Wiadomości z Świętochłowic

Rządowe programy dla rodzin w 2023 roku bez zmian

  • Dodano: 2023-01-05 13:15

Rząd zapewnia, iż nie ważne, co przyniesie nowy, 2023 rok, programy kierowane dla rodzin będą kontynuowane. Mowa m.in. o Rodzinny Kapitale Opiekuńczym, 500 + czy Karcie Dużej Rodziny.

Pomoc dla rodzin bez zmian

Wielu Polaków zastanawiało się, czy rząd będzie w stanie kontynuować programy pomocowe skierowane do rodzin. Wątpliwości rozwiała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

- Bez względu na to, co przyniesie 2023 rok, rząd Zjednoczonej Prawicy będzie kontynuował wszystkie programy kierowane do rodzin, ponieważ to od rodzin zależy przyszłość kraju. Będziemy wspierać każdego rodzica w trudzie wychowania, będziemy troszczyć się o każde dziecko, by zapewnić mu jak najlepsze warunki do rozwoju i realizacji marzeń – mówi.

Zapewniła, że rodziny nie mają powodów do obaw. Świadczenia takie jak 500 plus, Rodzinny Kapitał Opiekuńczy czy Dobry Start będą kontynuowane.

Garść statystyk

Programy prorodzinne pochłaniają dużą część państwowego budżetu. Dla przykładu, Rodzinnym Kapitałem Opiekuńczym zostało objętych 610 tysięcy dzieci – do rodzin trafiło już 3,5 miliarda złotych. Minister przekazała także, że w ramach świadczenia 500 + wypłacono już 213 miliardów złotych. Nie pominęła również programu „Dobry Start”, który odciążał budżet polskich rodzin – do uprawnionych w minionym roku trafiło 1,4 miliarda złotych. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również