Wiadomości z Świętochłowic

Śląskie Święto Rowerzysty 2023 już w najbliższą niedzielę!

 • Dodano: 2023-06-14 09:45

Przed nami Śląskie Święto Rowerzysty. Trasa wydarzenia rozpocznie się w Chorzowie w Parku Śląskim, a zakończy na gliwickim rynku. Udział w imprezie jest bezpłatny. Sprawdź harmonogram wydarzenia oraz związane z nim ciekawostki!

Śląskie Święto Rowerzysty 2023

W niedzielę 18 czerwca odbędzie się Śląskie Święto Rowerzysty, podczas którego uczestnicy przejadą przez Chorzów, Świętochłowice, Rudę Śląską, Zabrze oraz Gliwice. Tegoroczna trasa liczy 32 kilometry. Impreza rozpocznie się o godzinie 10:50. Uczestnicy zebrani pod fontanną z pelikanami w Parku Śląskim wyruszą w drogę, aby przejeżdżając terenami parkowymi, leśnymi oraz ulicami aglomeracji dotrzeć do mety, znajdującej się w Gliwicach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Uczestnicy muszą posiadać uprawnienia do kierowania rowerem.

Harmonogram wydarzenia:

10:50 – odjazd spod Pelikanów w Parku Śląskim – START imprezy

12:25 – odjazd z placu Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej

13:30 – odjazd z Parku Pileckiego w Zabrzu

15:15 – przyjazd na gliwicki Rynek – META imprezy

Śląskie Święto Rowerzysty 2023 - ciekawostki

Osoby, które w tym roku po raz pierwszy wezmą udział w Śląskim Święcie Rowerzysty, najpewniej nie wiedzą o tym, że:

 • metą przejazdu jest gliwicki rynek. To samo miejsce zostało wyznaczone na metę w zeszłym roku;
 • podczas tegorocznego Śląskiego Święta Rowerzysty postój w Rudzie Śląskiej zostanie zorganizowany na placu Jana Pawła II w Nowym Bytomiu. Jest to tradycyjne już miejsce dla tego wydarzenia;
 • trasa zeszłorocznego wydarzenia powadziła przez zespół przyrodniczo-krajobrazowy Żabie Doły znajdujący się na granicy Chorzowa, Bytomia oraz Piekar Śląskich. Niestety obecnie przyszłość tego miejsca jest niepewna;
 • przez prowadzone inwestycje w centrum Zabrza w tym roku uczestnicy Śląskiego Święta Rowerzysty nie będą mogli zatrzymać się ani na Placu Wolności, ani na Placu Warszawskim. Postój zostanie zorganizowany w Parku Pileckiego.

Pomocnicy poszukiwani

Popularność wydarzenia wśród miłośników przejażdżek rowerowych stale rośnie, a zorganizowanie takiej imprezy to nie lada wyzwanie. Aby wydarzenie mogło przebiec tak, jak należy, organizator poszukiwał pomocników, którzy w dniu święta zaangażują się w zadania służby porządkowej.

- Jeśli masz ochotę dołączyć do grona pomocników - daj znać, umówimy się na spotkanie i zgranie ze sobą na jednej z imprez rowerowych poprzedzających ŚŚR – informował organizator wydarzenia w mediach społecznościowych.

Dajcie znać w komentarzach, czy weźmiecie udział w wydarzeniu!

Sara SynowiecSara Synowiec
Źródło: Śląskie Święto Rowerzysty, Wikipedia

Komentarze (2)    dodaj »

 • Olo

  Super inicjatywa

 • gość

  możesz rozwinąć co miałeś na myśli?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również