Wiadomości z Świętochłowic

Śląski Prometeusz 2022. Pracownica "Przystani" laureatką konkursu

  • Dodano: 2022-11-21 07:00, aktualizacja: 2022-11-21 07:13

14 listopada 2022 r. w Planetarium Śląskim odbyła się finałowa gala Śląskich Prometeuszy. Konkurs pod patronatem Pani Izabeli Domagały – Członka Zarządu Województwa Śląskiego dla pracowników systemu pomocy i integracji społecznej została zorganizowana przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego.

Kandydatami w konkursie byli pracownicy jednostek pomocy i integracji społecznej zgłoszone przez swoich pracodawców lub grupę pracowników. Komisja konkursowa brała pod uwagę m.in.  wyróżniającą postawę w zakresie realizowanych zadań, inicjatywą w podejmowaniu nowych działań w jednostce, duży poziom empatii czy działania inicjujące procesy dokonywania zmian w środowisku pracy mające wpływ na efekt końcowy pracy.

Jedną z laureatek konkursu została Pani Katarzyna Siedlczok – Brylczak, pracownica Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy „Przystań” w Świętochłowicach, która otrzymała III miejsce w kategorii terapeuta / specjalista reintegracji zawodowej.

Pani Katarzyna od ponad 15 lat pracuje w obszarze związanym z pomocą społeczną. W Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Przystań” pracuje na stanowisku pedagoga, gdzie realizuje działania terapeutyczne pracując z dziećmi oraz  ich rodzicami. W swojej pracy skupia się na osobach dotkniętych przemocą domową: wspiera działania opiekuńczo – wychowawcze i modeluje pożądane zachowanie rodzica. Pracuje zarówno indywidualnie jak i grupowo. Pani Katarzyna potrafi nawiązać wspólny język zarówno z młodszymi jak i starszymi odbiorcami jej wsparcia. Jednym z przykładów jej efektownej pracy jest  nakręcony w ostatnim czasie utwór profilaktyczny, w którego nagranie w głównej mierze zaangażował się były podopieczny ośrodka, który jak sam mówi – robi to dla „Przystani”, bo właśnie to miejsce i ludzie w nim zatrudnieni okazali mu potrzebne wsparcie.

Laureatka konkursu swoją postawą zawodową stale przyczynia się do promowania wzorowego wizerunku profesji pomocowych, podnosi oraz rozszerza obowiązujące standardy. Jej holistyczne podejście do pracy z rodziną przynosi wymierne korzyści.

Serdecznie gratulujemy III miejsca w konkursie Śląski Prometeusz 2022 i życzymy dalszych sukcesów!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również