Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Sprawdź prognozę pogody w Świętochłowicach na weekend i kolejne dni

 • Dodano: 2019-02-22 12:30, aktualizacja: 2019-02-24 20:06

Jaka pogoda zapowiada się na przyszłe dni w Świętochłowicach? Wróci do nas zima czy jednak czas przywitać wiosnę? Sprawdźcie prognozę pogody.

Pogoda na najbliższe dni – weekend będzie ciepły

W piątek (22.02) odczuwalna temperatura w dzień będzie wahała się między 0 a -2° C. Dzień będzie słoneczny, ale mogą wystąpić przelotne opady deszczu.

W weekend czekają nas spore zmiany w pogodzie. W sobotę (23.02) o poranku w całym kraju będzie trzymać mróz. W ciągu dnia szybko się ociepli. Przez cały dzień utrzyma się dość słoneczna aura. W niedzielny (24.02) ranek mróz będzie już niewielki. Zapowiada to spore ocieplenie, ponieważ po południu odnotujemy 4-5° C. Utrzyma się słoneczna pogoda, bez opadów.

Pogoda na koniec lutego

Prognozy wskazują, że w ostatnim tygodniu lutego temperatura będzie się utrzymywała na plusie, a to oznacza brak śniegu. Nie zabraknie jednak opadów deszczu. Od wtorku 26 lutego meteorolodzy zapowiadają opady deszczu. Rozpogodzi się dopiero z początkiem marca. W niedzielę 3 marca na niebie pojawi się słońce, a termometry w dzień pokażą od 2 do 4° C.

Pogoda długoterminowa

Na prawdziwy powiew wiosny przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, ale temperatury powoli rosną. W drugiej połowie lutego oraz w marcu możemy się jeszcze spodziewać w nocy ujemnych temperatur, ale w ciągu dnia powinno być coraz przyjemniej.

Na tę astronomiczną, musimy jeszcze poczekać, ale pierwsze jej oznaki można już zaobserwować. M.in. kwitną przebiśniegi. Są to najwcześniejsze kwiaty wiosny. Luty to czas ich kwitnienia. W tym roku jednak nie muszą się przebijać przez śnieg. Coraz mocniejsze słońce budzi do życia także inne kwiaty. Na grządkach już widać już m.in. krokusy, które zazwyczaj kwitną na przełomie marca i kwietnia.

Zgodnie z kalendarzem, pierwszy dzień wiosny 2019 wypada 21 marca. To jednak wcale nie musi oznaczać początku atmosferycznej wiosny.

Według prognoz długoterminowych w marcu ma być mniej zimnego wiatru, choć w nocy jeszcze mogą pojawić się przymrozki. Śniegu już jednak nie powinniśmy uświadczyć, może za to padać deszcz.Źródło: Redakcja

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Syn-optyk

  Jak podaje Agencja Ostrzeżeń Kryzysowych, znad Żuław nadchodzą ciemne chmury z intensywnymi opadami kwaśnego deszczu. Należy w pośpiechu ewakuować się ze Świon.

 • Robert

  Ciemny lud nieco przejrzał i oto nie ma już delfinów na niebie. Jest praca u podstaw. Pozytywizm o którym nie mają bladego pojęcia lemingi wcinające pączki wyborcze.

 • Poranna herbatka

  Kwaśny deszcz tak jak się znienacka pojawił tak szybko się skończy i w niesławie przejdzie w zapomnienie

 • Mieszkaniec

  Ale ciemny lud znowu nie wyciągnie wniosków i za 5 lat na prezydenta miasta Świętochłowic wybiorą Zbyszka N.

 • obserwator

  Cieszę się, że po 8 latach złych prognoz wreszcie jest dobra pogoda dla Świętochłowic.

 • Tj

  Prognoza pogodny dla Świętochłowic:nadciagaja czarne chmury.a potem spadnie kwaśny deszcz.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.