Wiadomości z Świętochłowic

Ruszyła rekrutacja Wolontariuszek i Wolontariuszy do Szlachetnej Paczki

  • Dodano: 2023-07-14 11:15

11 lipca ruszyła rekrutacja Wolontariuszek i Wolontariuszy do Szlachetnej Paczki.

Rekrutacja do Szlachetnej Paczki trwa

Więcej informacji na ten temat oraz materiały prasowe (komunikat, nagrania audio i wideo oraz informacje dotyczące liczby poszukiwanych wolontariuszy i wolontariuszek w poszczególnych województwach) poniżej.

W tym roku poszukiwanych jest 9,5 tys. wolontariuszy w całej Polsce. Zgłoszenia można już wysyłać poprzez formularz dostępny na stronie www.szlachetnapaczka.pl

Ilu wolontariuszy jest potrzebnych w poszczególnych województwach?

Województwo

Liczba potrzebnych wolontariuszy

dolnośląskie

834

kujawsko-pomorskie

667

lubelskie

500

lubuskie

152

łódzkie

520

małopolskie

812

mazowieckie

1570

opolskie

180

podkarpackie

450

podlaskie

290

pomorskie

650

śląskie

920

świętokrzyskie

340

warmińsko-mazurskie

480

wielkopolskie

769

zachodniopomorskie

386

ŁĄCZNIE

9520

Wolontariat w Paczce to propozycja dla osób, które nie godzą się na obojętność wobec najbardziej potrzebujących - seniorów, osób dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samodzielnych rodziców.  

Szlachetna Paczka działa lokalnie, w każdym województwie. Wolontariusze, w swoich społecznościach docierają do rodzin czekających na wsparcie - poznają ich historie i najważniejsze potrzeby oraz pośredniczą w przekazywaniu spersonalizowanego wsparcia od darczyńców.


Sukcesy Szlachetnej Paczki

Szlachetna Paczka to takie miejsce, gdzie spotykają się wolontariusze, którzy zmieniają świat na dobre. Zmieniają świat swój własny, ale zmieniają przede wszystkim świat osób, które w lokalnej społeczności potrzebują pomocy. Pan Tomek po wypadku ma kłopoty z poruszaniem się. Dzięki Szlachetnej Paczce ma nową łazienkę w mieszkaniu. Pani Maria, starsza Pani z Warszawy, powiedziała, że najważniejszą rzeczą, którą otrzymała w Szlachetnej Paczce jest Wolontariusz - mówi Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, które organizuje Szlachetną Paczkę. 

Komentarze (1)    dodaj »

  • No i co

    Szlachetna paczka szlachetnych ludzi większości dla nieroboli leni i dewiantów. Od pomocy jest państwo płacimy podatki i z naszych podatków powinni być dotowani potrzebujący nie tvpis nie kler nie przekręty nie komisję smoleńskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również