Wiadomości z Świętochłowic

Seniorzy kontra młodzi! Za nami międzypokoleniowy turniej "Jeden z szesnastu" [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2022-05-11 09:30

Świętochłowiccy policjanci zorganizowali, a następnie przeprowadzili turniej wiedzy ogólnej o nazwie „Jeden z szesnastu”. W szranki turniejowe stanęli uczniowie szkół podstawowych oraz seniorzy zamieszkujący Świętochłowice. Wydarzenie zgromadziło wielu gości, którzy śledzili zaciętą rywalizację pomiędzy zawodnikami. Jego celem było nie tylko propagowanie właściwych zachowań w stosunku do innych osób, ale również kształtowanie zasad zdrowej rywalizacji. Zwycięzcy otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe.

W Świętochłowicach przeprowadzono turniej "Jeden z szesnastu"

W świętochłowickim CKŚ w dzielnicy Zgoda odbył się turniej wiedzy ogólnej o nazwie „Jeden z szesnastu” zainicjowany przez miejscowych stróżów prawa. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół podstawowych oraz seniorzy zamieszkujący miasto Świętochłowice. Celem wydarzenia było nie tylko propagowanie właściwych zachowań w stosunku do innych osób, bez względu na ich wiek, płeć czy przekonania, ale również kształtowanie wśród społeczeństwa zasad zdrowej rywalizacji. To niezwykłe przedsięwzięcie, które zgromadziło reprezentantów różnych pokoleń, zostało zorganizowane dzięki współpracy Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach z Centrum Kultury Śląskiej, Miejskim Zarządem Oświaty, Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Świętochłowicach oraz Bankiem Pocztowym S.A. Wydarzenie swoim honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Świętochłowice.

W tak ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć kierownictwa Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach. Szefa świętochłowickiego garnizonu reprezentowała młodszy inspektor Monika Francikowska – vice szefowa miejscowych policjantów. Wśród zaproszonych gości swoją obecnością zaszczycili również: Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Świętochłowice Pan Sławomir Pośpiech, Pani Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Świętochłowicach, Pani Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Świętochłowicach, przedstawicielka placówki bankowej oraz przedstawicielka rady miasta wchodzącej w skład Komisji Oświaty, Kultury i Sportu.

Widownia zgromadziła bliskich uczestników, kolegów ze szkoły oraz grono pedagogiczne. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem dopingowali zmagania zawodników, gdy tylko na zegarach wybiła godzina 10.00, która rozpoczęła turniej.

Emocji nie brakowało do ostatniego pytania!

Uczestnicy, którzy zgłosili się do udziału we współzawodnictwie, mieli okazję pochwalić się swoją wiedzą, odpowiadając na 10 losowo wybranych pytań, spośród 300 opracowanych między innymi przez opiekunów z poszczególnych szkół podstawowych oraz miejscowych policjantów. Warunkiem uzyskania punktu było udzielenie w czasie maksymalnie 30 sekund poprawnej odpowiedzi na zadane przez prowadzących pytania. W ich rolę wcielili się świętochłowiccy policjanci z Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej. Prowadzący zadawali pytania kolejno od zawodnika z numerem 1, aż do ostatniego z numerem 16. Uczestnicy w tym czasie nie mogli korzystać z pomocy naukowych i sprzętu elektronicznego ani z podpowiedzi innych osób. Rywalizacja były niezwykle zacięte, bowiem każdy startujący podszedł do turnieju bardzo poważnie. Po zakończeniu 10. serii pytań ogłoszono przerwę. W tym czasie uczestnicy oraz zaproszeni goście mieli okazję ostudzić swoje emocje po zaciętej rywalizacji. Następnie ogłoszono wyniki rozgrywki, wyłaniając tym samym najlepszych zawodników turnieju.

Zwyciężczynią w tegorocznych zmaganiach została uczennica Szkoły Podstawowa numer 2 w Świętochłowicach – Kaja Sichma, która wykazała się niezwykłą wiedzą, udzielając aż 8 poprawnych odpowiedzi. Laureatów pozostałych dwóch miejsc na podium wyłoniła dogrywka. W dodatkowej serii pytań tym razem prym wiedli jednak seniorzy. Zaszczytne drugie miejsce zajął 86-letni mieszkaniec miasta, Pan Stefan Maciążek. Z kolei trzecie miejsce trafiło do Pani Heleny Smoczok. Na zakończenie laureaci otrzymali puchary, medale, pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczyli przedstawiciele organizatorów.

- Policjanci składają serdeczne podziękowania na ręce współorganizatorów, dyrekcji szkół oraz nauczycielom za pomoc i wsparcie w organizacji i przeprowadzeniu turnieju. Liczymy na to, że przedsięwzięcie „Jeden z szesnastu” wpisze się na stałe w kalendarz imprez organizowanych na terenie Świętochłowic - przekazują świętochłowiccy policjanci.

Komentarze (2)    dodaj »

  • hau hau

    konkurs wiedzy o kundlach. A była zagadka gdzie jest Jacek Jaworek? Dziś już ośmiomiesięcznica mija jak nic z tym nie zrobiliście.

  • Miau

    Szkoda ze nie robią przeszczepu mozgu - miałbyś szanse zostać normalnym

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również