Wiadomości z Świętochłowic

Sprawy urzędowe załatw przez telefon, internet lub listownie

  • Dodano: 2020-11-30 08:15, aktualizacja: 2020-11-30 07:47

Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, prosimy mieszkańców o ograniczenie wizyt w urzędach, instytucjach i jednostkach miejskich w tym świętochłowickim garnizonie policji do niezbędnego minimum. Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego przy bezpośredniej obsłudze należy zachować odpowiedni dystans, zarówno od pracowników, jak również od innych osób oczekujących na obsługę.

Przypominamy, że wiele spraw urzędowych można załatwiać przez Internet lub listownie. Na stronie https://obywatel.gov.pl/ znajdą Państwo katalog usług wraz z opisem, jak załatwić poszczególne sprawy. Posiadając konto na www.sekap.pl lub www.epuap.gov.pl można korzystać z elektronicznych usług, wysyłając wnioski, podpisując je kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym.

Dbając o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, zalecamy również ograniczenie osobistych wizyt w świętochłowickiej jednostce Policji. Do Państwa dyspozycji pozostają numery telefonów dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce kontakt. Możliwe jest również przesłanie zgłoszenia pisemnie lub e-mailem (nie dotyczy sytuacji nagłych). Po dokonaniu weryfikacji zgłoszenia otrzymają Państwo instrukcje, co do dalszego postępowania. Pamiętajmy jednak, że w niektórych przypadkach (np. konieczność sporządzenia dokumentacji procesowej-przyjęcia ustnego zawiadomienia o przestępstwie czy przesłuchania w charakterze świadka) niezbędne jest wykonanie czynności na terenie jednostki, o czym poinformują policjanci.

Pamiętajmy, że wizyty w jednostkach Policji wiążą się często z koniecznością poruszania środkami komunikacji zbiorowej oraz przebywaniem wśród większej ilości nieznanych nam osób. Oczekując na przyjęcie zgłoszenia w zamkniętych pomieszczeniach, również jesteśmy narażeni na kontakt z obcymi osobami.

Zachęcamy do kontaktu:

  • w sprawach skarg i wniosków:

pocztą elektroniczną na adres: komendant@swietochlowice.ka.policja.gov.pl

telefonicznie pod nr: 47 85 44 266 (Oficer Dyżurny KMP Świętochłowice)47 85 44 212 (Sekretariat Komendanta)

  • w sprawach zaświadczeń ze zdarzeń drogowych:

rd@swietochlowice.ka.policja.gov.pl

Przypominamy jednocześnie o konieczności dopełnienia ogólnych zasad warunkujących przyjęcie wniosku o wydanie zaświadczenia ze zdarzenia drogowego lub skargi/wniosku.

Telefony alarmowe: 112, 997

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również