Wiadomości z Świętochłowic

Ruszają kolejne prace drogowe. Utrudnienia dla kierowców!

 • Dodano: 2022-06-30 09:45

W najbliższy poniedziałek 4 lipca, prowadzone będą roboty naprawcze na wiadukcie drogowym DW902 (DTŚ) ponad linią kolejową 137 relacji Katowice-Gliwice. Kierowcy jadący w kierunku Katowic mogą spodziewać się utrudnień już przed świtem. Prace potrwają do wtorku 5 lipca.

Prace drogowe w ciągu DTŚ w Świętochłowicach

Ponadto, w środę 6 lipca planowane jest rozpoczęcie prac związanych z przebudową północnej jezdni DTŚ na odcinku od wiaduktu nad ul. Szpitalną, aż do wysokości stawu Magiera. Ruch będzie prowadzony częściowo jezdnią południową (tranzyt w kierunku Rudy Śląskiej), a częściowo po pasie wydzielonym na terenie budowy (z możliwością zjazdu w ul. Żołnierską i ul. Bytomską). Prace potrwają minimum 2 miesiące.

- Prosimy kierowców o zachowanie wzmożonej uwagi oraz przestrzegamy przed możliwością tworzenia się zatorów zwłaszcza w godzinach popołudniowych, a w miarę możliwości, wybieranie tras alternatywnych - przekazuje Urząd Miasta w Świętochłowicach.

Komentarze (6)    dodaj »

 • Mieszkaniec

  Remont łagiewnickiej to kpina. Rozkopali kilka odcinków na raz, puścili objazd stawową, gdzie jest ograniczenie prędkości, nie poinformowali mieszkańców, a jeżdżą tam teraz autobusy, ciężarówki, nawet tiry. Hałas, spaliny i mało kto przestrzega ograniczenia prędkości. Brawo za takie decyzje. Objazd ma trwać 1,5 roku?! XXI wiek, a remonty robią bez pomyślunku. Informacja w internecie to nie informacja gdy połowa mieszkańców to emeryci nie korzystający z internetu.

 • ino

  zawodowi malkontenci tylko narzekaja jakie to śmieszne .Trwaja prace im źle dziury na jezdni źle .Takie skrzywienie u dzbanów

 • tak ino

  A co ponarzekać nie można? Jest poniedziałek i nie ma żadnych utrudnień, nawet nie widać tam żadnych ekip, więc najwyraźniej narzekanie jest tu mocno na miejscu!

 • anty

  Chłopie autem nie jeździsz to sie zawrzij. Informacja o tym, że majom być utrudnienia, ale nie wiadomo jakie to tylko pokaz fuszerki jeszcze przez rozpoczeńciem prac!

 • no tak

  "A w miarę możliwości, wybieranie tras alternatywnych" - no to może warto wyrysować mapkę, w szczególności, którzy przez Świony jadą tylko przejazdem?

 • hmmm

  Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień już przed świtem - ale jakich utrudnień? Budowlańcy nie wiedzą czy zamkną pas, czy całą drogę?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również