już na stanowisku ale nie pamięta kiedy ostatnio był gruntowny remont i wymiana urządzeń basenowych, więc póki działa trzyma kciuki - wiem "mam podejście egoistyczne" bo moje dzieci uczęszczają do placówek oświaty, a pewnie większość Mieszkańców nie ma styczności z tymi placówkami - ale egoistycznie bym zwrócił uwagę by nie "inwestować" w fontanny, limuzyny i inne przyjemności jak poprzednicy kostempski, karcz i stowarzyszenie "razem.." ale zwrócić uwagę na stan i bezpieczeństwo w placówkach oświatowych na terenie Miasta - pewnie mniejszych lub większych niedociągnięć jest więcej .... niech mieszkańcy się wypowiedzą gdzie co i jak wygląda w placówkach oświaty na terenie Miasta... dzieci są przyszłością inwestujmy w ich rozwój i dbajmy o ich bezpieczeństwo i komfort

 • knknomo

  Moja córka chodziła do tego przedszkola a teraz chodzi do sp nr 2.I tak, ma Pan ze wszystkim rację.Świetlica w dwójce to jest jakaś porażka sala 6x6m na ok. 70dzieci (w zeszłym roku), śmierdzi starymi dywanami sprzed 20-stu lat na cały korytarz, aż wstyd dla szkoły, dywany teraz kosztują 100zł, fundusz szkolny po 60zł lub 30zl w przypadku posiadania rodzeństwa szkolnego za ucznia jest zbierany a w ogóle nie widać aby cokolwiek, gdziekolwiek się tam działo! Sp nr 1 odpicowana jak stróż w Boże Ciało, widać, że przez lata to tam pompowali kasę, bo basen. Wiem co piszę, pracował tam ktoś mi znany. Ogólnie dużo by pisać, każdy znajdzie w każdej placówce kwestię, która mu nie odpowiada.

 • zefel

  Basen jest miejski a nie szkolny

 • zefel

  Pomimo tego że nie mam dzieci to podam ci dla przykładu przedszkole nr 9 przy ul. Sportowej - termomodernizacja i wymiana ogrodzenia, które pamiętało lata 60-te XX wieku. W SP nr 1 też był jakiś czas temu remont jak i w przedszkolu nr 8 i nie chodzi mi o bronienie czy chwalenie poprzedniej władzy.

 • Mieszkaniec

  Z debi nie pogadasz.Całe blisko w sp nr 1 jest nowe.Cały nowy kompleks sportowo-rekreacyjny w salezjanach.Ps odnoszę wrażenie że voyteka81 splodzil Leopold.

 • Jadzia

  W Salezjanach płacisz za szkole to więc masz

 • Belfer

  Aha i może remont w salezjanach to zasługa kostemspkiego?

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.