Wiadomości z Świętochłowic

Wykolejenie tramwaju na ul. Katowickiej. Występowały utrudnienia

 • Dodano: 2022-11-24 10:15, aktualizacja: 2022-11-24 11:20

Dziś rano na ul. Katowickiej tramwaj wypadł z torów. Przez niecałą godzinę trwała przerwa w ruchu. Tramwaj został już wstawiony na tory, a ruch przywrócony. 

Wykolejenie tramwaju przy Muzeum Powstań Śląskich

W czwartek 24 listopada około godziny 9:20 na ulicy Katowickiej w Świętochłowicach przy Muzeum Powstań Śląskich doszło do wykolejenia tramwaju linii nr 17 jadącego w stronę Bytomia. Na miejscu występowały utrudnienia. Ruch tramwajowy został wstrzymany.

- Przyczyny nie są znane. Nikomu nic się nie stało, nikt nie był poszkodowany. Wagon został wstawiony na tory przez nasze pogotowie dźwigowe – poinformował Andrzej Zowada, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Śląskie SA.

Od godziny 10:10 ruch tramwajowy został wznowiony. Tramwaje obsługują przystanki zgodnie z rozkładem jazdy.

Komentarze (8)    dodaj »

 • hmmmm

  Aż dziw, że takie coś na prostej drodze i przy ograniczonej prędkości (przecież jeszcze dobrze nie rozpędził się za przystankiem).

 • wstyd

  Śląsk ma najstarszą INRASTRUKTURĘ TRAMWAJOWĄ i najstarszy tabor do tego NAJDROŻSZE bilety i małą częstotliwość kursowania stąd kto tylko może korzysta ze swojego samochodu co w tak dużej aglomeracji jest niezrozumiała .Ale prezesi i rady nadzorcze pewno maja się dobrze Czas na KOLEJNE SYMPOZJA naukowe o komunikacji na Śląsku i tak KASA i lata płyną

 • Motorniczy7

  I najmniejsze zarobki i niech nikt nie pisze że nikt nie zmusza do pracy w tramwajach śląskich to nic nie rozwiąże.W tramwajach śląskich najniższe zarobki a względem innych dużych miastach jak chociażby Poznań, Kraków, Wrocław i niech nikt nie pisze że tam jest życie droższe niż na Śląsku bo nie jest to tylko kwestia lokalizacji.W tramwajach śląskich zarobki są najniższe a praca motorniczego jedne z trudniejszych jak najwięcej niebezpiecznych odcinków jednotorowych , zróżnicowany teren z racji położenia więc w okresie jesiennym utrudnione warunki pracy.W tramwajach śląskich są najniższe zarobki mając do pracy najwięcej rodzai wagonów .W tramwajach śląskich są najniższe zarobki mając kilkadziesiąt linii które poruszają się o najdłuższej ilości torów o łącznej długości ponad 300km gdzie u sąsiadów w Częstochowie którzy mają trzy linie na krzyż zarabia się więcej.Można by tak długo.No i jeszcze jedno co do powyższego duża rotacja a zasłużeni pracownicy którzy podejmują decyzję o rezygnacji pracodawca w żaden sposób nie stara się przekonać i zatrzymać takiego pracownika żeby się nie zwalniał.

 • przestroga

  Motorniczy pasjonat co cieszy oby tylko nie przyszło do głowy ukraść tramwaj z zajezdni

 • PYTANIA

  Ale za to RADAY NADZORCZE obstawione SWOIMI prezesi , dyrektorzy z całym sztabem PRASOWYM I SEKRETARIATAMI , kierownicy w liczbie przewyższającej ilość wagonów to generuje koszty .Zapytaj związkowców ile zarabiają i dlaczego idą ręka w rękę z zarządem i od ilu lat są na swoich stanowiskach

 • gość

  I najmniejsze zarobki... przypominam... jakby ktoś przeoczył pięciokrotnie w tekście rozrzalonego motorniczego7. on naprawdę kocha to co robi!!! mimo najniższych zarobków.

 • motorniczy7

  Chciałeś zabłysnąć ale zabrakło brokatu? A może cię nie przyjęli jako motorniczego ponieważ nie przeszedłeś psychotestów:D?

 • Ii

  Dokładnie!!! Jeżdżę sam autem do pracy bo wychodzi mi taniej niż tramwaj (nie wspominając o komforcie). Gdyby bilety były tańsze to przemyślał bym rezygnację z auta. Więcej ludzi tak myśli. Tańsze bilety- więcej pasażerów i większa kasa za bilety a tak tramwaje puste, korki na ulicach, smog itd. itd. W tym Zarządzie nie ma myślącego ekonomisty. Tylko premie dla siebie to wiedzą jak wyliczyć.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również