Wiadomości z Świętochłowic

Ruszyła kolejna edycja "Projektu z ZUS"

  • Dodano: 2022-10-05 09:45

Wraz z nowym rokiem szkolnym, ruszyła kolejna edycja „Projekt z ZUS” organizowana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. „Projekt z ZUS” to doskonała okazja nie tylko do poszerzenia wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, ale i do zdobycia atrakcyjnych nagród w konkursie, który finalizuje projekt.

Projekt z ZUS!

„Projekt z ZUS” to projekt edukacyjny pod patronatem Ministra Rodziny i Polityki Społecznej oraz Ministra Edukacji i Nauki realizowany w szkołach podstawowych. Jego celem jest wprowadzenie uczniów w podstawowe zagadnienia związane z systemem ubezpieczeń społecznych w Polsce. Podczas jednej lekcji uczniowie dowiadują się, dlaczego warto podlegać ubezpieczeniom społecznym i na jakie świadczenia można liczyć w zamian za opłacanie składek.

Każdy uczeń, który weźmie udział w projekcie, może przygotować pracę konkursową. Zwycięzcy konkursu mogą liczyć na nagrody rzeczowe. Projekt z ZUS można realizować w przeciągu całego roku szkolnego, jeśli szkoła chce wziąć udział w konkursie, to prace konkursowe musi wyłonić do 5 kwietnia 2023 r.

ZUS przygotował dla nauczycieli materiały, które pomogą zrealizować zajęcia o ubezpieczeniach: scenariusze, prezentacje multimedialne, filmy. Materiały w wersji elektronicznej są do pobrania na stronie internetowej: Materiały – ZUS. Nauczyciele mogą też skorzystać z nagrań wideo gotowych lekcji a także wsparcia pracowników Zakładu.

Od 2017/2018 roku w „Projekcie z ZUS” uczestniczyło ponad 50 tys. uczniów. W roku szkolnym 2021/2022 w konkursie wzięło udział kilkuset uczniów z całej Polski. Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wpłynęło ponad tysiąc prac konkursowych. Do etapu centralnego zakwalifikowało się 41.

– Zapraszamy uczniów do udziału w Projekcie z ZUS, natomiast w sprawach organizacyjnych zapraszamy nauczycieli na spotkanie, które odbędzie się on-line 10 października 2022 r. o godzinie 13:30. Aby zapisać się na szkolenie wystarczy wysłać email na adres: izabela.jakubek@zus.pl. Pod ten sam adres należy wysyłać zgłoszenia do udziału w Projekcie z ZUS, kartę zgłoszenia można pobrać ze strony internetowej www.zus.pl/edukacja/szkoly-podstawowe/projekt-z-zus/materialy informuje Izabela Jakubek, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji chorzowskiego ZUS.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również