Wiadomości z Świętochłowic

Rusza Rowerowa Stolica Polski 2020 - jedź dla Świętochłowic

 • Dodano: 2020-09-01 07:45, aktualizacja: 2020-09-01 07:54

We wtorek 1 września rozpoczyna się 2. edycja ogólnopolskiej zabawy, która wyłoni najbardziej rowerowe miasto w kraju. O ten zaszczytny tytuł powalczą 43 miasta. Do wspólnego kręcenia kilometrów zapraszamy wszystkich mieszkańców Świętochłowic.

Rozpoczynająca się rywalizacja będzie bardziej zacięta niż przed rokiem – do akcji włączyły się aż 43 miasta. To dwa razy więcej niż w pierwszej edycji Rowerowej Stolicy Polski, której organizatorem jest również miasto Bydgoszcz. W tym roku odbył się także wakacyjny trening miast. Bilans treningu to 5 tys. aktywnych użytkowników i 1,3 mln przejechanych kilometrów.

Rowerem zdrowo, sprawnie i prestiżowo

Ideą akcji jest zachęcanie Polaków do wybierania roweru zamiast samochodu. Rower to idealna alternatywa w miejskiej, często zakorkowanej codzienności. Pedałując nie zatruwamy powietrza, jesteśmy zdrowsi i szczęśliwsi. Z roku na rok to coraz modniejszy i częściej wybierany środek transportu. Polacy pokochali rowery, więc zdobycie Pucharu Rowerowej Stolicy Polski to marzenie każdego z 43 miast.

Szanse na zdobycie Pucharu dla każdego miasta są jednakowe. Świadczy o tym fakt, że zwycięzcami poprzedniej edycji stała się Nowa Sól, która najlepiej zmobilizowała w swoim mieście miłośników dwóch kółek. Zgodnie z zasadami zabawy ilość przejechanych kilometrów będzie dzielona przez liczbę mieszkańców.

Dla trzech najlepszych miast czekają wyjątkowe nagrody - samoobsługowe stacje naprawy rowerów ufundowane przez sponsora rywalizacji firmę Ibombo. Dodatkowo miasta zapewniają nagrody dla najlepszych rowerzystów lokalnych. – mówi Tomasz Dobrowolski, koordynator akcji.

30 dni zabawy - dołącz już dziś

Przez 30 wrześniowych dni każdy przejechany kilometr z włączoną aplikacją, będzie się liczył w rywalizacji miast. Niech nas nie zniechęca deszczowa pogoda – każdy czas jest dobry na rower. Dodatkowo użytkownicy mogą stworzyć swoje własne rywalizacje wśród przyjaciół, znajomych z pracy, rodziny – konfiguracje są dowolne! Co więcej zabawa jest otwarta na cały świat - użytkownicy mogą kręcić kilometry dla swojego miasta w każdym zakątku świata.

Bezpłatna aplikacja, wiele korzyści

Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczem telefonu komórkowego, mogą wziąć udział w zabawie. Wystarczy pobrać darmową aplikację i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny. Nie bez znaczenia dla indywidualnych uczestników są inne użytkowe funkcje aplikacji, będące wartością dodaną udziału w zabawie, takie jak zniżki u partnerów akcji, specjalne odznaki czy prognoza pogody. Bezpłatna aplikacja do pobrania na stronie www.rowerowastolicapolski.pl. Po jej zainstalowaniu wystarczy wybrać miasto dla którego kręcimy kilometry - oczywiście Świętochłowice. Oczywiście można też zapisać się do grupy (np. w kategorii Ogólne znajdziemy podział na dzielnice).  

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Kolo

  W zeszłym roku zaliczala ta aplikacja jazdę pociągiem lub autobusem nikt tego nie weryfikowal

 • wic

  Udział Świon w takim konkursie to wstyd.

 • gość

  miasto zaniedbanych nawet nie dróg rowrowych, a traktów pieszo-rowerowych. największe zderzenie jest na granicy z chorzowem, na wolce.

 • Eliza xd

  Zgadzam się. Ja bym to porownala np. do Radomia starajacego się być najlepszym miastem nadmorskim.

 • Zbyś

  sam jesteś WSTYD!

 • wic

  Może i jestem, ale to nie zmienia faktu, że udział Świętochłowic w takim konkursie w sytuacji gdy zaniedbana jest infrastruktura rowerowa oraz wycofano się z popularnego "roweru miejskiego"... to wstyd, Zbysiu. ;) Niestety.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.