Wiadomości z Świętochłowic

Śląskie: Pierwszy pacjent w szpitalu tymczasowym w Katowicach

  • Dodano: 2020-12-02 06:30, aktualizacja: 2020-12-02 06:51

Starszy mężczyzna chory na COVID-19 trafił we wtorek do szpitala tymczasowego, zorganizowanego w hali Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. To pierwszy pacjent tej placówki, oddanej na potrzeby chorych w poniedziałek.

Poinformowała o tym PAP rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska. Dodała, że zgodnie z zapowiedzią wojewody Jarosława Wieczorka rozpoczął się proces "odmrażania" miejsc przeznaczonych dotąd dla chorych na COVID-19 w zwykłych szpitalach dla pacjentów potrzebujących leczenia innych chorób.

Wojewoda poinformował właśnie szpitale w Cieszynie, Jastrzębiu, Reptach i Orzeszu, które miały przygotować kolejne miejsca dla chorych z koronawirusem, że nie ma potrzeby ich tworzenia. W środę wojewoda weźmie udział w wideokonferencji z samorządowcami i dyrektorami szpitali, by omówić sytuację w związku ze stabilizacją sytuacji epidemicznej – powiedziała PAP Kucharzewska.

Poprawiła się nieco sytuacja w domach pomocy społecznej (DPS). W 43 domach chorują obecnie 372 osoby. Jeszcze w listopadzie liczba zakażonych pensjonariuszy DPS-ów sięgała tysiąca. Z trudną sytuacją musi się obecnie mierzyć Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Piekarach Śląskich, gdzie zakażenie koronawirusem potwierdzono u 80 proc. mieszkańców i kadry. Wojewoda skierował tam do pomocy tych samych ratowników, którzy pomagali wcześniej w trudnej sytuacji domów opieki w Czernichowie i Jaworznie. To lekarz, ratownicy i wolontariusze, w tym 5 zakonników.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o kolejnych 1084 przypadkach zakażenia koronawirusem w woj. śląskim. W sumie od początku epidemii taką diagnozę usłyszało już 128 747 mieszkańców regionu. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również