Wiadomości z Świętochłowic

Sonda: Na kogo zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 • Dodano: 2020-07-02 13:45, aktualizacja: 2020-07-03 09:09

W niedzielę, 12 lipca 2020 odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. O najwyższy urząd w państwie ubiegać się będą Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Na kogo zagłosujesz w wyborach prezydenckich 2020? Weź udział w naszej sondzie!

Oddaj głos na swojego kandydata

12 lipca odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich

W pierwszej turze zwyciężył Duda, na którego w całej Polsce zagłosowało 43,67 proc. wyborców. Drugi był Rafał Trzaskowski, który uzyskał 30,34 proc. głosów.

W województwie śląskim triumfował Andrzej Duda, zdobył 41,22 proc. głosów. Na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 34,2 proc. W Świętochłowicach również wygrał obecnie urzędujący prezydent, który otrzymał 39,18 proc. głosów.

Najnowszy sondaż prezydencki dotyczący II tury wyborów wygrywa Rafał Trzaskowski

Najnowszy sondaż prezydencki dotyczący II tury wyborów wygrywa Rafał Trzaskowski. Na prezydenta Warszawy swój głos oddałoby 48,1 proc. ankietowanych. W stosunku do wcześniejszego sondażu IBRiS dla WP kandydat Koalicji Obywatelskiej zyskał 2,6 punktów procentowych.

Drugie miejsce przypadłoby Andrzejowi Dudzie. Głos na urzędującego prezydenta oddałoby 45,6 proc. głosów. W stosunku do wcześniejszego sondażu to wynik gorszy o 0,3 proc. punktów procentowego.

Sondaż pracowni IBRiS dla WP został zrealizowany jeszcze przed ciszą wyborczą - w piątek 26 czerwca. Badanie przeprowadzono metodą CATI (wywiad wspomagany komputerowo) na próbie 1100 Polaków posiadających prawo do głosowania.

Sonda: Na kogo zagłosujecie 12 lipca?

Chcemy sprawdzić, czy wyniki ogólnopolskich sondaży pokrywają się z nastrojami wyborczymi w Rudzie Śląskiej. Aktywowaliśmy więc na naszym portalu sondę.

Przypominamy, że sonda na portalu to element interaktywny – forma kontaktu z Czytelnikami. Jej celem nie jest przeprowadzenie wiarygodnych badań a zapoznanie się z nastrojami grupy użytkowników strony.

W sondażu można oddać jeden głos na dobę z danego adresu IP lub urządzenia. Na głosy czekamy do czwartku 9 lipca 10:00, wtedy też zweryfikujemy ich poprawność i podamy wyniki.

Na kogo zagłosujecie 12 lipca? Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej sondzie.


Źródło: Redakcja

Komentarze (66)    dodaj »

 • swietochłowiczanka

  na Trzaskowskiego

 • Endy

  Kiedyś spotykaliśmy się rodzinnie, teraz już nie ponieważ podzielił nas Duda i PiS.

 • Ala

  Słaba ta twoja rodzina skoro sympatie polityczne są przyczyną podziałów. Widocznie ważniejsza dla was jest polityka niż jedność w rodzinie.Przykre.

 • Tak wg mnie

  na żadnego, obaj to wielkie zło dla Polski.

 • Anna

  nie ma lepszego kandydata na prezydenta niż ANDRZEJ DUDA !!!

 • Endy

  A co ten Duda takiego zrobił?

 • Luki

  TYLKO RAFAŁ TRZASKOWSKI!!!!! RAFAŁ DO BOJU O POLSKĘ

 • Taka prawda

  Chyba do boju o stołki.O Polskę to mu najmniej chodzi.

 • leopold

  Obserwując kretynizmu tubylczej ludności nie mogę pojąć jak i kto 100 lat temu zorganizował powstania przeciw Niemcom. Dzisiejsze elyty i reszta hołoty nie są w stanie zorganizować walki że szczurami.

 • miejscowy kretyn

  Leopoldzie , wszyscy liczymy na ciebie .

 • Matej

  Popisał się Pan wiedzą nt. "tubylców", aż miło. Nie ma się czemu dziwić - sto lat polskiego systemu nauczania zrobiło wodę z mózgu nawet wielu wykształconym współcześnie rodowitym Ślązakom. Otóż zgodnie z prawdą (potwierdził to IPN) "powstania" zostały zorganizowane w Warszawie, aby pozyskać górnośląskie surowce i ogólnie przemysł ciężki i wydobywczy. Natomiast mówiąc odnośnie współczesnych mieszkańców Śląska, proszę zauważyć, że ogromna ich ilość wyjechała do Niemiec przed 1989 rokiem, a wolne lokale zajęli głównie przyjezdni z dawnych województw kieleckiego czy białostockiego, z których wielu nauczyło się języka śląskiego. Wobec tego, zanim napisze Pan coś o "tubylcach" i ich "kretynizmie", proszę troszkę poczytać. Czytanie nie boli. Auf Wiedersehen, Herr Lyjo.

 • Ana

  Szanowni tubylcy , może zaczniecie myśleć o teraźniejszości i przyszłości swojego miasta a nie rozstrząsać co było 100 lat temu.Świat nie będzie czekać aż ustalicie kto jest bardziej winny-gorol z kieleckiego czy gorol z białostockiego.

 • BL

  Ja zagłosuje na RT, ale jestem pełen podziwu dla J.Kaczynskiego.Ten gość steruje wszystkim ze swojego fotela. Wybrał sobie Długopisa i Pinokia, którzy wszystko załatwiają co Jarek sobie wymyśli. Rozpiepszaja wszysktie instytucje państwowe. Powsadzali swoich znajomych na stanowiska i do spółek dając za to ludziom 500+ zamykając im tym mordy. Brawo Jarek. Dalej tak. Jak ciemna masa to kupuje to korzystaj. Tobie nikt nigdy niczego nie zarzuci, bo jesteś zwykłym posłem.

 • Lols

  Bez takiego fachowca jak Morawiecki Kaczyński nic by nie zrobił,to dzięki niemu polska gospodarka tak szybko się rozwija i łagodnie przechodzi kryzys koronawirusowy

 • vovtek81

  Na papierze i gębie

 • Polo

  To są fakty stopa bezrobocia,ceny paliwa itp nie są na papierze,znasz kogoś kto nie potrafi znaleźć pracy , dług polski zaczyna wychowywać

 • AM

  Kto tobie takiego siana do głowy nakładał. Przestań oglądać TVN i TVN24.

 • Jarek

  A ty przestań oglądać TVP

 • BL

  ...a ty dalej oglądaj TVP info :)

 • Świony

  Podoba mi się program prezydenta Dudy. Zabrać pracującym i bogatym, a rozdać biednym i leniwym. To jest bardzo dobry pomysł jak rozwinąć Polskę.

1234

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również