Wiadomości z Świętochłowic

Rusza e-wizyta w ZUS

  • Dodano: 2020-10-22 08:15, aktualizacja: 2020-10-20 14:31

Jeszcze do niedawna, aby załatwić sprawę w ZUS, trzeba było zrobić co najmniej kilka kroków. Teraz wystarczy kilka kliknięć.

Od poniedziałku w siedmiu oddziałach ZUS można zarezerwować wizytę w dogodnym dla siebie terminie, a od 4 listopada e-wizyta będzie dostępna we wszystkich oddziałach ZUS.

Jeszcze do niedawna, aby załatwić sprawę w ZUS, trzeba było zrobić co najmniej kilka kroków. Teraz wystarczy kilka kliknięć. Od poniedziałku w siedmiu oddziałach ZUS można zarezerwować wizytę w dogodnym dla siebie terminie, a od 4 listopada e-wizyta będzie dostępna we wszystkich oddziałach ZUS.

Aby można było odwiedzić ZUS online, wystarczy komputer lub smartfon z kamerką i mikrofonem. Klient wybiera dogodny dla siebie termin i godzinę wizyty online. Podczas e-wizyty eksperci ZUS odpowiedzą na pytania z zakresu emerytur i rent, zasiłków, ubezpieczeń i składek. Na e-wizytę można umówić się w dni robocze godzinach 9.00-14.30.

Aby zarezerwować wizytę w dogodnym terminie, należy wejść na link do umówienia e-wizytyktóry znajduje na stronie www.zus.pl.

Jeśli klient będzie chciał uzyskać informacje w konkretnej, indywidualnej sprawie, powinien przygotować dokument tożsamości. Należy go pokazać do kamery podczas e-wizyty. W e-wizycie może też wziąć udział opiekun faktyczny lub prawny. Wtedy klient powinien zaznaczyć odpowiednią opcję na etapie rezerwacji. Jeżeli klient posiada pełnomocnictwo, które jest zarejestrowane w ZUS, może także odbyć e-wizytę w imieniu innej osoby.

E-wizyta to kolejne udogodnienie, wprowadzane przez ZUS, by podnieść jakość i bezpieczeństwo obsługi swoich klientów. To nowa e-usługa, dzięki której można załatwić sprawę w z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, bez wychodzenia z domu.

Pobierz plik w którym krok po kroku opisano, jak zarezerwować e-wizytę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.