Wiadomości z Świętochłowic

Ruchome Stanowisko Dowodzenia wspierało działania świętochłowickiej drogówki

  • Dodano: 2022-02-17 06:00, aktualizacja: 2022-02-17 06:07

Świętochłowicka drogówka prowadziła działania o kryptonimie „Bezpieczny Pieszy”. Podstawowym ich celem było zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Stróże prawa zwracali uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy oni sami nie łamią zasad przepisów o ruchu drogowym. W działaniach wykorzystano Ruchome Stanowisko Dowodzenia.

Mundurowi ujawnili ponad 30 naruszeń przepisów

W minionym tygodniu na terenie naszego miasta prowadzone były działania o kryptonimie „Bezpieczny Pieszy”. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego stanowią szczególnie zagrożoną grupę. Stróże prawa zwracali uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy oni sami nie łamią zasad przepisów o ruchu drogowym. Obserwowali okolice przejść dla pieszych oraz miejsca, w których najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych, w tym z udziałem pieszych uczestników ruchu. W działaniach wykorzystano Ruchome Stanowisko Dowodzenia. Tak zwany RSD to samochód wyposażony w kamery, które dają możliwość bardzo dokładnej obserwacji wybranego terenu, czy też odcinka drogi. Policjanci drogówki wykorzystują go najczęściej do nadzoru dróg, na których nader często dochodzi do łamania przepisów przez uczestników ruchu. Utrwalony przez mobilne centrum monitoringu obraz dokumentuje popełnione wykroczenia, będąc równocześnie bezdyskusyjnym dowodem na złamanie przepisów ruch drogowego.

W trakcie działań mundurowi ujawnili ponad 30 naruszeń przepisów, z czego aż 18 wykroczeń polegało na nie stosowaniu się do sygnalizacji świetlnej dotyczącej obowiązku zatrzymania się przed sygnalizatorem S-2 wyświetlającym zieloną strzałkę.

Po raz kolejny świętochłowicka policja apeluje! Tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia. A odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa na wszystkich użytkownikach drogi.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Sławomir Bezbekowski

    Rozumiem że głównie wspierało we wciskaniu ludziom nielegalnych mandatów za przechodzenie w rejonie skrzyżowania (art 13.3 prawa o ruchu drogowym), ewentualnie wystawialiście józka, który jak przejeżdżało przez przejście dla pieszych wyskakiwał na nie i już macie nagranie jak kierowca nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu. Prawda? Będą kiedyś jakieś wasze działania, które będą w pełni zgodne z prawem, bez takich kombinacji i naciągania ludzi na mandaty?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również