Wiadomości z Świętochłowic

Ruszył PSZOK przy ulicy Szpitalnej!

 • Dodano: 2021-12-23 07:45, aktualizacja: 2021-12-23 07:56

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w końcu dostępny dla mieszkańców! Świętochłowiczanie mogą przywozić do niego zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny, meble, oleje, farby i wiele innych odpadów, w tym również wielkogabarytowych.

PSZOK przy Szpitalnej w końcu otwarty

Mieszkańcy Świętochłowic w końcu będą mieli gdzie zostawić wielkogabaryty oraz odpady, których nie można zwyczajnie wyrzucić na śmietnik. Od 21 grudnia przy ulicy Szpitalnej działa Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w którym można zostawić odpady za darmo. 

Co można przywozić do PSZOK-u? Przede wszystkim odpady wielkogabarytowe, takie jak meble oraz duże sprzęty AGD. Punkt przyjmuje także elektronikę, baterie, farby, oleje, gruz, opony, złomy metali oraz wiele innych odpadów. 
Dokładne informacje na temat działania PSZOK-u i przyjmowanych odpadów znajdują się w regulaminie obiektu.

Koniec wymówek!

Otwarcie PSZOK-u to kolejny krok miasta w stronę dbania o środowisko. Przez brak Punktu Zbiórki Odpadów, często śmieci lądowały w lasach czy na łąkach, gdzie z czasem zaczęły tworzyć się tzw. dzikie wysypiska. Od teraz wiele odpadów, które wcześniej wyrzucano na terenach zielonych, można przywozić do PSZOK-u.

-Zwróć uwagę sąsiadowi, by dbał o naszą wspólną przestrzeń i środowisko! ZA DARMO! Od dziś już nie ma wymówki. - apeluje Daniel Beger, prezydent Świętochłowic.

Godziny otwarcia

 • Poniedziałek, czwartek – 7:00-18:00,
 • Wtorek, środa, piątek – 7:00-15:00,
 • Sobota – 8:00-14:00.

Komentarze (7)    dodaj »

 • Ludek

  Już widza jak Lipiny targają tam swoje stare ustrojstwa , napewno :-)

 • Darek

  No i bardzo fajnie . Będzie czysto i nikt nie będzie zaśmiecał . Mieszkam przy stawie Kalinka i nie raz widziałem jak tam wrzucają różne odpady . No i plus bo ludzie mają znowu pracę

 • Życzliwy

  Wszystkim bez różnicy czy wierzący czy dzielą się w Wigilię jajeczkiem i śpiewają zamiast koleń moskowskije wieczerza jak na komuchów przystało składam ZYCZENIA zdrowia i Błogosławieństwa Bożego by miłość i zgoda zagościła we wszystkich sercach a zdrowie dopisało

 • Lala

  Ruszył PSZOK! Wbrew mieszkańcom ulic Szpitalnej i Licealnej!!! Ale co tam Pan Prezydent i jego towarzystwo nie liczy się z głosem mieszkańców! Ale spokojnie do czasu...

 • Mieszkaniec

  Nie bardzo wiem jaki macie problem.PSZOK to miejsce odbioru odpadów, a nie ich składowania. Zgromadzone tam odpady trafią do miejsc utylizacji po zapełnieniu kontenera.Dodatkowo PSZOK to raczej miejsce do oddawania gabarytów, leków itd niż śmierdzących odpadów.Ja się cieszę że wreszcie będzie normalny punkt w mieście, zamiast wycieczki po dziurach na wysypisko

 • Ze Świon

  Dokładnie, taki punkt odbioru powinien być w każdej dzielnicy, żeby ludzie mieli blisko oddać swoje graty. Sam zbieram wszystko w piwnicy i potem odwoże na wysypisko ale jak każdy kto tam był wie jaki tam jest tragiczny dojazd.

 • Wściekły

  Praca w PSzok-U to jest odpowiednie zajęcie dla tych panów. Miejmy nadzieję, że po przegranych wyborach w 2023 trafią na " śmietnik historii miasta Świętochłowice."

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również