Wiadomości z Świętochłowic

Rozporządzenie o zwolnieniu z kwarantanny dla przekraczających granicę z Ukrainą

  • Dodano: 2022-02-25 06:00, aktualizacja: 2022-03-22 14:43

W Dzienniku Ustaw opublikowano w czwartek rozporządzenie, na którego mocy z obowiązku odbycia kwarantanny i okazania negatywnego wyniku testu w kierunku SARS-CoV-2 zwolnione będą osoby przekraczające granicę polsko-ukraińską w związku z konfliktem zbrojnym.

Rozporządzenie wejdzie w życie z dniem następującym po ogłoszeniu, czyli od piątku

Osoby przekraczające granicę Rzeczypospolitej Polskiej z Ukrainą w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa są zwolnione z obowiązku kwarantanny – przekazał w czwartek wieczorem na Twitterze szef MZ Adam Niedzielski, załączając grafikę z Dziennika Ustaw z opublikowanym rozporządzeniem Rady Ministrów w tej sprawie.

Chodzi o znowelizowane rozporządzenie rządu w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Wprowadzone zmiany uzasadniono koniecznością zapewnienia płynnego przemieszczania się osób, które przekraczać będą granicę polsko-ukraińską w związku z opuszczeniem terytorium Ukrainy. 

Komentarze (1)    dodaj »

  • Zygfryd

    Jak to? Przecież zabiją biedną babcie! Przecież srovid to taka straszna choroba i nagle wisielski z pinokiem już się jej nie boją?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również