Wiadomości z Świętochłowic

Ruszyła akcja "Bezpieczne ferie 2023"

  • Dodano: 2023-01-16 07:00, aktualizacja: 2023-01-16 07:11

Od 13 stycznia do 27 lutego 2023 roku na terenie Świętochłowic i całego śląska będą prowadzone działania "Bezpieczne ferie".

Akcja ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na drogach

Policjanci będą dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu, w tym dzieci i młodzieży wypoczywających w mieście, jak i podróżnych.

Od piątku 13 stycznia na terenie Świętochłowic rozpoczęły się zimowe ferie, które potrwają do 29 stycznia. Od pierwszego dnia, na zimowy wypoczynek wyruszają rodziny z całego miasta. Podobnie, przez miasto będzie przemieszczać się zwiększona liczba kierujących pojazdami. Kierowcy w drodze muszą uważać na zmieniające się warunki atmosferyczne i dostosować prędkość do aktualnej sytuacji na drodze. Już na etapie planowania podróży powinniśmy zadbać między innymi o utrzymanie prawidłowego stanu technicznego pojazdu, którym będziemy się poruszać. Pojazd, jak mówi przepis, musi być tak utrzymany i wyposażony, aby jego używanie „nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę”

Policjanci przypominają  o usłudze świadczonej przez Ministerstwo Cyfryzacji, która pozwala sprawdzić podstawowe dane na temat autobusu lub autokaru. Przed wyjazdem na wakacje czy ferie można upewnić się, czy dany autobus ma ważne badanie techniczne, aktualne OC oraz czy jest oznaczony jako wycofany z ruchu. Informacje o autobusie można uzyskać całkowicie bezpłatnie na stronie internetowej https://bezpiecznyautobus.gov.pl

Policjanci przypominają również, że Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach przy ulicy Wojska Polskiego 16C jest jednym z wyznaczonych na terenie województwa śląskiego punktów do kontroli autokarów.

Ruszyła akcja "Bezpieczne ferie 2023"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również