Wiadomości z Świętochłowic

Rusza pierwszy budżet obywatelski dla Śląska

  • Dodano: 2019-07-02 07:45, aktualizacja: 2019-07-02 08:05

Do 19 lipca w całym województwie śląskim będą odbywały się spotkania z mieszkańcami, w czasie których przedstawione zostaną założenia i zasady, które będą obowiązywały podczas I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Jeśli chcesz poznać szczegóły, przyjdź na spotkanie 15 lipca do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Spotkanie odbędzie się 15 lipca w Muzeum Powstań Śląskich

W spotkaniu wezmą udział eksperci ze Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej Bona Fides i pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach, którzy przybliżą założenia Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego, przedstawią wzory dokumentów i przykładowe zadania. Spotkania będą także okazją do rozmowy na temat pomysłów i zadań, które mieszkańcy chcieliby zgłosić w I edycji.

Zapraszamy 15 lipca (poniedziałek) 2019 roku o godz. 17.00 do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, ul. Wiktora Polaka 1.

To pierwsza edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Przypomnijmy, że I edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego ruszyła 10 czerwca. W czerwcu i lipcu odbywają się spotkania z mieszkańcami w kilkunastu miastach regionu. Spotkania potrwają do 19 lipca. Sami mieszkańcy będą mogli składać propozycje zadań w dniach od 1 do 26 lipca. Głosowanie odbędzie się między 12 a 30 listopada 2019 roku, a do 31 grudnia poznamy listę zadań do zrealizowania w ramach pierwszej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

W spotkaniu może uczestniczyć każdy, jednak prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Rusza pierwszy budżet obywatelski dla Śląska


Źródło: REDAKCJA / źródło: UM Świętochłowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również