Wiadomości z Świętochłowic

Seniorzy na start! Uniwersjada Uniwersytetów Trzeciego Wieku na OSiR Skałka

  • Dodano: 2022-06-08 07:00, aktualizacja: 2022-06-07 12:59

W minioną sobotę teren Skałki przejęli seniorzy! Drużyny z kilku miast rywalizowały ze sobą w różnych dyscyplinach sportowych w ramach 5. już edycji Uniwersjady. Która z drużyn odniosła zwycięstwo?

Kolejna edycja Uniwersjady

W sobotę, 4 czerwca, na terenie OSiR Skałka odbyła się 5. edycja Uniwersjady Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Na czym polega to wydarzenie? Seniorzy z Uniwersytetów Trzeciego Wieku ze Świętochłowic, Bytomia, Miechowa, Kłaja, Piekar Śląskich, Rudy Śląskiej, Katowic, Rybnika i Pszczyny, stworzyli drużyny i stanęli do sportowej rywalizacji. Uczestnicy zmierzyli się w strzelectwie, wyścigach rowerowych, pływaniu, tenisie stołowym oraz nordic-walking. Wydarzenie ma na celu aktywizację seniorów i udowodnienie, że sportowy tryb życia można prowadzić w każdym wieku. Organizatorem imprezy był Uniwersytet Trzeciego Wieku w Świętochłowicach.

Kto zwyciężył?

Ostatecznie zwycięstwo odniosła drużyna seniorów z Bytomia. Na drugim miejscu znalazła się ekipa z UTW ze Świętochłowic. 3. miejsce zajęła drużyna z Pszczyny. Zwycięzcy otrzymali puchary, medale oraz pamiątkowe dyplomy. Honorowym gościem Uniwersjady był prezydent Świętochłowic, Daniel Beger.

- Słowa podziękowania, ale przede wszystkim podziwu za chęć bycia aktywnym bez względu na wiek składam wszystkim uczestnikom Uniwersjady - czytamy w poście opublikowanym przez prezydenta.

Po sportowej rywalizacji odbył się koncert finałowy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również