Wiadomości z Świętochłowic

Ruszyła akcja wsparcia dla świętochłowickiej służby zdrowia

 • Dodano: 2020-04-02 08:30, aktualizacja: 2020-04-02 08:35

Ruszyła akcja wsparcia dla świętochłowickiej służby zdrowia w serwisie zrzutka.pl zorganizowana przez Stowarzyszenie Wszyscy Razem, Wszyscy Równi.

LINK DO ZRZUTKI

Drogie Mieszkanki, Drodzy Mieszkańcy Świętochłowic,

każdego dnia lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni i inni pracownicy placówek medycznych ryzykują własnym zdrowiem i życiem stając do walki z pandemią koronawirusa, która od kilku tygodni rozprzestrzenia się w naszym kraju. W tym trudnym dla całego społeczeństwa czasie, na bieżąco otrzymujemy od osób będących na pierwszej linii frontu walki z wirusem informacje o pilnej potrzebie zaopatrzenia ich w niezbędne środki ochrony osobistej.


Wszyscy pracownicy służby zdrowia są dziś narażeni na szczególne niebezpieczeństwo, dlatego okażmy im niezbędne wsparcie – nie tylko to słowne - ale także dokładając swoją cegiełkę do ich zmagań z niezwykle trudnym przeciwnikiem. Nie pozwólmy, by pozostali oni bez ochrony.

Zwracamy się więc z apelem o wsparcie zbiórki na zakup sprzętów medycznych oraz środków ochrony indywidualnej i innych produktów niezbędnych do funkcjonowania placówek, które zostaną przekazane służbom medycznym z naszego miasta.

Przed nami prawdziwy sprawdzian odpowiedzialności, empatii. Jesteśmy przekonani, że mieszkańcy Świętochłowic w sytuacji nadzwyczajnej zjednoczą się i będą działać dla wspólnego dobra. Razem – przy niewielkich, jednostkowych wpłatach – możemy zebrać naprawdę wiele!

Pilnymi potrzebami zgłoszonymi przez placówki medyczne od tej pory są m.in.:

ZOZ Świętochłowice

- kombinezony ochronne, maseczki chirurgiczne dwu i trzy warstwowe, gogle ochronne, maski z filtrami FFP2 lub FFP3, środki do dezynfekcji, rękawiczki jednorazowe w różnych rozmiarach,

Zakład Opiekuńczo - Leczniczy (ZOL)                                                              

- podstawowe środki do higieny, maseczki, środki do dezynfekcji powierzchni i rąk,

Stacja Pogotowia Ratunkowego w Świętochłowicach

- maski FFP3 (w każdej ilości), kombinezony ochrony biologicznej, środki dezynfekujące (w każdej ilości).

By jak najlepiej wykorzystać zebrane pieniądze, każdy zakup sprzętu będzie konsultowany bezpośrednio z placówkami medycznymi.

Wierzymy, że do akcji włączą się osoby indywidualne, ale także lokalni przedsiębiorcy i instytucje. Działajmy wspólnie, pomóżmy tym, którzy codziennie walczą o nasze zdrowie i życie.

Dowody dokonanych zakupów będą umieszczane na stronie zrzutki. Zapraszamy do odwiedzin strony na Facebooku: Wszyscy Razem Wszyscy Równi – tam także pojawiać się będą aktualne informacje.

Wpłat można dokonywać na Zrzutka.pl ale dla potrzeb akcji udostępniamy także konto Stowarzyszenia Wszyscy Razem wszyscy Równi.

Nr. Konta: PKO Bank Polski 11 1020 2368 0000 2902 0608 8514

Wpłaty z dopiskiem – Zrzutka dla Świętochłowickiej Służby Zdrowia 

LINK DO ZRZUTKI

Komentarze (19)    dodaj »

 • Mariola

  Niech radni przekażą zaoszczędzone fundusze z odśnieżania miasta podczas zimy której nie było. Myślę że jeszcze ich nie wydano na nagrody?

 • Beata

  I pilnować pielęgniarek aby nie wynosili z pracy rękawiczek i masek

 • B.

  Dlaczego my mamy dokładać ? Płacimy składki co miesiąc . Gdzie jest państwo ? To od nich obowiązek. U nas tez tak było w mieście aby zrobić zrzutkę , ok dużo ludzi było za tym do czasu kiedy pielęgniarkę chwycili na kradzieży jak do swoich bliskich wynosiła

 • miki

  oby tak dalej Swiony !

 • tomasz

  oczywiście że my mieszkańcy popieramy, musimy ratować teraz osoby starsze

 • ela

  i bardzo dobrze ! to sie ceni

 • ze swion

  hanus widza ze jak ktoś ma inne zdanie jak ty to od razu troll pis-owski a tak przy okazji jak bys placil abonament to by pis nie musial za ciebie doplacac wiec kto kogo okrada a co do pomocy sluzbie zdrowia-brawo!!!!!!

 • hanus

  2wa miliardy z propagandy TV pisowskiej i nie trzeba zbierać. A tak godzimy się z okradaniem nas z podatkow.

 • Kolo

  Ale ty gupi jak poko

 • hanus

  Kolo koło zadku mi loto twoja opinia jak się godzisz być okradanym to być. C pincet dostajesz?

 • Anka z zaścianka

  I 153 miliardy z OFE, które wyszwabił Tusk z Rzeplińskim, oświadczając, że to nie są nasze pieniądze a publiczne. Skoro publiczne to powinny być przeznaczone na cele publiczne a nie na pokrycie długu, który oni zrobili. A tak w ogóle to puknij się, gdyby nie ta pisowska TV to nie dowiedzielibyśmy się, że po drodze do ZUS "zawieruszyło" się 19 miliardów.

 • Anka z zaścianka

  I 153 miliardy z OFE, które wyszwabił Tusk z Rzeplińskim, oświadczając, że to nie są nasze pieniądze a publiczne. Skoro publiczne to powinny być przeznaczone na cele publiczne a nie na pokrycie długu, który oni zrobili. A tak w ogóle to puknij się, gdyby nie ta pisowska TV to nie dowiedzielibyśmy się, że po drodze do ZUS "zawieruszyło" się 19 miliardów.

 • gość

  tylko małe ale , nie zajumali , tylko przesunęli do zusu, za to aktualny kłaczuszek za analogiczne przesunięcie życzy sobie 15 procent .....

 • Buba

  A .kto reszte zajumal glupi jestes czy nie doczytales, nie jestesmy idiotami. Zacznij myslec to nie szkodzi.

 • hanus

  Następny trol pisowski brrr brzydzę się dlatego Anka z zaścianka

 • Anka z zaścianka

  Ja jestem pisowski troll a ty czyim jesteś trollem? POKO? A tak na marginesie to zacznij oglądać inne telewizje nie tylko TVN. Może POLSAT , albo REPUBLIKA, to może wyciągniesz prawidłowe wnioski z programów informacyjnych.

 • fafik

  Żadnych wniosków nie wyciągnie bo to peowski zryty beret i tyle.

 • Szpital

  Dziękujemy

 • Pielegniarka

  Dziękujemy Stowarzyszeniu na was zawsze można liczyć !

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również